Okénko - Právo v kapse - Hysterie poslanců

16. 02 2022

www.inadhled.cz   Schvalování novely Pandemického zákona je ukázkou toho, jak se vládní Pětikoalice snaží prosadit tento zákon za každou cenu, přestože ho momentálně skutečně nepotřebuje. Průběh je v mnohém nestandardní a dokonce došlo k protiústavnímu jednání. 

 V části zemí se postupně ukončují pandemická opatření a restrikce, jedná se o rušení covidpasů, ale naše vláda místo řešení drastických dopadů inflace a uměle vytvořeného vzestupu elektrické energie zaviněného doslova bláznivými představami evropských politiků o potřebě zachránit planetu bojuje ve Sněmovně o prosazení naprosto nepřípustné represe obyvatelstva.

  Zarputilost Fialovy vlády a koalice kolem ní je důkazem toho, jak moc zachutná moc, také svědčí o strachu politiků, kteří se zákonem chtějí chránit. De facto na Kanadě vidíme, jak zločinec ve vládě pomocí stanného práva vyhrožuje nespokojené veřejnosti a pomocí opatření obsažených v zákonu přijatém již v roce 1988 může sáhnout odpůrcům jeho názorů i na majetek a peníze. Zároveň jde opět o varování před možnou krádeží ze strany státu, a tím i před bankami a úsporami uloženými v nich. Představa likvidace hotovosti je v tomto světle tragická a v podstatě by se lidé v tu chvíli stali naprosto nesamostatnými, protože platební karta by byla velmi snadno zablokovatelná a jiná varianta by neexistovala. Chování Trudeau je výstrahou pro celý svět a opět se ukazuje, že je třeba se zamyslet nad tím, jak elitám v jejich záměru zabránit.

  V průběhu parlamentních tahanic, kdy jsou zástupci Pětikoalice rozzuřeni oprávněnou blokací ze strany SPD a ANO, došlo k úniku adres poslanců, o což se zapřičinili aktivisté z Chcípl pes. Možná to v tuto chvíli bylo zbytečné, nicméně poslanec, který plní sliby dané svým voličům, se nemá čeho bát. Pokud však jde proti zájmu občanů, musí počítat s tím, že ponese následky. Navíc zjistit, kde jaký poslanec bydlí, není nic složitého a rozčílení posladnců je zbytečné. Budou li pracovat tak, aby se nemuseli, bát, mohou bydlet ve stanu uprostřed Václaváku a nic se jim nestane. Do politiky šli dobrovolně, s určitým jistě ne nezištným záměrem a s určitými představami, musí tedy počítat i s riziky. 

Jindřich Kulhavý