Právě se nacházíte:

Make up: zázrak žen

14. 08 2016

 www.inadhled.cz   Make-up je z pohledu muže jeden z největších podvodů, kterým ženy dokážou své budpocí partnery zmást. Ranní probuzení může být naprostým šokem poté, co jste si večer mysleli cosi o tom, jaké máte štěstí, že si Vás povšimnula nádherná žena s krásnou pletí. Překvapení při pohledu do její tváře může muže tak vyděsit, že jeho úlek bude dostatečně patrný a nedokáže jej skrýt. Navíc tato úprava dokáže s dobře provedeným dalším malováním vytvořit z jinak nevýrazné dámy elitní fotomodelku. Pravdou je, že zbytek těla lze udržet v kondici cvičením a životosprávou snadněji, než samotný obličej a dekolt. Nevyčítejme tedy ženám snahu zůstat mladé a atraktivní, jen si dejme pozor na šmouhu na bílém tričku a ráno se připravme na zklamání různé intenzity. Riziko se samozřejmě zvětšuje s věkem, ovšem ne vždy tomu tak je. Nyní pár rad pro ženy samotné.

Mnoho žen si myslí, že bohatě postačí mít jeden svůj oblíbený odstín make-upu. To ale není v žádném případě pravdou. Podle módních poradkyň a stylistek by každá správná žena měla mít odstíny alespoň tři. A ty, které často mění barvu vlasů nebo se přes léto výrazněji opálí, by měly ke každé takovéto změně zase pořídit odstíny nové. A to nejen pokud jde o odstíny make-upů, ale kompletně tónování celé kosmetiky.

Do práce se světlou pletí
Vykonáváte-li standardní povolání dnešní doby, kde jste nucena brzo ráno vyrazit do zaměstnání a po zhruba osmi hodinách práce se vracíte unavená domů, vsaďte na světlý make-up s výraznější červení (tvářenkou) na tváři. Takovéto líčení je nejvhodnější pro administrativní pracovnice, pro asistentky, sekretářky a další tzv. sedavá povolání. I v případě, že třeba prodáváte v samoobsluze, jistě každý zákazník ocení svěží a bezchybný vzhled. Svěžest a jistá čistota stylu vynikne nejvíce právě se světlejším make-upem. A to jak u světlovlasých, tak u tmavovlasých žen. A hlavně, takovéto líčení je vhodné i pro běžné denní nošení. Na návštěvu lékaře, babičky či třeba na pracovní oběd anebo odpolední schůzku s kamarádkou.

Na školení v matném odstínu bronzové
Na nejrůznější školení, kurzy anebo třeba do autoškoly můžete být trochu odvážnější a temnější. Matný make-up s nádechem do bronzové barvy vyvolává v druhých lidech dojem, že máte o danou problematiku zájem a že se plně soustředíte. Je to dáno psychologií lidí. Jakmile je něco výraznějšího a v bronzovém či lehce zlatavém odstínu, člověk to nepřehlédne a přidává tomu na vážnosti. Takže pokud i vy chcete být tou nejvzornější posluchačkou, naličte se podle toho – matný make-up tmavší bronzové barvy s případnými zvýrazněnými zdravíčky.

Do divadla „zrůžověte"
Až budete mít v plánu zajít na operu nebo na vaši oblíbenou hru do divadla pamatujte, že méně mnohdy znamená více. Před sto lety bylo sice v módě se k takovéto události výrazně líčit, ale dnes byste silnou vrstvou světlého make-upu se zarudlými zdravíčky nikoho neuchvátila a možná i vyděsila. K nejlepší volbě jak jít nalíčená patří světlý, mírně narůžovělý make-up. Tyto barvy se nosily v dobách největší slávy našeho divadla a vy tak na tradici navážete, ale nepřeženete ji.

Na party? Zářivá hvězda!
Při výběru make-upu na večírek nebo jinou večerní party byste měla sáhnout po tom nejvýraznějším co najdete. Hitem jsou tmavší odstíny s nádechem do zlaté, oranžové anebo s velmi jemným zlatým či stříbrným třpytem, leskem. Nehledejte v něm ale klasické odpudivé třpytky. Jedná se o make-upy, které v sobě mají malinko zlatavé nebo stříbrné barvy. A věřte, že to na každého pozorovatele zapůsobí. Pokožka totiž získá přirozený, ale nemastný třpyt.

Tak utíkejte dámy nakoupit další odstíny a ať se líbíte! A nepřehánějte to, ať si muž po případném seznámení a společné noci úděsem neodfrkne. Je známé, že nálada na večírku podpořená pár sklenkami kvalitního alkoholu způsobuje u mužů ztrátu zraku a omezení soudnosti. Zvláště, když v přítmí ložnice předvedete výkon hodný Oscara za film pro dospělé. Utíká li však milenec v neděli ráno nutně do práce, možná je na vině právě Váš zmizelý make-up. Přesto to nevzdávejte a pečujte o sebe nadále.

J3.K