Právě se nacházíte:

Není to náhoda

12. 03 2018 |   www.inadhled.cz    I menší znalci historie, mezi které ale nelze zařadit většinu našich školáků a studentů, neboť tak daleko jejich znalosti nesahají, tedy i tito znalci ví, že zneužít něčí vraždy lze k velkým změnám. Takových sedm kulí v Sarajevu mířících na Ferdinanda d´Este odstartovalo první světovou válku, a když to vezmeme do důsledku, relativně brzy po ní přišla i ta druhá, která byla jakýmsi pokračováním v boji o přerozdělení světa.

   O podobné se snaží nyní aktivisté na Slovensku. Přestože dosud nedošlo k vyřešení případu, a verzí je více, těm, kteří hledali způsob, jak odstartovat destabilizaci celé země, se vražda mladého páru stala vhodným startérem.  Mladý investigativní novinář se sice snažil odhalit různé nepravosti, nicméně jeho objevy nebyly dosud nijak zásadní na to, aby kohokoliv vyloženě ohrozil. To na Andreje Babiše toho našli novináři více a mrtvých by muselo být u nás přibývat především mezi propagonisty afér Šuman a Čapí hnízdo. I když je pravdou, že jména Ducký a Kovarčík se s vraždou Kuciaka a jeho přítelkyně také občas srovnávají. Zatím se také neví, neměl li Kuciak v rukávu trumfové eso. Nicméně ani to nezabránilo vzniku vládní slovenské krize. Navíc prezident Kiska ucítil svou šanci a otevřeně vystoupil proti předsedovi vlády Ficovi. Morální vlastnosti slovenské hlavy státu jsou již delší dobu trnem v oku těch, pro které je svrchované Slovensko prioritou. Jeho podnikání je jedna věc, o způsobu vydělávání peněz si může každý udělat svůj obrázek, ale po stránce politické jde o jednoho z největších propagátorů podřízení se Bratislavy bruselským mocipánům, to i včetně přijímání ekonomických migrantů.

  Mezitím nás média zásobují zprávami o tom, že na projev podpory demokracie spojenému s pietou za Kuciaka byly uspořádány demonstrace nejen doma, ale i v zahraničí. Samozřejmě není náhodou, že se doba jejich existence kryje s těmi na Slovensku. Sorosova nespokojenost s chováním Fica je známá, dlouho se slovenský prezident stavěl na stranu ostatních představitelů států V4 především v otázce migrace. Přestože nakonec tlaku povolil, zdá se, že pro Sorose je to pozdě a rozhodl se ke změně na politické scéně našich sousedů. Prostředků na to má dost. Na Slovensku probíhá stejné ovlivňování mládeže jako u nás, neziskový sektor jen kvete a na rozdíl od České republiky na jejich stolci sedí poslušný prezident. Jak by to asi vypadalo, kdyby u nás vyhráli volby Drahoš nebo Horáček, či snad Hilšer? O součinnosti neziskovek v Evropě svědčí i vynikající organizace demonstrací mimo samotnou SR.

  A právě v této bouřlivé době a ve stejnou chvíli se po inauguračním projevu Miloše Zemana zdvihla vlna nespokojenosti i u nás. Přestože slova Zemana o Bakalovi a České televizi do prvního projevu nově zvoleného prezidenta výjimečně nepatřila, vyjádřila pravdivou skutečnost. Odchod několika pozvaných je důkazem toho, nakolik jsou někteří lidé schopní pracovat v politice. Zdá se, že nepochopili význam tohoto slova. Ucházejí li se o hlasy voličů, musí počítat s tím, že politika je o diskuzi, kompromisech a oponentuře. Součástí demokracie je i uznání vlastní porážky a umění ji přijmout. Lidé, kteří to nechápou a neumí, nemohou zastávat důležité funkce ve státní správě a ještě za to být placeni. Mohu se bít za svou pravdu jako lev, ale i král zvířat musí umět žít s vědomím, že narazil na silnějšího soupeře. Navíc se dalších připravovaných protestů proti Zemanovi a Babišovi mají zúčastnit i studenti, dokonce i z některých středních škol. Těch, kde se aktivně do výuky zapojil Člověk v tísni. Copak to také nesmrdí Sorosem?

