Jen pár informací z laboratoře

12. 09 2020

  Samotný vir není dle informací z tohoto zdroje vůbec otázkou úniku z wuchanské laboratoře, protože byl zaznamenám u několika sportovců vracejících se loni v září ze závodů v USA. V té době se ještě nevědělo nic o covidu, ale testy provedené v lednu 2020 prokázaly, že v sobě měli dotyční protilátky již 5 měsíců staré. Z toho vyplývá, že lehká viróza u obou nám známých zaznamenaná v průběhu sportovního klání nebyla běžná chřipková, byť ji připomínala včetně téměř bezpříznakového průběhu,a byla způsobena tímto virem.

  Koronavir má po rozboru v jedné z nejlepší laboratoří, která spadá pod velmi proslulou americkou značku (umístění a název nebudeme uvádět, protože řekněme, že to je prostě nemožné a jméno dotyčného biologa tedy zůstane také pouze u nás v redakci), 138 různých podob, nebo li mutací, které se navíc vyvíjí. Je natolik složitý, že jakákoliv vakcína vyvinutá jedním ze čtyř velkých týmů (východoasijský, jihoamerický, evropský a ruský) bude mít pouze maximálně 50ti procentní účinnost. To v lepším případu. Široké spektrum viru totiž neumožňuje vytvoření jednotné protilátky. Podobné je to u klasické chřipky, která i u očkovaného jedince může dotyčného překvapit a dostavit se. Existují však látky, které jsou v této laboratoři k dispozici, které dokážou eliminovat covid 19.

  Problémem je, že jsou nevhodné například u sportovců. Jedny pracují s rozmnožením červených krvinek, které na vir umí reagovat, to by však mohlo být bráno jako doping podobný proslulému EPU. Druhou možností je vytvoření látky, která se dostane do buněk a vir sice nezabije, ale dokáže zabránit jeho množení. Víme, že malé množství viru v podstatě naše tělo nezaznamená, ale pokud se namnoží, může zkomplikovat průběh virózy. Ovšem i tato látka má svůj problém. Tím je vysoké procento poškozených buněk, kterých může až 50% zemřít,. Takže ani tento způsob není například pro sportovce vhodný, a i u ostatních lidí to přináší nežádoucí efekt, byť akceptovatelný. Nejlepším způsobem prevence je tak mix minerálů a vitamínů, které pohladí a podpoří přirozenou imunitu. Velký efekt má především vitamín D, se kterým se však musí pracovat velmi obezřetně a dávkovat ho tělu ve správném množství. Opět se tak vracíme k tomu, že problémem moderní společnosti je absence správně vyváženého jídelníčku a zdravé stravy pocházející z přírodních a chemií neznečištěných zdrojů. Vývoj vakcíny tak vede především k skutečně dobře připravenému byznysu.

  Vznesli jsme dotaz ještě na používání roušek. Odpovědí byl úsměv. Účinnost ochrany úst a nosu se pohybuje dle odborníků uvažujích realisticky kolem 10ti % a v podstatě celá hysterie kolem nich je vytvářena jako divadlo, který se politici a WHO snaží vytvářet dojem, že tak pro lidi něco dělají. Nelze srovnávat používání roušek na operačním sálu, kde se jedná o zachování hygieny a snížení rizika přenosu bakterií mezi zdravotnickým personálem a pacientem, s každodenním nošením na ulicích v obchodech a firmách. Tam jde o kontraproduktivní indikaci jedů vracených do těla zpět, přičemž samotný vir prochází ven, u kvalitních respirátorů se navíc při manipulaci s nimi zachytává na rukách, což ničemu také neprospívá. Otázkou tedy zůstává, je li 10 % dostatečně vysoké číslo, aby opravňovalo vlády k opatřením, která covidománii provází, nebo bylo li by rozumné využít zkušeností Švédska s postupným promořením obyvatelstva a získání přirozené imunity. Jisté je, že covid tu s námi nadále zůstane a boj s ním soustředěný na nošení roušek a respirátorů je tak trochu prodlužováním stavu, kdy se lidi chovají zbytečně hystericky. Nikoho nepřesvědčujeme, aby odložil ten kouzelný kus hadru, pokud mu věří. Skutečnost je však taková, že pokud podpoříme vlastní imunitu, uděláme mnohem lépe. A s tímto zjištěním přejeme úspěch v boji s coronavirem.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.