TOP 10 hotelů světa

28. 05 2016 | www.inadhled.cz  Léto a prázdniny máme za dveřmi. Pomalu se připravuje na dovolené a hledáme za pomoci cestovních kanceláří nejzajímavější místa na dovolenou. Připravili jsme pár typů kde a jak strávit dovolenou snů. Tyto hotely se umístily v celosvětovém žebříčku TOP 10 Hotels In The World. Takový luxus hotelů je k nezaplacení , každý rok se objeví někaký nový, nicméně podívejme se na top klasiku………..

 

Nejdražší  „obyčejný“ hotelový pokoj v Evropě nalezneme ve švýcarské Ženevě v hotelu President Wilson. Pokoj zde pořídíme za pouhých 52 000 USD, tedy cca 900.000,- Kč na noc. Hotel je situován  v centru města na promenádě u vody a nabízí nezapomenutelný výhled na Ženevské jezero, Mont Blanc a Alpy.

Následuje apartmán v řeckém hotelu Grand Resort Lagonissi, který je o pouhé dva tisíce dolarů levnější. Apartmán zde pořídíme za 50 000 USD na noc, což je cca 875 tis. Kč. Tento hotel se nachází uprostřed Egejského moře.

Hotel Atlantis Paradise se nachází na ostrově Paradise na Bahamách. Toto místo je považováno za ráj luxusu a zábavy všeho druhu. Nejdražší apartmán v tomto hotelu se jmenuje Bridge Suit, jedna noc nás bude stát 28 000 USD, ale stojí to za to!

Asie se umístila v žebříčku s hotelem Sharq Village & SPA, který se nachází ve městě Doha v Kataru. Apartmán, kde stojí jedna noc 26 000 USD, což znamená pro našince nutnost sáhnout pro cca 455.000,- Kč.

Nejdražším apartmánem na americkém kontinentu je TY Warner Penthouse v hotelu Four Seasons v New Yorku v USA, kde jedna noc stojí 30 000 USD - cca. 630.000,-Kč.

Unikátní zážitke může poskytnout vám a vaší rodině návštěva v hotelu Grand Wailea Resort & SPA na ostrově Maui na Havaji v USA. Zde můžete přenocovat ve stejném apartmánu jako celebrity Hollywoodu. Jedna noc zde stojí 15 000 USD - cca. 315.000,-Kč.

Dalším nejznámějším a také nejdražším hotelem v žebříčku TOP10 Hotels In The World, je, jak jinak, než hotel Pezula. Tento hotel vévodí v Africe už nějaký pátek. Hotel Pezula se nachází u východní strany laguny v Knyšně na Garden Route. Resort má výhled na Indický oceán z jedné strany a na lagunu z druhé strany. Tento hotel se může pyšnit Zámeckým apartmánem kde noc stojí 12 000 USD - cca. 252.000,-Kč.

I Česká republika byla letos zařazena do TOP 10. V hlavním městě v Praze se proslavil cenou pokojů Four Seasons. Prezidentské apartmá s výhledem na Pražský Hrad a Karlův most stojí 115.000 ,-Kč.

Zajímavé nabídky hotelů a ubytování nabízejí i jiné daleké státy – třeba Arabské emiráty. Zde můžete prožít naprosto miliónové prázdniny. Je to svět nejbohatších lidí světa.

Dubaj – hotel Emirates Palace v Abú Zabí - tento hotel je oblíbenou zastávkou celebrit a mnoha politiků. Noc v Palac Suit pořídíme cca za 2,5 miliónu Kč.
         
Dalším hotelem, který se nachází v Dubaji, je nejznámější Burj Al Arab . Interiér hotelu je opulentní, jde o rozhazovačný styl východu i západu. Na stavbu tohoto komplexu bylo použito 8000m2 zlata a 24000m2 mramoru. Ve 28.patře se nachází přistávací plocha pro vrtulníky, která připomíná část kosmické lodi ze seriálu Strartrek. Restaurace jsou umístěny v suterénu, což znamená výhled pod vodní hladinu. Pokus se budete nudit, můžete si na střeše zahrát třeba golf a pokud budete mít zároveň i štěstí, bude vedle vás jen tak odpalovat míčky i Tiger Woods. Cena jedné noci se snídaní vychází v průměru 30.000 USD - cca 630.000,-Kč. Za královské apartmá si člověk musí ještě připlatit, cena se pohybuje kolem cca. 48 000 USD - cca. 1,008.000,-Kč.

 V roce 2008 se Hotel Atlantis, také v Dubaji,  přiřadil do elitní společnosti nejluxusnějších hotelů. Hotel nabízí  nejdražší apartmán za 25 000 USD - cca 525.000,-Kč. Hotel stojí na největším uměle postaveném ostrově. Stavba stála 1,5 miliardy USD a majitelé se současné krize nebáli a udělali dobře. Hotel je plně obsazen a volné apartmány budou k dispozici nejdříve v září roku 2013!! Mimochodem, osobně jsem znal jednoho z prvních ředitelů a věřte tomu, že při otvírání měl práce až nad hlavu.

Hotely v Arabských emirátech patří asi k nejkrásnějším na světě. Což je pochopitelné, když si uvědomíme, proč platíme tolik peněz za litr Naturalu. I když je pravdou, že pokud bychom tuto cenu vnímali jako cestu k zbohatnutí, pak by náš stát díky mnohonásobnému zdanění musel mít hotely ze zlata. To už je ale jiná kapitola.

J3.K

 

 

 

 

Autor: Administrator

Diskuse