Chceme důkaz, tvrdí voliči Babiše

29. 08 2017 |    www.inadhled.cz   Andrej Babiš opět překvapil svou bohovorností při nechtěném objasňování vlastních praktik. V likvidaci konkurenčních a nehodných společností, která přichází vždy tehdy, nejsou li majitelé ochotni odprodat za zlomkovou částku firmu holdingu Agrofert, je opravdu odborníkem. Ovšem velikost jeho ega je špatným rádcem, občas mu to nedá a potřebuje o svém majiteli povídat. Smůlou pro Babiše je, že jeho praktiky zničily život už mnohým, další se toho dopředu obávají. Takže bylo jen otázkou času, kdy po exministrovi financí a bývalém agentovi STB někdo půjde. Důvodů je samozřejmě více, všechny si ve své domnělé neomylnosti neuvědomuje ani sám Babiš, jisté však je, že kdo seje vítr, sklízí bouři.  

  Blížící se volby by mohly být ukazatelem toho, jak si lidé váží právnosti, spravedlivosti, a nakolik si uvědomují omezování svobody, které se posledních pár let stupňuje. Zatímco silní politici se národu obávat nemusí, ti slabí zneužívají svého postavení a restrikcemi zmenšují prostor pro volný pohyb i myšlenky. Na politické scéně se však občas vyskytnou i žraloci, kteří jdou po všem, co se hýbe či znamená zisk. Jejich sebevědomí a agresivita je v očích jedněch předurčuje k vedoucí pozici, druzí si však uvědomují nebezpečí plynoucí z těchto vlastností. Zvláště tehdy, když je minulost dotyčného predátora spojena s naprosto nepoctivými praktikami, skandály a podvody.

  Andrej Babiš po dlouhé době ve svém životě narazil na někoho, kdo se mu nějak postavil. Nebyl to zbabělý předseda vlády Bohuslav Sobotka, nejedná se o ukřičeného Miroslava Kalouska, který má za sebou mnoho skandálních rozhodnutí vedoucích k vlastnímu obohacení, ale o někoho, kdo dokázal nahrát majitele Agrofertu při vlastním vychloubání a zároveň ho chytil při činu. Jeho touha po moci a majetku, pocit beztrestnosti a vlastní geniality jsou Andrejovi občas skutečně na škodu. Příliš mnoho mluví. Předvádění se Čapím hnízdem, mimochodem jinak zajímavou stavbou, nepříliš skrývané ovlivňování novinářů z Mafry a zneužívání státních úřadů ve vlastní prospěch i k likvidaci oponentů jsou jednoznačným signálem směrem k voličům. Ovšem ne každý jej vnímá. Pro mnohé je Andrej Babiš tím, kdo jde po korupcí provinivších se politicích, aniž by brali v potaz, jak moc je uplácením dlážděná cesta vzhůru u samotného Babiše. Vše má svůj vývoj a peníze určené k úpravě názorů důležitých lidí na potřebné záležitosti vyměnil za strach, který mezi ně šíří nyní. Moc vzbuzuje často závist, jindy nenávist, obavy, ale u voličů hnutí ANO a jeho členů má opačný dopad. Je jím snaha přilepit se k tomu, o kom si myslí, že je téměř bůh a vytáhne je nahoru. Ztráta kritičnosti, selského rozumu a logického myšlení, také snížení rozlišovacích schopností jsou důsledkem jistého druhu zamilování se a naděje.

  Andrej Babiš působí na své příznivce svým prostým vystupováním, demagogií i na první pohled logickým vyjadřováním. Bohužel neodpovídá na položené otázky, odvádí pozornost a odklání myšlenky na vlastní kriminální činy, čaruje s nereálnými čísly, vytváří auru úspěšnosti. Snižuje každého, kdo si dovolí jej vyzvat k pravdivým odpovědím, zároveň se ale často podřekne, což je bohužel u jeho příznivců opět bez následků. Právě podřeknutí berou jako jeho přirozenost, za kterou nic neskrývá. Při oprávněné kritice se hrdě postaví za svou modlu a i při případném obvinění se odvolávají na nedodané důkazy, to i přesto, že jsou k dispozici. Jejich přesvědčení o dobrotě Mesiáše nezměnily ani zveřejněné autentické nahrávky usvědčující Babiše z jednoznačně kriminálních praktik. Problémem tak je skutečnost, kterou je neprůhledná minulost těch, kteří jsou oprávněni vznést proti Andreji Babišovi obvinění a doložit je. Týká se to politiků, policistů, protikorupčních aktivistů a státních zástupců. Jejich obavy z následků započatí tažení proti Babišovi hovoří za vše. Moc Babiše a jeho kontakty jsou pro ostatní likvidační. Což jej ale vůbec nedělá čistým.

