Navrhujeme sloučení politických subjektů

19. 09 2018

  www.inadhled.cz    Množství politických stran na naší scéně je zbytečně velké. Přesvědčit nás o tom může nynější uměle vyvolaná situace kolem jakýchsi sirotků. K těm už není třeba se vracet, článků o nich vzniklo skutečně mnoho a všechny se podivovaly nad tím, jak rychle lze vytvořit mediální bublinu, které se okamžitě chytí tolik neúspěšných politiků, lidumilů a pitomců. Daleko zajímavější je, s jakou vervou jsou ochotní se prát za svou pravdu a ignorovat reálné skutečnosti.

  Je s podivem, že za řízení našeho zodpovídají lidé, kterým slovo morálka většinou nic neříká. Parlamentní volby vznikly kdysi proto, abychom do tzv. parlamentu České republiky zvolili své zástupce, tedy zástupce lidu, který žije v této zemi, má tu svůj domov a vlast. Demokratické volby by měly fungovat tak, že v množství kandidátů na post poslance občané najdou napříč politickými stranami ty nejkvalitnější, nejschopnější a nejpoctivější lidi, kteří budou ochotní při zachování určitých zásad a za stanovený plat vytvářet takové prostředí, ve kterém budou občané pokud možno co nejlépe žít. Z řad poslanců by poté měli být vybráni členové vlády, kteří vzejdou opět z těch nejschopnějších z Parlamentu. Na ministerských postech by tedy seděli skuteční odborníci. Senát, do něhož by se volilo stejně, jako do Parlamentu, jen v jiném období, by plnil funkci vyššího rozhodčího ve sporech v Parlamentu. Stačil by počtem senátorů menší, ovšem o to lépe složený, především rovnovážně rozdělený subjekt s kontrolní pravomocí. Vezmeme li to početně, 101 poslanců v Parlamentu a 31 senátorů s jasně danými právy a povinnostmi by bylo akorát a zároveň by to znamenalo snížení nákladů a možnost mít tam skutečné mistry svého oboru. To je však pouhý sen.

  Všímáte li si chování našich politických stran, dojdete k zjištění, že jejich počet je neúměrný rozdílnosti názorů. V poslední době se dá říct, že STAN a Top09 by stačil společný tiskový mluvčí, natolik jeden druhého kopírují. Ani ČSSD se v mnoha směrech od těchto stran neliší a jistě by našly společný jazyk. A vzhledem k tomu, že s ČSSD je ve vládě ANO, musí být shoda i tam a jediným problematickým člověkem je Andrej Babiš. Kdyby ANO obětovalo svého vůdce, rázem by se ukázalo, že společné hlasování v Evropském parlamentu není náhoda. Nenasytnost předsedy vlády a jeho ,,zásadové´´ postoje, které se mění dle situace a dělají problém Kalouskovi a jeho věrným, by odsunem Babiše vzaly za své a vzniku společné strany posílené o členy vedení ODS a jejich souvěrce, tím jsou myšleni zastánci Petra Fialy, by nic nebránilo. Možná by poté mohli otevřít i platformu pro příchozí Piráty, jejich vztah k EU a migraci odpovídá představám Kalouska, Fialy, Hamáčka, Bělobrádka  a Sorose. KDU-ČSL už totiž také na modlení moc není a její tak trochu nadřízený, tedy papež, požívá popularity právě u maďarsko-amerického miliardáře.

  Druhým subjektem by byla po lehké restrukturalizaci kádrů ve vedení SPD spojená s odpadlíky z ODS a s menšími subjekty, jakými je třeba Řád národa, Svobodní, zbytky Realistů (vnímali jste, jak rychle tato tak dobře vypadající strana po volbách zmizela?) a především rozšířená o řadu jednotlivých euroskeptiků, kteří jsou na vysoké odborné úrovni, ale nejsou nijak organizováni. Tím jsou myšleni lidé, jako je ekonomka Šichtařová, sociolog Hampl, bojovníci kolem Centra pro studium politického islámu ČR a mnoho dalších vysoce inteligentních jedinců schopných správně analyzovat nastalou situaci a zastávat posty, ve kterých se rozhoduje o budoucnosti této země. Tito lidé nejsou většinou nikde organizováni a přitom mají vysoký potenciál dovést svou vlast zpět tam, kam patří. Jsou totiž nejenom hrdí, ale zároveň studovaní, mají zkušenosti a morální kredit. Často přednáší, uveřejňují své myšlenky, ovšem díky státní aroganci, eurounijní restrikci a mediální cenzuře nemají šanci proniknout mezi širší veřejnost. A věřte tomu, není jich málo. Rozhodně více, než kolik jich najdete v komerčních stranách.

  Možná to zní jako fantasmagorie, ale v realitě by pravděpodobně šlo o podobný systém, jaký mají USA, tedy dvě strany. Navíc by se ušetřilo mnoho prostředků. Naráží to ovšem na jeden zásadní problém. Politika tak, jak se dělá dosud, je obrovský byznys. Množství výnosných nadstaveb, kšeftování s hlasy, bratříčkování a především odměny za funkce, to vše by vzalo za své, tedy pokud by nevyhrála ve volbách parta kolem Kalouska. V Evropském parlamentu by do našeho možného vystoupení z EU nesedělo tolik darmožroutů hlasujících proti vlastním občanům, migrace by pro Českou republiku jako téma skončila, dotace by nechodily, narovnalo by se hospodářské prostředí. Andrej Babiš by se vrátil do Agrofertu, který by musel začít fungovat stejně, jako ostatní firmy, tedy podléhat Finanční správě, platit daně a nežít z dotací a smradlavých biopaliv. No řekněte, není to možné řešení?

J3.K

Speciály

Tipy