Právě se nacházíte:

Je lepší být zdravý

21. 05 2017 |    www.inadhled.cz    Starší generace si jistě pamatuje na úroveň lékařské péče kdysi nám poskytované. Být lékařem znamenalo stát se sice pro okolí významným, zároveň i váženým, na druhou stranu, a to i přes nezbytné úplatky, byl pacient vždy člověkem, který nebyl nikomu lhostejný a nestal se objektem hyenismu a podnikatelským záměrem. Nemocnice sice nepřekypovaly estetikou, ale lidé v nich odváděli svou práci, domluvili jste se s personálem česky a většinou nechyběl lidský přístup.  

   Zdravotnictví se však postupem času stalo byznysem, jehož tvrdost nezná mezí. Vzhledem k tomu, že vlastní zdraví je jednoznačně to nejhodnotnější, co může člověk mít, slétli se na tuto komoditu ti největší supi. Neplatí to jen o některém personálu v bílých pláštích, řada lékařů podlehla pouze pokušení, která jim jejich profese poskytuje. Farmaceutické koncerny se drží na špici hybatelů světové ekonomiky a politiky, což je vidět na tom, jak si drží většinu lidstva jako rukojmí.

  Stačí prosté nachlazení, kašel a rýma, a návštěva lékárny i ceny za to, co si přinesete domů, vás srazí do kolen.  Navíc účinnost lektvárků a bobulek je mizivá. Krásná balení nenahradí neschopnost vyléčit dostatečněi drobné záležitosti. Takže si můžete vybrat sirupy na suchý i vlhký kašel, na denní a noční užívání, po nichž kašlete zvesela dále. Na rýmu jsou nosní spreje, které můžete většinou používat maximálně týden, nos sice uvolní, ale také poškodí sliznici a pocit volného dýchání je návykový, přestože v dutinách rýma zůstává i nadále. Skutečně aspoň částečně účinné léky jsou pouze na lékařský předpis. To proto, že zkušení chemici pracující pro feťáky dokážou z některých léčiv vydolovat potřebný základ pro své podnikání. Pravdou také je, že mnozí lidé už ani netuší, jaký je život bez návštěv lékařů a léčba pomocí starých receptů. I když je třeba si uvědomit, že návody na přípravu čistě přírodních bylinných přípravků nelze už vždy využít, protože prostředí, ve kterém se některé rostliny vyskytují, nedává jistotu, že utržené rostlinky a plody v sobě nemají více škodlivých látek, než těch uzdravujících. Což platí i o produktech živočišných, například o medu.

  Ještě horší je přístup výrobců léků a zdravotních pojišťoven k seniorům a vážně nemocným. Zvyšování průměrné věkové hranice, které se lidé dožívají, sebou přináší větší spotřebu léků, na kterých jsou lidé závislí. Musí li je platit ze svého důchodu, dostávají se snadno pod hranici chudoby. Zatím co pojišťovny bohatnou, sídlí v luxusních prostorách a jejich manažeři patří k nejpřeplácenějším lidem, staří a nemocní přežívají den ze dne a s obavou, budou li vůbec jejich medikamenty ještě k dispozici. Výrobci léčiv si totiž vybírají takové trhy, které jim přinášejí nejvyšší zisky. Naši důchodci k nejbohatším nepatří a pojišťovny se brání mnohým úhradám za své klienty. Mezi nimi by nejradši měly mladé, zdravé a movité přispěvatele.

  Podobná situace je i u některých léků pro děti. Dětské očkování je naprosto jasnou ukázkou, jak si s námi politici, velkopodnikatelé a nadnárodní koncerny dělají to, co chtějí. Případů, po kterých při povinném očkování zůstávají trvalé zdravotní potíže vedoucí až k autismu, se množí. Mnohočetné vakcíny jsou nebezpečné, což výrobci dokonce připouštějí. Zdá se dokonce, že svým způsobem mají ovlivnit celou lidskou populaci a nikoliv pozitivně. Zatím zaznamenáváme dopady, především díky úrovni zdravotnictví, v Evropě a USA. Zkažené životy jednotlivců jsou jen malým důvodem ke změně politiky v tomto směru, zdá se. Bohužel těch jednotlivců raketově přibývá, zpomalení či zastavení vývoje dětí po povinném očkování je stále zjevnějším úkazem.