  Politická elita je dlouhodobě spojována s rozkrádáním majetku této země a korupcí. Její bezúhonnost je tedy nereálná. Vnitřní boje mezi policisty jsou zjevné a činnost Roberta Šlachty a jeho podřízených ve službách Babiše se stala příčinnou krize a rozbrojů mezi ČSSD a ANO. Slibotechny a tendenčně vystupující aktivisté, například miliardář Janeček, už dávno přestali bojovat proti skutečným lumpárnám a jejich efektivita je nulová. A pokud jde o státní zástupce, liknavost v kauzách Andreje Babiše je skutečně systematická. Navíc jedním z nejbližších spolupracovníků tohoto oligarchy je Robert Pelikán, tedy ministr spravedlnosti. A to mluví za vše.

  Výroky Andreje Babiše uveřejněné díky nahrávkám dokládají, kam až dosahují chapadla chobotnice ovládané majitelem Agrofertu. Jeho razantní vstup do politiky má svůj důvod úplně jinde, než v proklamovaném boji proti klasickým stranám. Šlo mu především o posílení jeho moci spojené s pohlazením ega, zajištění přílivu kapitálu do konglomerátu Agrofert, zametení stop za staršími delikty a získání výhod spojených s naprostou kontrolou konkurence a soupeřů. Získané miliardové dotace jsou důkazem toho, že vstup na politické kolbiště se vyplácí, stačí pouze se k většině záležitostí se nevyjadřovat a u zbytku držet v ruce potřebné kohoutky. Boží mlýny však melou a je otázkou času, semelou li momentálně nejkontroverznější osobu v Čechách. Je třeba připomenout, že v podnikatelské sféře se mu daří získávat dotace i na Slovensku, kde se také postupně ukazuje, že ne vše je čisté. Příkladem je Duslo Šala.

   Jak dlouho ještě budou mít fanatičtí obhájci a zároveň voliči rodilého Slováka zavřené oči? A stačí zbývající hlasy na to, aby se už nikdy nestal členem vlády? To záleží na nás a na morálnosti politiků. Takže šance zbavit se Babiše……nejsou bohužel velké, zvláště pokud část voličů před vším zavírá oči a radši nic neslyší. Oni nechtějí slyšet.

J3.K

 

Speciály
Dějiny národa Českého - ŽIVOT V ŠEDÉ ZONĚ - Nechcete Bony!

Dějiny národa Českého - ŽIVOT V ŠEDÉ ZONĚ - Nechcete Bony!

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - ZŘÍZENÍ PROTEKTORÁTU ČECHY A MORAVA

Dějiny národa Českého - ZŘÍZENÍ PROTEKTORÁTU ČECHY A MORAVA

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - POMLÁZKA A SYMBOLIKA VEJCE

Dějiny národa Českého - POMLÁZKA A SYMBOLIKA VEJCE

 www.inadhled.cz   Autorka: Jitka Čížová čtěte hned

Dějiny národa Českého - SLAVNÍ POBĚLOHORŠTÍ MIGRANTI VÁCLAV HOLLAR. JAN AMOS KOMENSKÝ. KAREL ŠKRÉTA.

Dějiny národa Českého - SLAVNÍ POBĚLOHORŠTÍ MIGRANTI VÁCLAV HOLLAR. JAN AMOS KOMENSKÝ. KAREL ŠKRÉTA.

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého -  KRÁLOVNIČKY A OTVÍRÁNÍ STUDÁNEK

Dějiny národa Českého - KRÁLOVNIČKY A OTVÍRÁNÍ STUDÁNEK

www.inadhled.cz   Autorka: Jitka Čížová  čtěte hned

Dějiny národa Českého - O HROBU PRAOTCE ČECHA

Dějiny národa Českého - O HROBU PRAOTCE ČECHA

www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - PRVNÍ PRAŽSKÁ DEFENESTRACE! A JAN ŽIŽKA PŘI TÉTO UDÁLOSTI

Dějiny národa Českého - PRVNÍ PRAŽSKÁ DEFENESTRACE! A JAN ŽIŽKA PŘI TÉTO UDÁLOSTI

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - OLDŘICH II. Z ROŽMBERKA

Dějiny národa Českého - OLDŘICH II. Z ROŽMBERKA

www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - MÍRY, VÁHY - ANEB: CO JE ,,MANDEL

Dějiny národa Českého - MÍRY, VÁHY - ANEB: CO JE ,,MANDEL

www.inadhled.cz   Autorka Jitka Čížová čtěte hned

Dějiny národa Českého - PŘEMYSLOVSKÉ HROBY

Dějiny národa Českého - PŘEMYSLOVSKÉ HROBY

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Alternative content

Get Adobe Flash player