Jak si efektivně provonět byt? Vyzkoušejte – ultrazvukový difuzér

4. 11 2016

www.inadhled.cz  Kdo by se rád vracel do místností, které nevoní a kde se díky počasí či zvířátkům větrá jen velmi krátce?! Na odéru jakékoli místnosti se podepíší parfémy, které používáte, vůně i zápach po jídle, které v dané místnosti jíte, cigaretový kouř a v neposlední řadě i domácí mazlíčci. Máme pro Vás tip, jak vyzrát nad touto nehezkou vizitkou vaší domácnosti či kanceláře – Ultrazvukový difuzér . 

Co je to ultrazvukový difuzér a na jakém principu pracuje?
Ultrazvukový difuzér Millefiori Milano s moderním a funkčním designem zaručuje díky ultrazvukové technologii tiché, avšak stálé provonění interiéru. Stačí jen rozředit některou z vodou rozpustných vůní (aroma či esenciálních olejů), nakapat do připravené nádržky s vodou, zapnout a vzduchem se začne šířit voňavý opar. Navíc chromatická změna přispěje k vytvoření příjemné a delikátní atmosféry.

Jaký je rozdíl mezi tímto ultrazvukovým difuzérem a katalytickou lampou?
Ultrazvukový difuzér dokáže vonět v interiéru klidně po celý den, záleží jen na objemu vonného oleje, který použijeme. Výrobek má automatické vypnutí regulované hladiny vody a nevyzařuje teplo, čímž je bezpečný. Zároveň nedochází k žádnému hoření. Jeho předností je, že jej můžete zapnout a nechat v poklidu v interiéru vytvářet voňavý opar, bez toho aby  vyžadoval stálou obsluhu. Intenzitu vůně, například dle velikosti prostoru si zvolíte dle množství vonné esence v něm. Zajímavým prvkem ultrazvukového difuzéru je také chromatická změna barvy přístroje a atmosféra, kterou tak dokáže v interiéru navodit.

Tak jako katalytické lampy, mají difuzéry také možnost provonět byt různými vůněmi?
Pro provonění interiéru je vždy tím nejdůležitějším vůně. Nejen to, aby se Vám vůně líbila, ale hlavně aby měla kvalitní složení. To platí jak pro parfémy do katalytických lamp tak pro aroma či esenciální oleje do ultrazvukových difuzérů. Je třeba si vybírat výrobce, kteří garantují zdravotní nezávadnost vonných esencí. I když jsou ceny takových produktů někdy vyšší, jde o kvalitní zboží, které do domovů a interiérů přináší jen radost. Do ultrazvukových difuzérů se používají vodou ředitelné aroma či esenciální oleje. Pro jemnou a lehkou vůni stačí pár kapek, 10-15 kapek pak pro intenzivnější efekt.

Jak dlouho takové vůně vydrží?
Například vodou ředitelné aroma oleje Millefiori Milano mají objem 15 ml a pohodlný dávkovač, které zajišťuje přesné dávkování bez zbytečné kapky na zmar.  Výdrž jednoho balení, které stojí kolem 280 Kč, je tak odvislé na frekvenci používání a intenzitě požadované vůně. Dovoluji si odhadnout, že při průměrném ředění 10 kapek a použití 3-4 týdně, může jedno balení vydržet okolo 3 měsíců.

Jaké vůně jsou nejoblíbenější?

Vůně Millefiori Milano jsou úžasné všechny a u zákazníků velice oblíbené. Preference vůní se samozřejmě liší v závislosti na ročním období. V zimě je jednoznačně nejprodávanější vůní Jablko a Skořice či teplá dřevitá vůně Santal a Bergamot. V létě jsou nejoblíbenější osvěžující citrusové vůně jako je Citronová tráva, Mango a Papaya či svěží vůně Moře. Výběr vůně se také liší, v závislosti na prostředí kde bude použita. V kancelářských prostorách vedou jednoznačně citrusové vůně. V buticích pak vůně čistoty v podobě Květu bavlníku, Bílého mechu či květinové vůně Levandule a Kytice růží. V koupelnách a na toaletách pak vůně Studené vody či klasická vůně Grepu.

Je ultrazvukový difuzér a jeho účinnost opravdu vhodný i pro alergiky?
Tím že ultrazvukový difuzér šíří do prostrou voňavý opar je pro alergiky a celkově senzitivní osoby důležité především volba vonného oleje v něm. Do ultrazvukového difuzéru lze použít jakékoliv vodou ředitelné aroma či esenciální oleje, například vaší oblíbené značky.
 Značka Millefiori Milano vyrábí své vonné esence pouze v Evropě (Itálii či Francii) a splňuje zdravotní normy I.F.R.A. pro použití kvalitních a zdravotně nezávadných vonných esencí. Na druhé straně je vždy nutno brát zřetel na zdravotní stav a senzitivitu dané osoby, která bude v místnosti, kde se vůně používá, zvlášť když s alergickou reakcí měla v minulosti zkušenosti. Pokud je někdo alergický na levanduli, růži či mátu, zřejmě tato vonná esence nebude pro něho ta pravá.  V takových případech velmi doporučuji objednat si vzorečky vůní, přivonět s k nim a vyzkoušet, zda vybraná vůně je ta pravá.

Nyníuž stačí byt či kancelář pořádně uklidit, vyvětrat, a pak kouzlit s vybranými vůněmi díky ultrazvukovému difuzéru. Efekt a účinnost tohoto zázraku se dostaví okamžitě.

Teď si můžete vybírat a nakupovat s pohodlí Vašeho domova za velmi příznivé ceny. Kde? Zapátrejte na internetu, jistě najdete vhodný obchod.

J3.K