Tak máme vládu s důvěrou…

12. 07 2018 | www.inadhled.cz    Po dlouhých bojích, útrapách a nezdarech máme konečně vládu s podporou Parlamentu. Máme tedy možnost si myslet, že se stabilní vláda začne konečně zabývat prací na rozkvětu naší země a noví ministři se zapojí do práce. Všichni přeci z médií víme o pracovitosti a náročnosti premiéra Babiše. Práce je skutečně hodně, přestože ekonomika udájně stoupá, kolem nás to není moc vidět.  

  Parlamentní rozprava o vyslovení důvěry druhé vládě jmenované prezidentem Milošem Zemanem byla dlouhá, a i když výsledek byl dopředu známý, snažila se opozice tuto důvěru nevyslovit a získat ještě někoho z vládních stran a komunistů. To se povedlo pouze u exministra vnitra Chovance, jednoho poslance Ondráčka za komunisty a chyběl i hlas jednoho člena ANO Maška, který se zdržuje kdesi v Austrálii. Takže v podstatě o nic nešlo. I přesto se sněmovní den nesl v duchu protestů proti nové vládě a přinesl několik zajímavých projevů, z nichž lze nejvíce vyzdvihnout ten Václava Klause mladšího. Jeho slova vyjadřovala myšlenky oponentů Babiše z řad prostých občanů asi nejvíce. Slyšet byli samozřejmě i další dlouhodobí kritici holportu Miloše Zemana s Andrejem Babišem, došlo i na vzájemné napadání dua Kalousek-Babiš, ale kdo by čekal něco jiného a kulturně vyzrálého, byl by idealistou. Venku shromážděný dav pouze dokresluje naši důvěru v řešení politiků, k zamyšlení je, kdo byl organizátorem protestů.

  Komedie kolem sestavování vlády, která by byla vyhovující pro premiéra, prezidenta a všehoschopnou ČSSD, trvala skutečně dlouho. Podpora komunistů je jen posledním hřebíčkem do představ lidí účastnících se osobně tzv. ,,Sametové revoluce´´ z pozice zvonících klíči na Václavské náměstí a na Letné. Dá se říct, že došlo k završení procesu, kdy komunisté oficiálně přešli do ilegality, v čemž jsou historicky úspěšní, aby pokračovali ve vládnutí této zem

Autor: Administrator

Diskuse

Speciály

Tipy