Britské listy objevily zprávu OSCE

10. 04 2018 |   www.inadhled.cz    Britské listy mají svým názvem evokovat pocit, že jde o svobodné a demokracií prostoupené médium, které nám bude s jistým britským humorem a nadhledem přinášet informace ze světa i z prostředí spojeného s ostrovní náladou a zdvořilostí. Tento plátek je však spíše jedním z mnoha, které se staví na stranu příznivců EU,  migrace a zároveň stojí v protiruské frontě s tím, že je třeba bránit liberální demokracii. Za tímto výrazem se skrývá momentální levicová celoevropská politika, která s demokracií takovou, o jaké jsme snili, nemá nic společného.

   V nejnovějším článku se autor zabývá kritickou zprávou OSCE, což je Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, tedy jedna z mnoha dalších schránek na peníze. Tato zpráva se týká údajné  nedemokratičnosti posledních voleb v Maďarsku. Ta se dle OSCE projevovala obrovskou převahou zdrojů státu a vládnoucí strany, což mělo ochromit schopnost ostatních kandidátů konkurovat odpovídajícím způsobem. I přes řadu dalších možných alternativ se tak dle OSCE prosadila xenofobní a výhružná rétorika, zaujatost médií a neprůhledné financování volební kampaně. Dále pokračuje článek tím, že základní práva a svobody byly sice respektovány, byly však vykonávány v nepřátelském prostředí. Zároveň údajně vznikly pochyby o dvojích procedurách při hlasování, především u Maďarů v zahraničí shledala OSCE pochybení v tom, že mohli hlasovat jen ti, kteří podporují Orbána, zatímco ostatní nikoliv. To lze považovat za drzost, vzpomeneme li si na čachrování s korespondenčními hlasy v USA a Rakousku. Neptejte se, jak k tomu OSCA dospěla, to netuší asi ona sama. Dále se OSCA zabývá zastrašováním v debatách, transparentností financování reklam, protěžování vládní strany v médiích (to asi neviděla u nás ČT, její debaty a obrovskou popularizaci Top09 a později Drahoše s Hilšerem) a nakonec i nedostatečným zastoupením žen v politice.

  Maďarsko má za sebou parlamentní volby, které s naprostou převahou vyhrála strana vedená Viktorem Orbánem. Účast voličů byla rekordní, takže mobilizace opozice způsobila prokazatelně vyšší nasazení i příznivců dosavadního premiéra.  Dlouhé fronty před volebními místnostmi musely zprvu těšit politiky napříč Evropskou unií stojící v pozoru s nadějí, že jde o voliče opozice. Ta použila všech dostupných taktik včetně spojování se, anebo naopak přenechávání míst na kandidátkách v různých obvodech, takže se mohlo zdát, že se jí podaří přiklonit vítězství na svou stranu. Sečtení výsledků jim všem muselo vyrazit dech a Orbánovo získání nikoliv křehké většiny, ale jednoznačné zastoupení v lavicích Parlamentu znamená nejen vítězství, ale také obrovské problémy celé mašinérie Evropské unie.

  Protiimigrační rétorika Orbána má tak opodstatněnost. Jestliže Maďarsko uzavřelo jednu z migračních cest a ochránilo tím především Slovensko, Českou republiku a Polsko před jednou z vln, musíme k Orbánovi pociťovat vděčnost. Vzhledem k tomu, že migraci lze považovat za stěžejní problém této doby, o čemž svědčí obrovské problémy našich západních sousedů nejen s integrací, ale také s ekonomickou stránkou věci a s nárůstem kriminality, mimochodem ani atentátník Jens vraždící o víkendu nebyl nic jiného, než jižně vypadající muž s psychickými problémy, o kterých nevěděli ani jeho nejbližší, je Orbánův přístup ochrany Maďarska skutečně správným, ať už má jakékoliv průvodní jevy. A jeho mandát je díky obrovské účasti voličů naprosto oprávněný. Ať se třeba pan Čulík z Britských listů potrhá vzteky. Od OSCE nelze totiž očekávat žádnou příznivou analýzu, vždyť by šla sama proti sobě.

