Demonstrace o ničem, nenabízí řešení.

6. 03 2018 |    www.inadhled.cz    Pondělní podvečer dal vzpomenout na doby, kdy se plnil Václavák. Demonstrující lidé byli svoláni k protestu vůči nově zvolenému předsedovi komise dohlížející na GIBS komunistovi Ondráčkovi. Samozřejmě se s tím částečně svezl i odpor vůči prezidentovi Zemanovi a předsedovi vlády Andreji Babišovi. A aby toho nebylo dost, svou polívčičku si přihřáli lidé typu Jana Hrušínského, který k oslavě davu zahrnul i bláboly o nacistech z SPD. Je vidět, s  jak rozháranou společností lze operovat.  

   ,,Mlátička z Národní ´´ a komunista Ondráček je v Parlamentu z několika důvodů a nominován do funkce měl stejné právo, jako kterýkoliv jiný poslanec. Což je způsobeno především proto, že komunisté byli i po roce 1989 legitimní stranou, kterou navíc dosud stabilně volí cca 10% stálých voličů. U této skutečnosti asistovali jak Václav Havel, tak i Miroslav Kalousek a kníže Schwarzenberg, tedy ti, kterými se řada demonstrantů zaštiťuje. A nejen ti, z nynějších poslanců se tato skutečnost týká větší části především těch starší generace. Takže prvním důvodem k nominaci Ondráčka je prostě samotná existence pohrobka KSČ a to, že ji nadále volí naši spoluobčané.

  Samotný Ondráček sloužil u policie, tím pádem podléhal jistému velení. Mlátit do lidí není nijak morální, na druhou stranu mohl i střílet. Pokud jste byli v poslední době na nějakém vyhrocenějším fotbalovém utkání, jistě jste zažili při opouštění stadionu podobné pocity, jako kdysi demonstranti na Václaváku (mimochodem i já jsem byl v lednových dnech 1989 zatčen a odvezen na Brdy, pendrekem jsem jich dostal dost a pár také rozdal). Takže lze konstatovat, že následný trest musel zákonitě směřovat na velitele zásahu a na nejagresivnější jedince z řad pořádkových sil. Navíc je třeba připomenout, že v průběhu samotné revoluce nebyl nikdo zabit a po mnoha letech se dá konstatovat, že to byl relativní zázrak. Nelze tedy Ondráčkovi přisoudit nic jiného, než tehdejší podřazenost komunistickému režimu, to bychom ale poté museli dehonestovat asi tak polovinu národa žijícího v té době.  Smutné tedy je především to, že prošel hlasováním i za pomoci poslanců stran, které nyní syčí, jako když šlápnete na zmiji. Stačilo se domluvit a dostavit na samotnou volbu v kompletním složení. Jenže to by se muselo chodit do práce a být zodpovědní. Můžeme to po poslancích chtít?

  Dav, který se sešel v několika městech, zároveň požadoval odstoupení trestně stíhaného premiéra. Pravdou je, že jsme unikátem v celém demokratickém světě.  Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že ten už de facto neexistuje. Babiš pouze využívá hlouposti svých voličů. A abychom mu nekřivdili, také neschopnosti politických oponentů. Celá kariéra Andreje Babiše je protkána činy, proti kterým je Ondráček s holí v ruce úplným břídilem. Výjimečnou schopností bývalého estébáka Babiše je umění najít si vždy cestu, kterou se protáhne a postupným sbíráním moci se dostal až tam, kde je. Jeho morální vlastnosti jsou nepopíratelně daleko horší, než Ondráčka. Ve zneužívání ostatních a umění zbavit se jich ve chvíli, kdy už je nepotřebuje, je prostě dokonalý. Také jeho převlékání plášťů dle situace je ukázkou vychytralosti. Momentálně se soustřeďuje na výměnu všech těch lidí, kteří mu stojí v cestě k absolutnímu převzetí moci. Týká se to všech státních podniků a institucí, ze kterých může mít prospěch. Takže to odnáší ředitelé nemocnic, SŽDC, České pošty, pracovníci ministerstev a denně přibývají další vyhození. Někdy to je samozřejmě účelné, většinou však účelové. Až do této fáze prosazování přání zbavit se tohoto člověka patří k zásadní povinností každého, kdo má zájem o naši zemi.

