Právě se nacházíte:

Odličování make-upu

9. 10 2016

www.indhled.cz  Nečistoty na naši pleť útočí během celého dne. A když se navíc přidají zbytky líčidel,je velký problém na světě. Ani ten nejlepší krém vám bohužel nepomůže, jestliže svou pleť dvakrát denně pečlivě nevyčistíte. Máte pleť mastnou, suchou, citlivou...? Se všemi typy si poradíme!

Odličování pro vás musí být oblíbeným rutinním pravidlem. A tak pokud ráno už víte, že vás čeká perná večerní akce a přijdete pozdě domů – zkrátka, že na dlouhé noční stání v koupelně nebudete mít určitě chuť, dejte si na noční stolek alespoň odličovací ubrousky. Tvář si poctivě rozmazlujte, i když se nelíčíte, a to nejen před spaním, ale i ráno a vlastně pořád. Začněte odlíčením očí. Na pomoc si vezměte přípravky určené na citlivé patrie očí, naneste na tamponek, na chvilku přiložte a poté jemnými tahy setřete. Na správné vyčištění tváře existuje mnoho výrobků, ale vždy vybírejte podle typu své pleti.

Mastná 
Nejvíce oceníte čisticí gel nebo pěnu. Malé množství přípravku lehce zpěňte a naneste na navlhčenou tvář. Jemně promasírujte a opláchněte. Posléze použijte pleťovou vodu, která eliminuje množství mazu a stahuje póry.

Tip: Trápí-li vás akné, pořiďte si zinkovou emulzi z lékárny, která podporuje hojivé procesy. Na pupínky aplikujte lokální péči.

Smíšená 
Jestliže se vám leskne tzv. T-zóna (čelo, nos a brada), ale tváře máte sušší, bude vám ideálním pomocníkem jemnější čisticí gel pro normální až smíšenou pleť. Tento gel se na vaší tváři přemění v krémovou pěnu. Mastnější místa můžete otřít pleťovou vodou.

Tip: Na výběr máte jak přípravky pro normální až smíšenou pleť, tak i pro smíšenou až mastnou. Zvažte, nakolik jsou místa mimo T-zónu suchá. Pokud se vám dělají šupinky, na zmiňovaný druhý typ zapomeňte.

Normální
Vybírejte podle toho, co je vám příjemné a zda vám sednou čisticí mléka i jemné  gely. Čisticí mléko můžete nanášet pomocí navlhčeného tamponku nebo prsty. Krouživými pohyby vmasírujte a otřete čisticím tamponkem.

Tip: Pokud máte pleť normální, ale obtěžují vás vrásky, můžete vyzkoušet čisticí mléko proti vráskám.

Suchá
Od šupinek vás zachrání čisticí mléka, micelární roztoky nebo čisticí oleje. Oleje krásně odstraní make-up, aniž by pleť vysušily. Můžete ho nanášet navlhčeným tamponkem nebo prsty přímo na pleť.

Tip: Potěšit můžete i suchou pokožku těla, a to voňavým sprchovým olejem. 

Citlivá
Používejte výrobky výhradně na citlivou pleť, nejlépe z lékárny. K odlíčení vám poslouží opět micelární roztoky. Make-up odstraní, aniž by pokožku podráždil. Můžete s ním očistit i partie očí. Nanáší se vatovým tamponkem, oplachování není nutné. Můžete jen lehce osušit papírovým kapesníčkem. Vsadit můžete i na čisticí mléka, ovšem bez parfemace a alkoholu.

Tip: Pokožku zklidní termální voda, kterou na závěr vaší péče přestříkáte obličej.


Po vyčištění pleti nezapomínejte na tonikum a především na hydratační krém, který pokožce dodá svěžest.

Není nic horšího pro muže, probudí li se ráno vedle nenalíčené ženy, kterou zná pouze s dokonalým make upem. Výjimkou je ae to, zůstane li žena namalovaná i přes noc a ráno připomíná rozmazané omalovánky. To si partner může myslet cosi i o nedostatku hygieny. Nu, ženy to prostě snadné nemají...

J3.K