  Zastoupení žen v maďarské politice je dostatečné. U samotného Orbána nelze předpokládat, že by trpěl neúctou k ženám, stačí se podívat na rodinné foto. Takové Švédsko má téměř celou vládu složenou s žen a kdo zná nedávnou historii této severské země, ten také ví, že kdysi velmi prosperující stát známý svou bezpečností, sociálními jistotami a poctivostí stojí nad propastí zvanou občanská válka. Pokud někdo vyčítá Orbánovi, že Maďarsko opouští perspektivní mládež, pak ze Švédska utíká už kdekdo. Úlohou žen je především mateřství, péče o rodinu a poté kariéra. Pokud mají ženy dostatečně kvalitní zázemí, lze si jít za svým smyslem života dříve, ovšem vyměnit místo u svých dětí za vrcholný post v politice by měla být obdivovaná výjimka, nikoliv zvyk.

  Plno žen kooptovaných do vládních pozic je tam proto, aby se zavřela ústa genderovým šílencům a feministickým organizacím.  Skutečné schopnosti nerozhodují, často je tento způsob nominace ve výsledku kontraproduktivní. Viz činnost evropské ministryně zahraničí Mogherini, která přímo škodí celému kontinentu. A není zdaleka jediná, že paní Merkelová? A nespokojenost maďarské mládeže? Opět se dostáváme k mohutné indoktrinaci na našich školách vedených neziskovým sektorem a s podporou Sorosových fondů. Maďaři už to pochopili a postupně likvidují tyto aktivity, nicméně dojezd činnosti Sorosových lidí má své důsledky. Je však otázkou času, kdy dojde k jejich postupnému otupení a mládež se opět naučí vnímat události s vědomím vlastenectví.

  Orbán vyhrál na celé čáře, hned vedle sebe v Rakousku má dalšího schopného politika Kurze, Poláci dávají jasně najevo, co si o EU myslí a Slováci si prožili vlastní pokus o Majdan a pomalu uklidňují levičáckého spekulanta Kisku sedícího nad Dunajem. U nás se to dost vaří, bohužel tu chybí schopná euroskeptická alternativa, která by se postavila Demokratickému bloku a zároveň měla lepší morální kredit, než má SPD Tomio Okamury. Pokud se nám někdy podaří mít vládu, která bude mít zájem vybudovat silnou Visegrádskou čtyřku a možná se částečně přidá i Rakousko, máme v Orbánovi dobrého spojence. A zcela upřímně, ten pokus za to stojí.

J3.K

Speciály
Dějiny národa Českého - BAROKNÍ ARCHITEKTURA

Dějiny národa Českého - BAROKNÍ ARCHITEKTURA

www.inadhled.cz   Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - BITVA NA VÍTKOVĚ

Dějiny národa Českého - BITVA NA VÍTKOVĚ

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - FRIDRICH FALCKÝ

Dějiny národa Českého - FRIDRICH FALCKÝ

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - MÁJ - LÁSKY ČAS A STAVĚNÍ MÁJE

Dějiny národa Českého - MÁJ - LÁSKY ČAS A STAVĚNÍ MÁJE

www.inadhled.cz     Autorka: Jitka Čížová čtěte hned

Dějiny národa Českého - JAN JIŘÍ GRÁZL-CESTA K ŠIBENICI

Dějiny národa Českého - JAN JIŘÍ GRÁZL-CESTA K ŠIBENICI

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - VÁCLAV IV.  -  O SYMBOLU LEDŇÁČKA

Dějiny národa Českého - VÁCLAV IV. - O SYMBOLU LEDŇÁČKA

www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - KDO ZAVRAŽDIL POSLEDNÍHO PŘEMYSLOVCE

Dějiny národa Českého - KDO ZAVRAŽDIL POSLEDNÍHO PŘEMYSLOVCE

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - VZNIK OSTRAVSKA - ODKAZY STARÝCH KRONIK

Dějiny národa Českého - VZNIK OSTRAVSKA - ODKAZY STARÝCH KRONIK

 www.inadhled.cz   Autorka: Jitka Čížová čtěte hned

Dějiny národa Českého - POZŮSTATKY KRÁLE PŘEMYSLA OTAKARA II. ANTROPOLOGICKÁ EXPERTÍZA

Dějiny národa Českého - POZŮSTATKY KRÁLE PŘEMYSLA OTAKARA II. ANTROPOLOGICKÁ EXPERTÍZA

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník a Jiří Zubek čtěte hned

Dějiny národa Českého - STRUČNĚ O DĚTECH CÍSAŘE KARLA IV.

Dějiny národa Českého - STRUČNĚ O DĚTECH CÍSAŘE KARLA IV.

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Alternative content

Get Adobe Flash player