Právě se nacházíte:

Byl 1.Máj 2018

2. 05 2018 |   www.inadhled.cz     Prvomájové oslavy se z těch za komunistů značně změnily. Jestliže organizátoři pochodů plných ,,nadšených ´´ účastníků a alegorických vozů jsou minulostí, výjimkou jsou pouze prvomájové průvody recesistů, což odpovídá fantastickému naturelu českých Švejků, nynější akce různých stran zely opět prázdnotou. Je to velmi logické. Členská základna politických subjektů není nijak velká a skutečných příznivců je také minimum. Fanatičtí voliči ANO se samozřejmě dostavili, ale když zjistili, že guru Babiš pravděpodobně objíždí řepkové království a počítá další zisky, posmutněli i oni.  

  O žlutém šílenství napsal už kde kdo, jen za mytí vozidel vydal český národ tolik, kolik by stačilo na zřízení jednoho pohraničního útvaru hlídajícího naše hranice před překročením migranty směřujícími přes nás do Německa.  Skoro se zdá, že nově vyrostlé bezkontaktní automyčky patří některé z odnoží AGROFERTU, tím by se uzavřel kruh, ze kterého vypadávají miliardy pro Andreje. Dotace na pěstování řepky, její hnojení, skladování po sklizni a zpracování, podpora zemědělských podniků, prodej traktorů a jejich servis, výroba biopaliv a jejich prodej státnímu podniku, teď přidat automyčky a je to prostě kompletní byznys, o kterém mohou snít i větší šíbři, než je Babiš. Jistě, kvete plno jiných bylin a dřevin, nicméně ještě nikdy nebyla taková kalamita a podíváte li se na naši Zemi z vesmíru, zdá se vám, že zatímco Západní Evropa je černo-rudá, náš stát svítí jako žlutá na semaforu.

  Náladu si občané České republiky zlepšovali různě. V Plzni 50 levicových lehkoživků útočilo na 200 pravicových účastníků prvomájových oslav, zatčeni byli dva příslušníci pravice. Jinak ale většina lidí využila možnosti jet na chalupy, výlet či se líbat pod rozkvetlými stromy. Mimochodem před alergiky o květech nemluvte, jsou potenciálními nevoliči Babiše a jen ti z nejtvrdšího jádra si myslí, že pyl z třešní je tím, co je nutí nevycházet. Všichni ostatní mají z květeny jiné barvy, než je žlutá, radost a potěšení. Z toho vyplývá přeplněnost parkovišť před hrady, zámky a přírodními parky. 

  Příležitosti se chytili i policisté, oprášili radary a postavili je tam, kde sice nic v dobách volna nehrozilo, ale snad i právě proto bylo třeba dodržovat 30ti kilometrovou předepsanou rychlost. Pozor na ně, budou všude a je jim jedno, že značka přikazující ubrat plyn je pod větvemi viditelná až jen když ji hledáte. Debilní bodový systém je udělaný tak, aby Vás při ztrátě bodů přinutil na rok zapomenout na intuitivní návyky řízení, a zaměří Váš pohled na debilní číslice na tachometru s tím, že okolí auta vnímáte daleko méně jen proto, aby Vás nechytli snaživí sluhové režimu za rychlost. I proto vídáte poslední dobou tolik nelogických bouraček, které by se i při nedodržování rychlosti prostě nestaly.

  Mnoho našich spoluobčanů sbalilo kufry a díky dobré konstelaci svátků vyrazilo k moři. Bohužel ta teplejší patří většinou do teritoria islámských zemí, takže je toto cestování spojeno s riziky. Nižší úroveň služeb je jedním z nich, lékařská péče varující před lékaři putujícími k nám do Evropy společně s atomovými inženýry je mizerná, věřit se nedá ani renomovaným pojišťovnám, většinou jste pro ně jen dojná kráva. Dospělí se s tím ještě poperou, pozor ale na cesty s dětmi, musíte být připraveni na vše. Navíc návrat dříve není vždy možný, takže se Vám dovolená může změnit v noční můru. Ani Egypt, Tunis či Maroko už dávno nepatří mezi bezpečné destinace, přidáte li riziko teroristických a náboženských útoků, je lepší si připlatit a jet jinam, případně zůstat doma.

  Ještě k oslavám 1.Máje. Původem americký svátek na počest protestujícím dělníkům požadujícím osmihodinovou pracovní dobu, který komunisté přetavili v ideologickou taškařici, při které se v čele nesly podobizny Marxe, Engelse a Lenina, mohou na Západě začít slavit po našem bývalém vzoru. Marx se totiž stává uznávanou osobností a je otázkou, kdy začnou jeho sochy zdobit kdysi kapitalistický svět. Engels bude jistě následovat, jen chudák Lenin pochází z nevhodné lokality. Pokud se Vám tedy zdá, že letošní začátek května se nese v jaksi šíleném duchu, máte pravdu. Muziku tvrdí vznikající koalice ČSSD a ANO, dá se tedy očekávat, že panoptických prvních májů nás čeká více. Takže kdo ten letošní profrkal zalezlý doma, nemusí litovat, za rok to bude podobné.

J3.K

 

Autor: Administrator

Diskuse