  O nedostatku lékařského personálu není třeba mluvit. Zatím co množství soukromých klinik a ordinací roste, ve státních ústavech člověk sedí a doufá. Termíny čekání na operaci jsou dlouhé, rekonvalescence je často spojením návštěv nemocnici i soukromé ordinaci ošetřujícího lékaře, ty už si pacient hradí sám. Bohužel na soukromých klinikách se prodávají i léčebné pomůcky, které jsou mnohonásobně předražené, informaci o více variantách prostě nedostanete. Sestřiček je žalostně málo a jejich práce odpovídá jejich vytíženosti a schopnostem. A protože byznysem je i stravování pacientů a peněz na něj moc není, jeho kvalita je odpovídající tomuto stavu.

  Obchodování s lidským zdravím se stalo opravdu dokonale propracovaným systémem na výrobu kapitálu. Narození člověka, jeho cesta celým životem a nakonec i její konec, to vše je převedeno na peníze, které dělají jedněm ze života peklo a jiným ráj. Možná by stálo za to přemýšlet, na kterou stranu se přidat ve chvíli, kdy dáváte studovat své děti. Tedy pokud už nemají následky po nevhodném očkování.

J3.K

Speciály
Dějiny národa Českého - NÁSTUP HABSBURKŮ V ČESKÝCH ZEMÍCH. VOLBA FERDINANDA I. HABSBURSKÉHO

Dějiny národa Českého - NÁSTUP HABSBURKŮ V ČESKÝCH ZEMÍCH. VOLBA FERDINANDA I. HABSBURSKÉHO

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - OBNOVITEL ČESKÉHO STÁTU. PŘEMYSL OTAKAR I.

Dějiny národa Českého - OBNOVITEL ČESKÉHO STÁTU. PŘEMYSL OTAKAR I.

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého -  HVĚZDÁŘ A POZOROVATEL TYCHO BRAHE

Dějiny národa Českého - HVĚZDÁŘ A POZOROVATEL TYCHO BRAHE

 www.inadhled.cz  Autoři: Aleš Hroník a Jiří Zubek čtěte hned

Dějiny národa Českého -  KAMENNÝ MOST (KARLŮV MOST) - STAVBA, POVĚSTI A LEGENDY.

Dějiny národa Českého - KAMENNÝ MOST (KARLŮV MOST) - STAVBA, POVĚSTI A LEGENDY.

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého -  KNÍŽE VÁCLAV A BOLESLAV I. BRATROVRAH

Dějiny národa Českého - KNÍŽE VÁCLAV A BOLESLAV I. BRATROVRAH

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - KOSTEL SV. FABIÁNA A SV. ŠEBESTIÁNA NA ŽIVOHOŠTI

Dějiny národa Českého - KOSTEL SV. FABIÁNA A SV. ŠEBESTIÁNA NA ŽIVOHOŠTI

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - PRVNÍ DOLOŽENÝ KNÍŽE ČESKÝ BOŘIVOJ

Dějiny národa Českého - PRVNÍ DOLOŽENÝ KNÍŽE ČESKÝ BOŘIVOJ

www.inadled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - JAKO ČESKÝ KRÁL KAREL III

Dějiny národa Českého - JAKO ČESKÝ KRÁL KAREL III

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého -  PAMÁTNÁ BITVA U CHLUMCE, VE KTERÉ POMOHLI sv. VÁCLAV a sv. VOJTĚCH

Dějiny národa Českého - PAMÁTNÁ BITVA U CHLUMCE, VE KTERÉ POMOHLI sv. VÁCLAV a sv. VOJTĚCH

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého -  ČEŠI PROTI ČECHŮM... BITVA U LIPAN

Dějiny národa Českého - ČEŠI PROTI ČECHŮM... BITVA U LIPAN

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned