Detoxikační a očistné kúry

27. 10 2016

www.inadhled.cz  V dnešní době je většina toho co konzumujeme pro tělo zbytečné, ne-li přímo škodlivé – nadmíra bílkovin, tuků, konzervačních látek, chemických přísad. Řada toxinů a jedů se nachází v našem přirozeném prostředí, odkud se do organismu dostávají zažívacím ústrojím, dýcháním, pokožkou.

K prvotním známkám a příznakům zvýšené hladiny toxinů, které nás mohou varovat, patří např. únava, podrážděnost, nervozita, letargie, kožní vyrážky, nespavost, snížená imunita, bolesti hlavy, zácpa, častá nachlazení.

Podle homeopatické, naturopatické, ajurvédické a tradiční čínské medicíny je zvýšená míra toxinů v těle příčinou veškerých chorob. Také západní medicína si uvědomuje provázanost mezi toxicitou různých látek a zdravím.
 
Možností jak předejít případným onemocněním a zbavit tělo škodlivých látek je několik. Jednou z nich je půst, jehož léčivé účinky znají lidé tisíce let. Během půstu mohou naše zažívací a vylučovací orgány odpočívat a zaměřit se na vnitřní pročišťování. Tělo tak získává příležitost zbavit se nahromaděných toxických látek a rozložit poškozené, odumřelé a nepotřebné buňky, jako jsou nadbytečné tukové zásoby.
 
Jinou alternativou je použití přípravků, které jsou schopny absorbovat z těla nežádoucí látky. Příkladem jsou speciální osvědčené léčebné kúry – např. Nerra Detox – obsahuje směs nejčistší jihoasijské palmy arenga a kvalitního kanadského javorového sirupu, které dodávají organismu během kúry energii a bohatý přísun minerálů.Tato kúra je známá a populární v mnoha zemích světa a mezi známé osobnosti, které si pravidelně tuto léčebnou dietu dopřávají patří např. americká zpěvačka Beyoncé.             

Vedlejším, ale vítaným efektem, je také snížení váhy a celková revitalizace organismu.

Mezi další známé a účinné způsoby jak se zbavit toxinů a nežádoucích látek, které tělo není samo schopné vyloučit, patří detoxikační náplasti – jedná se o neinvazivní, účinnou a bezpečnou metodu. Podporují absorpci toxických a zdraví nebezpečných látek. Tento proces je nejen čistící, hlavní efekt je posílení imunitního systému.

A ještě pár rad na závěr - během detoxikace těla je třeba :

zvýšit pitný režim – neperlivé vody a bylinkových čajů 2,5 - 3l denně, napomůžete vylučování odpadních látek.

vyřadit z jídelníčku smažené jídlo, uzeniny, potraviny obsahující umělá aditiva (hodně průmyslově zpracované potraviny, konzervy, instantní potraviny, fast food), alkohol, kávu, bílou mouku, bílý cukr a černý čaj.

pohyb - rozhýbete tak metabolismus a lymfatický sytém. Aerobním pohybem (kolo, běh, brusle, aerobic a podobně) 2-3x týdně podpoříte rovněž kardiovaskulární systém a zatočíte se stresem. Další podpůrnou akcí mohou být cviky na peristaltiku střev, klystýry, masáže.

odpočívat a relaxovat -  kvalitní spánek a relaxační techniky (jóga, pilates, taichi, dýchání, břišní tance…) a naordinujte si také pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu.
 
Očistnou kúru by měl každý, kdo to se zdravím myslí opravdu vážně, absolvovat minimálně jednou ročně. Je to sice možná časově náročnější, ale zdraví za to stojí.

J3.K