Příběh vůní Jo Malone

12. 06 2019

www.inadhled.cz  Milé ženy, dívky a muži,  dnes vám představím jednu z nejznámějších britských značek kolínských vod. A ne ledajakých! O netradiční kombinace je tu velmi postaráno.  .. Je jím proslavená Jo Malone.   

Pravděpodobně jí budete znát pro jejich vonné svíčky, kde užívá stejné kombinace ingrediencí jako u kolínských vod.

Krásný životní styl, který se jí, obrazně řečeno, podařil zabalit do jejích luxusních vonných svíček, je výsledkem dlouholeté tvrdé práce a také daru od Boha. Tyto svíčky dosahují hodnoty 65 Liber za kus a přesto jsou milované a kupované ..

Totiž, jejich sláva spočívá hlavně v tom, že majitelka Joanne páruje zdánlivě nesourodé a neobvyklé ingredience. Dokáže vycítit, které komponenty do sebe zapadnou. Nutno podotknout, že se vůně i svíčky vyrábějí pouze z nejkvalitnějších surovin a díky tomu je výdrž nad očekávání dlouhá.

Snad je to i tím, že její maminka byla kosmetička a tatínek umělec. I tyto okolnosti vedly k tomu, že si Jo vyráběla od mala své vlastní parfémy s květinami ze zahrady a strouhané Camayové mýdlo, aby zjistila, jak se různé vůně doplňují.

Svůj první obchod otevřela v roce 1994 v Londýně a nemohla jinak než uspět. Zhruba před 20- ti lety jí objevila Bergdorf Goodmanová z New Yorku, která vlastní i stejnojmenou síť luxusních obchodů. A pak už byla cesta na trh s vůněmi jasná ..

Já jsem se poprvé s jejími produkty setkala právě v domě Bergdorf Goodman v New Yorku a tam mě také okouzlily překrásné lahvičky a svíčky, vždy úhledně srovnané a zabalené do vkusných a jednoduchých krabiček.

Jak krásné a jednoduché zároveň!

Vůni, kterou jsem si dlouhodobě oblíbila já nese název Red Roses. Jako milovnice růží deklaruji, že je velmi velmi autentická. Pokaždé když jí nosím, cítím se jak kdybych předtím prošla velikou zahradou plnou těchto květin. Tak svěží a ženské zároveň! Jednoduchá a přirozená. Mě osobně připomíná sílu ženy, a spojení s přírodou v tom nejzákladnějším slova smyslu.

Dle doporučení Jo můžete niché vůně mezi sebou kombinovat - sama vám napoví na každé krabičce, které do sebe perfektně zapadnou. Dosáhnete tím další úrovně a hloubky, kterou si určíte vy samy. Každý den můžete vonět trochu jinak a nepotřebujete k tomu dalších deset lahviček parfému. Tomu říkám tvoření!

Nechť nás příběh Jo inspiruje k tomu dělat co nás baví. Neboť vše co děláme srdcem má neobyčejnou sílu a přitahuje ostatní jako magnet.

Martina 

Foto: Archiv Jo Malone a MECCA

 
.