  Miliardář Bakala a osobní přítel a sponzor kontroverzní ikony většiny umělců Václava Havla vede mediální boj s Andrejem Babišem a jeho Mafrou. Do tvrdého mocenské boje zasahují na obou stranách politické subjekty. Na straně Bakaly jsou ti starší matadoři, kteří měli tu možnost přijmou od Bakaly v minulosti finanční ,,podporu´´ podobně, jako řada umělců. Také Česká televize patří do okruhu zájmu Bakaly. Navíc samotní umělci jsou finančně závislí na svém angažování v mediálním kolosu placeném státem a z povinných poplatků. Bylo by tedy až překvapivé, kdyby na vyhlášení ankety Český lev nedošlo po vzoru amerických Oskarů k demonstraci vlastní síly uměleckého světa. Milí herci a tvůrci televizního marastu si však neuvědomují svou závislost na občanech. Pokud byli dlouho Svěrák a Hřebejk lidmi velmi uznávanými, nyní ztratili polovinu svých příznivců. A rozhodně se to netýká jen jich. Miloš Zeman je solitér, kterým hulákání komediantů nijak psychicky nezamává. To Andrej Babiš je trochu více zranitelnější, navíc je znám svou schopností otočit. Na druhou stranu boj s Bakalovými médii je pro něho a jeho ego zásadním, ví, že především z líhně TOP 09 a ODS pochází většina jeho nesmiřitelných soupeřů.

  A aby tomu nebylo dost, v Parlamentu vzniká společná platforma poslanců napříč téměř celým spektrem stran s výjimkou SPD a KSČM, která se zaměří na ,,pravdivé´´  informování občanů o Evropské unii. Na začátek vypustili fámu, že Česká republika je od svého vstupu do EU výhradním konzumentem peněz z EU, přestože existuje několik studií o pravém opaku. Je velmi pravděpodobné, že daleko více peněz vyprodukujeme, než získáme zpět, i proto má u nás své montovny a sklady mnoho zahraničních subjektů. Vystoupením z EU bychom pravděpodobně získali více pravdivých informací. Euroskeptismus není jen britská výsada, přidávají se další země, například Itálie, Polsko a Maďarsko.  Je tedy na místě se dozvědět, jaký je opravdu skutečný výsledek spolupráce s EU a případné dopady toho, kdybychom řekli Ne Evropské unii. A k tomu nová platforma rozhodně nepomůže. Jak vidíte, děje se toho najednou mnoho a spojitostí je také dost. Zdá se, že se připravuje východoevropské jaro, jehož úkolem je rozbít V4. Tady prostě klid nebude.

J3.K

Speciály
Dějiny národa Českého - NEJVÝZNAMNĚJŠÍ RODOVÉ ROZVĚTVENÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH

Dějiny národa Českého - NEJVÝZNAMNĚJŠÍ RODOVÉ ROZVĚTVENÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH

 www.inadhled.cz  Autor: Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - PŘÍCHOD ČECHŮ-STAROČESKÉ LEGENDY A POVĚSTI

Dějiny národa Českého - PŘÍCHOD ČECHŮ-STAROČESKÉ LEGENDY A POVĚSTI

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - KRVAVÁ EXEKUCE ZÁVIŠE Z FALKENŠTEJNA

Dějiny národa Českého - KRVAVÁ EXEKUCE ZÁVIŠE Z FALKENŠTEJNA

 www.inadhled.cz    Autor: Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - ZNOJMO

Dějiny národa Českého - ZNOJMO

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - MILOVANÁ KRÁLOVNA-JUDITA DURYNSKÁ

Dějiny národa Českého - MILOVANÁ KRÁLOVNA-JUDITA DURYNSKÁ

 www.inadhled.cz   Autor:Aleš Hroník Vznešený rod Přemyslovců čtěte hned

Dějiny národa Českého - HISTORIE PRAHY V DATECH, 1.díl

Dějiny národa Českého - HISTORIE PRAHY V DATECH, 1.díl

 www.inadhled.cz  Autor Aleš Hroník čtěte hned

Dějiny národa Českého - JAN SLADKÝ KOZINA- POZVÁNÍ NA BOŽÍ SOUD!

Dějiny národa Českého - JAN SLADKÝ KOZINA- POZVÁNÍ NA BOŽÍ SOUD!

 www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník čtěte hned

Alternative content

Get Adobe Flash player