Rozdílný přístup škol - bitva o naše děti

5. 11 2017

  www.inadhled.cz   Školní rok je v plném proudu a pedagogové na základních a středních školách předávají našim dětem své znalosti a zkušenosti. Každá škola má svá specifika, vedení jiné priority a je velmi složité vybrat takovou školu, která by nejen svým zaměřením, ale i svou filozofií odpovídala tomu, co si my rodiče představujeme a s čím souhlasíme, či nikoliv.  Dnes Vám nabídneme pohled do dvou škol s naprosto rozdílným přístupem. Dnešní článek vznikl ve spolupráci s rodiči, kteří komunikují o problémech spojených s různými praktikami škol v oblasti indoktrinace žáků především multikulturní výchovou v režii nevládních organizací. Snahou těchto rodičů je vznik rovnováhy v informování žáků a studentů, v kontrastu s proimigračními aktivitami se snaží nabídnout besedy se zaměřením na historii, vlastenectví a úctu k minulosti. Zároveň upozorňují na negativa hitu poslední doby, tedy snahu o likvidaci státních a národních celků.

   O pražském gymnázium Na Zatlance jsme už několikrát psali. Tato škola je většinou vydávána za prestižní a patří mezi nejvýrazněji multikulturně zaměřené školy, v nichž je prioritou ovlivňování studentů směrem k levicovému a neomarxistickému přístupu, toleranci k islámu a migrace. Vlastenectví a národní hrdost jsou zde nazývány rasismem, xenofobií a nenávistí k jiným národům. Pro potvrzení výše uvedeného přikládáme text dopisu, kterým se s prosbou o pomoc obrátila na skupinu Rodiče proti indoktrinaci školáků jedna maminka žákyně této školy.

 

Dobrý den, moje dcera studuje zde: http://www.zatlanka.cz/ a je ve druhém ročníku. 

  Dcera ví, jaký jsem bojovník proti islámu, a má mě za rasistu (bohužel). Dnes mi sdělila, že jdou příští středu na návštěvu mešity! Na mou otázku, v rámci jakého předmětu, tak prý zeměpisu, prý probírají náboženství. Zde je první otazník - za mých mladých let jsme koukali do map, brali města, pohoří, řeky, ale religionistiku tahat do zemáku? Nechápu, jak zeměpis souvisí s tímto tématem. Ptala jsem se dcery, jestli mají k tomu nějaký studijní materiál o islámu, prý mají, ale protože zná můj názor na to, tak mi ho neposkytne... nevadí, poradíme si jinak. Zajímavé ale je, že kdyby názory školy byly v souladu s tím, co slyší v rodině, jistě by mi materiály dala. Téma islámu začíná dělat mezi mnou a dcerou bariéru, a já se bojím, že tam dochází k tomu, co si rozumný rodič nepřeje, k výchově multikulti...zatím jsem se nespojila s ředitelkou či její třídní, abych to probrala, zatím toto téma oťukávám a nevím, jak do toho.

  Předpokládám, že Kláru Samkovou znáte  (kdo by jí neznal), to ona je hlavou našeho spolku ( nejde o skupinu Rodičů proti indoktrinaci školáků), a teď v souvislosti s tímto mým příběhem vznikl nápad náš spolek dostat do středních škol na besedy, abychom mladým otevřeli oči (něco jako protiváha  projektu Edison). Máte s tím nějakou zkušenost, máte zmapované střední školy, kde je toto problém, máte přístup k materiálům, ze kterých se učí naše děti? Chceme ve spolku udělat leták na téma: "Víte, co se učí vaše děti ve školách o islámu? ", a k tomu potřebujeme mít na čem stavět.  Moc Vám děkuji za Váš čas a za pomoc a spolupráci. 

   Tolik dopis jedné mámy. Jak jistě vnímáte, škola jde v tomto případu proti rodičům a vymýváním dětských mozků dosáhla rozporu mezi dcerou a matkou. Návštěva mešity v tomto třaskavém období je velmi necitlivým prosazováním tolerance vůči náboženství, které momentálně stojí za světovým terorismem, je spojené s migrací a násilím tam, kam pronikne. O tom, do jaké skupiny obyvatel slečna zapadne, už není mnoho pochyb a riziko s tím spojené si v tomto věku jistě není schopná uvědomit, takže školní agitace padá na úrodnou půdu. Přiznejme, že systematicky.

  Naprosto rozdílný přístup lze vnímat u jiné školy, a to v Brně na ZŠ Vejrostova, kde starosta Bystrce Tomáš Kratochvíl inicioval a zorganizoval přednášku generála Emila Bočka na téma „Vlastenectví a boj proti nacismu“, díky jehož vstřícnosti ke spolupráci s Komunitním centrem pro válečné veterány a skupinou Rodiče proti indoktrinaci školáků se podařilo věc dotáhnut do zdárného konce. Nemalou měrou se za to zasloužili i Hynek Charous, Jiří Brančík a další, kteří bojují proti podprahovému pronikání islámu do našeho školství.

  Každá doba má své hrdiny a obyvatelé městské části Brno-Bystrc jsou pyšní na to, že jeden z posledních žijících válečných veteránů z bitvy o Británii, bojový pilot Britského královského letectva RAF, generál Emil Boček je také občanem této části Brna. O to více si žáci i dospělí váží skutečnosti, kdy i přes vytížený program pana generála, který ve svém požehnaném věku 94 let školní přednášky už nerad absolvuje, udělal díky dobrým osobním vztahům s panem starostou Kratochvílem výjimku. Poděkování patří i vedení školy, která se v naprostém rozporu s přístupem gymnázia Na Zatlance a mocných neziskových organizací nebála uspořádat přednášku s vlasteneckou tematikou, jež připomíná naší mládeži okamžiky, ve kterých byli naši předci ochotní položit život za budoucnost své vlasti. Přístup starosty je příkladem spolupráce představitelů místní samosprávy s místními osobnostmi a snaží se je jako vzor prezentovat studentům a školákům. Navíc byl na přednášce přítomen i pracovník Ministerstva obrany, který celou přednášku zdokumentoval pro archivní potřeby.

  Jistě není třeba příliš přemýšlení, chcete li najít rozlišnosti v přístupu dvou škol patřících pod jedno Ministerstvo školství. Na jedné straně jsou kolaborantské tendence spojené s vymýváním mozků, na té druhé jde o připomenutí již záměrně zapomínaných historických událostí, ze kterých bychom se měli poučit. Zatímco Češi bojovali v anglických letounech za svobodu evropských národů, nyní přicházející muslimové Evropu chtějí změnit k obrazu svému, a to za pomoci těch, kteří jsou ochotni za mrzký peníz prodat svůj domov i s námi. Opět je třeba připomenout ideologii neziskových organizací v čele s Člověkem v tísni a jejím ředitelem Šimonem Pánkem. Besedy pořádané těmito aktivisty jsou v součinnosti s Ministerstvem školství, byť je nám tvrzeno, že nikoliv. Úkolem Rodičů proti indoktrinaci školáků je nabízet školám protiváhu akcí neziskového sektoru a beseda s panem generálem Bočkem je první vlaštovkou, která by měla mít své následovníky. Dejme možnost dětem udělat si vlastní názor vyváženým přísunem informací. Pokud to totiž vzdáme, může se stát, že je jednou úplně ztratíme.

  Ještě jednou chceme tímto poděkovat panu generálovi Emilovi Bočkovi a starostovi v Bystrci panu Kratochvílovi, vedení ZŠ Vejrostova a rodičům i žákům za vynikající atmosféru. 

Text J3.K, foto Jiří Brančík

Speciály

Tipy