Hra tajných služeb? Nebo je předpříprava na válku?

28. 03 2018 |   www.inadhled.cz     Světovou diplomacií hýbe kauza podivné otravy dvojitého rusko-britského agenta Skripala a jeho dcery. Přímo schizofrenní chování části světové diplomacie, aniž by byly předloženy důkazy o skutečnostech vedoucích k hospitalizaci této dvojice a rychlé přistoupení k ,,odvetným´´ opatřením je pouze dalším střípkem z mozaiky, kterou je nenávist ,,Západu´´ k Ruské federaci a jejímu prezidentovi Putinovi. Tzv. solidarita bez ohledu na vlastní zájmy mezi státy EU je poté pouhým podlézáním britským aktivitám a snahou zvrátit brexit poukázáním na větší sílu při uchování celistvosti EU.

  Dvojitý agent je de facto označení pro zrádce. Skripal se jím stal, není však zdaleka prvním v historii. V rámci výměny agentů měl možnost opustit Rusko, kde byl i vězněn. Pokud by byl natolik pro Rusko nebezpečný, byl by dávno po smrti. Což se nestalo, takže jakási otrava na britských ostrovech je z pohledu ruských tajných služeb nelogická. Navíc způsobem, kterým byl otráven. Nicméně prostředí agentů je vlastním světem, možné i jsou i nelogické věci. Přesto dříve, než dojde k tak závažnému řešení nastalého problému, jako je vyhoštění úředníků s diplomatickým pasem, je třeba předložit důkazy. To i přes skrytý svět tajných služeb. Dále je třeba si uvědomit, že jde o vnitropolitický problém Velké Británie, takže zatahování dalších zemí do opatření dávajících najevo sounáležitost protiruského bloku je po sankcích uvalených na Rusko, po USA vyvolaným Majdanem  na Ukrajině a odpovědi Putina zpětvzetím si Krymu dalším pokusem o diskreditaci Ruska. Austrálie zašla ještě dále a přidala možnost nevyslání fotbalové reprezentace na letošní MS v kopané konaném právě v Rusku. Jde o další zneužití sportovního světového dění k nátlaku na tuto velmoc. Po olympiádě v Korei bychom se tak vrátili do let studené války, kdy sportovci byli rukojmími politiků.

  Vzhledem k naší závislosti na ruské ropě a na plynu, také k rozvíjejícímu se trhu, lze považovat chování české vlády za krátkozraké. Rakousko a Slovensko se k zemím EU nepřidaly, přestože eurounijní přisluhovač slovenský prezident Kiska požadoval exemplární odeslání ruských diplomatů. Naopak hysterie z řad českých politiků poté, co prezident Zeman pověřil BIS kontrolou možnosti původu plynu z ČR, kterým byli údajně Skripal s dcerou otráveni, nabrala obrátek a kolaboranti z řad STAN a Němcová z ODS nařknuli Miloše Zemana z velezrady. Kontrola možnosti je velezradou? Za tu lze spíše považovat chování vlády a těchto křiklounů. Zaprodávání státu zájmům jiných v rozporu s právem na vlastní názor je daleko větším prohřeškem. Navíc se zdá, že paní Němcová již dávno ztratila soudnost a svými excesy a nenávistí k Zemanovi překročila vše obsažené v politické i lidské etice. Pokud by tedy měl být někdo vystaven postihu, byla by to ona a lidé ze STANu odpovědní za nařčení hlavy státu.

  Rozháranost politické scény u nás, ale i v okolních státech, dosahuje vrcholu. Přestože některá velká média již připouští, že migrace byl obrovský omyl, především německá vláda v čele s Merkelovou tlačí stále na pilu a v nynějším kurzu chce pokračovat. Rakousko, teoreticky Itálie a Visegrádská čtyřka hodně zlobí, takže protiruské tažení má stmelit rozkládající se EU. Samotné Rusko má také své problémy, především emigranti tvrdí, že Putin vládne tvrdou rukou, která neodpouští, navíc údajně hospodářská situace není dobrá. Je třeba si však uvědomit, že téměř naprostá likvidace státního ruského dluhu se někde projevit musí, určité snížení životní úrovně je tedy tím důsledkem. Na druhou stranu je možné považovat emigrující Rusy za vlastence říkající pravdu?  A jak dlouho bude srovnání života u nás a na ruském ,,venkově´´ vycházet pro ČR příznivě, když se nám nedaří ani náznakem přiblížit ekonomické úrovni Německa a Rakouska? Otázkou také zůstává, k čemu má vést stupňující se nenávist k Rusku? Je to další pokus ovládnout tuto zemi vojensky, když už to nejde politicky? Blíží se skutečně válka? A pokud ano, nejsme první na ráně?

  Žijeme v době, kdy se mění vše, co jsme znali. Politici zasahují do takových sfér života, kterým se dosud vyhýbali. Gender, indoktrinace dětí a jejich výchova pod dohledem předurčených institucí, postupná likvidace národního uvědomění, zamlčování rasové rozdílnosti, porušování zákonů ve jménu zájmů korporací, zabíjení logiky, cenzura soukromí, bují neziskový sektor fungující jako pláštík skrývající obrovskou pračku na peníze a politickou sílu zároveň. Čeho se ještě dočkáme? Bude opravdu válka blízkým řešením? Pošleme naše děti na frontu, nebo budeme všichni zasaženi už u nás? A z které strany? Zatím k tomu směřujeme. A to jen díky těm, které jsme volili. Už je opravdu čas na změnu. Nynější nenasytná vládnoucí garnitura by měla kompletně odejít, protože jinak to dopadne špatně.

J3.K

 

Speciály
Dějiny národa Českého - ANGLICKÝ REFORMÁTOR JOHN VIKLEF

Dějiny národa Českého - ANGLICKÝ REFORMÁTOR JOHN VIKLEF

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - PŘEMYSL OTAKAR II. JEHO SÍLA A VELKÁ MOC

Dějiny národa Českého - PŘEMYSL OTAKAR II. JEHO SÍLA A VELKÁ MOC

 www.inadhled.cz   Autor Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - ZÁMEK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Dějiny národa Českého - ZÁMEK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - KROMĚŘÍŽ

Dějiny národa Českého - KROMĚŘÍŽ

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - MLADÝ PŘEMYSL OTAKAR II.

Dějiny národa Českého - MLADÝ PŘEMYSL OTAKAR II.

www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců  čtěte hned

Dějiny národa Českého - ZNOJMO

Dějiny národa Českého - ZNOJMO

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - PŘEMYSLOVSKÝ HRAD ŽATEC

Dějiny národa Českého - PŘEMYSLOVSKÝ HRAD ŽATEC

 www.inadhled.cz    Autoři: Alessandro Feliny a Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - TEPLÁ-KOSTEL ZVĚSTOVÁNÍ PANNY MARIE  A HRAD STRAKONICE

Dějiny národa Českého - TEPLÁ-KOSTEL ZVĚSTOVÁNÍ PANNY MARIE A HRAD STRAKONICE

 Autoři: Alessanddro Feliny a Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - VZNIK KRÁLOVSKÝCH MĚST ZA PŘEMYSLA OTAKARA II.

Dějiny národa Českého - VZNIK KRÁLOVSKÝCH MĚST ZA PŘEMYSLA OTAKARA II.

www.inadhled.cz    Autor Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Alternative content

Get Adobe Flash player