  Bohužel je tu však zásadní problém, kterým je absolutní nepochopení ze strany opozice. Ta totiž také neexistuje. Vezměme to popořadě. ODS není plně pravicová strana, pokud se doslova bije za sounáležitost s extrémně levicovou Evropskou unií a souhlasící s jistou cenzurou sociálních sítí. Navíc příslušnost jejího předsedy Fialy k brněnské akademické obci je přímo strašidelná. To TOP 09 je pravicovou ještě méně, navíc se přímo ústy svých lídrů hrozí jakékoliv zodpovědnosti, kterou by měl mít lid této země, takže společně s odéskou brání jakémukoliv náznaku jednání o všeobecném referendu.  Přesto stojí za organizováním nynějších demonstrací. SPD je Okamura. To je její zásadní nedostatek. Tento politik obchodník byl vždy na hraně s morálkou, takže přestože většinou nazývá skutečnosti správným jménem, nezní to od něj příliš upřímně, je totiž proslulý svou touhou po funkci, která by konečně korunovala jeho snahu. On osobně je skutečně populista a ne odborník, byť protiimigrační rétorika SPD odpovídá náladám velké části Čechů ve vztahu k EU a migraci nejvíce. Kdyby v čele strany nestál Okamura, ale skutečná persona s všeobecnou autoritou a v jejích řadách by byli odborníci na různá odvětví národního hospodářství, byla by právě SPD momentálně jedinou možnou opozicí. Tou se však s Okamurou nestane.

  ČSSD je bortící se zadlužený subjekt, ve kterém i díky dlouhé době existence několika proudů dochází již mnoho let k sebedestrukci. Takže musí jít do holportu s kýmkoliv, od koho přijdou aspoň nějaké finanční prostředky k udržení při životě. Sociální demokraté tedy kývnou i Babišovi, přestože nakonec stejně ostrouhají. KDU-ČSL ztrácí svou důvěryhodnost i díky opuštění křesťanských tradic, STAN je strana o ničem, taková volba z nouze. Piráti jsou Soros, tedy koncentrované zlo. Nic víc natolik zajímavého, aby se to prosadilo, není. Absolutně chybí solidní euroskeptická a protiimigrační strana plná odborníků, kteří by dokázali vysvětlit, proč nemáme být součástí EU, podložit to skutečnými fakty a čísly, zároveň nastínit další možnou cestu včetně plusů a minusů.  Máme tu plno těch, kteří zakládají malé subjekty a honí si ego. Ale proč se nesejdou lidé od Realistů (Robejšek, Hynek), nepřidá se osobnost typu Václava Klause mladšího, nepřiberou generála Blaška, pár ekonomů, kteří nejsou zainteresováni na práci v ČT, schopného sociologa a hlavně vynikající odborníky na mediální sféru? Jistě by se podařilo sehnat i určitý obnos k dalšímu rozšíření týmu a činnosti této nové strany.

  Copak opravdu Česká kotlina nechá dále vládnout lidi, kteří pro nás nejsou žádným přínosem? Pokud by tyto demonstrace daly vzniknout nové schopné straně, měly by smysl. Ale zatím prostě nenabízejí řešení, jsou jenzneužitým  nástrojem jedné části politického spektra. Mimochodem, Miloš Zeman je kapitola sama o sobě.

J3.K

Speciály
Dějiny národa Českého - NEJVÝZNAMNĚJŠÍ RODOVÉ ROZVĚTVENÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH

Dějiny národa Českého - NEJVÝZNAMNĚJŠÍ RODOVÉ ROZVĚTVENÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - PŘÍCHOD ČECHŮ-STAROČESKÉ LEGENDY A POVĚSTI

Dějiny národa Českého - PŘÍCHOD ČECHŮ-STAROČESKÉ LEGENDY A POVĚSTI

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - KRVAVÁ EXEKUCE ZÁVIŠE Z FALKENŠTEJNA

Dějiny národa Českého - KRVAVÁ EXEKUCE ZÁVIŠE Z FALKENŠTEJNA

 www.inadhled.cz    Autor: Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - ZNOJMO

Dějiny národa Českého - ZNOJMO

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - MILOVANÁ KRÁLOVNA-JUDITA DURYNSKÁ

Dějiny národa Českého - MILOVANÁ KRÁLOVNA-JUDITA DURYNSKÁ

 www.inadhled.cz   Autor:Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - HISTORIE PRAHY V DATECH, 1.díl

Dějiny národa Českého - HISTORIE PRAHY V DATECH, 1.díl

 www.inadhled.cz  Autor Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - JAN SLADKÝ KOZINA- POZVÁNÍ NA BOŽÍ SOUD!

Dějiny národa Českého - JAN SLADKÝ KOZINA- POZVÁNÍ NA BOŽÍ SOUD!

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Alternative content

Get Adobe Flash player