Proč nám to pořád stoupá? A k tomu slova odborníka…

3. 10 2020

  www.inadhled.cz   Nedejte se zmást nadpisem, nepůjde o školení o pánské erekci a vlivu prostředí a okolí na ni, byť by to bylo jistě zajímavé čtení. Máme na mysli neustále se zvedající počty testování na covid-19, a tím pádem i zvyšující se počet infikovaných. Dlouhé fronty před testovacími stanicemi připomínají ty na mandarinky a banány před rokem 1989. Jenže stát v té době před jinak podobným sortimentem nepříliš dobře zásobeným obchodem mělo určitý smysl, přinejmenším úsměv na dětských tvářích, když mohli ochutnat oblíbené ovoce.

  Trčení před odběrovým místem postrádá logiku. Většině lidí nic není, jsou buď zvědaví na to, kam až se dá strčit tyčinka určená k zasunutí směrem k mozku, nebo mají sebemrskačskou touhu být infikováni, aby jednou mohli říct: ,,Měli jsme to‘‘. Jistou logiku nechat se testovat má to, cítí li člověk výrazné příznaky přítomnosti covidu-19 a má pocit, že by mohl nakazit například seniora bydlícího s ním ve společné domácnosti. Jenže to už bude stejně skoro pozdě. Nicméně budiž, v takovém případu je dobrovolné nastavení nosu a krku vcelku pochopitelné.

  Jenže většina ,,zodpovědných‘‘, kteří dělají Prymulovi ,,takové vrásky na čele‘‘, tam stojí zbytečně a jen zatěžují státní rozpočet. Pokud máte vážnější průběh, poznáte to. Jistě to není nic příjemného, může dojít i na hospitalizaci, čemuž napomáhá Váš jinak nepříliš dobrý zdravotní stav, nižší imunita a možná obezita. Máte li tyto komplikace, pak můžete při nevhodné konstelaci onemocnět a přidáte li skutečně vysoký věk, tak i zemřít. Což můžete ostatně i bez covidu, ovšem do statistik budete implementováni mezi zesnulé na něj tak jako tak. Už to samotné by Vás mělo štvát a je tedy lepší udělat něco proto, aby k tomu nedošlo. Doporučuje se tedy místo nesmyslného rouškování přejít na kvalitní stravu, především vitamíny jsou imunitě nápomocné. Taková infúze céčka za 700 korun před zimou není k zahození i bez covidu a na koronavir funguje vitamín D. S ním ovšem musíte citlivě.

  Vraťme se k nesmyslnému testování. Nyní budeme citovat paní viroložku, která na rozdíl od šílence Flégra uvažuje. Zatímco jeho věštění z křišťálové koule tak nějak naštěstí neodpovídá realitě, tak její názor stojí za přečtení:

 Text viroložky MUDr. Hany Zelené, Ph.D.

 Ke koronaviru by se měli vyjadřovat skuteční odborníci, lidé z praxe. Tím je naprosto zřejmě i vedoucí lékařka prestižního virologického oddělení v Ostravě.

„Představme si, že bychom chtěli vytvořit pandemii rhinovirů, což jsou viry běžné rýmy. V současné době se z virů způsobujících infekce dýchacích cest vyšetřuje prakticky jen SARS-CoV-2. V naší specializované laboratoři tvoří z celkového počtu vyšetření v roce 2020 97 % SARS-CoV-2, pouhá 3 % jde na vrub ostatním dvanácti respiračním virům. Naprostá většina z těch tří procent byla provedena v prvních třech měsících roku. Od té doby všechno převálcoval nový koronavirus.

Od začátku roku 2020 se zde vyšetřilo 100 000 vzorků na SARS-CoV-2. Z nich bylo 6,4 % pozitivních. Za stejnou dobu se ve stejné laboratoři vyšetřilo 60 vzorků na rhinoviry. Z nich bylo pozitivních 6, včetně vzorku zemřelého měsíčního kojence. Rýma je banální nemoc, běžná viróza. Rhinoviry nikoho nezajímají, téměř se nevyšetřují.

Kdybychom místo 60 vzorků na rhinoviry (6 pozitivních, 1 mrtvý) vyšetřili 100 000 vzorků, v celé republice milión (bylo by to při stejném poměru 100 000 pozitivních a 16 000 mrtvých) a na celém světě miliardu (100 miliónů pozitivních a 16 miliónů mrtvých), už by to byla pěkná pandemie. Rhinovirus sice většinou dělá jenom rýmu, ale může být také nebezpečný. U malých dětí a starých lidí je vůbec nejčastějším původcem zápalů plic. Až 9,6 % hospitalizovaných seniorů s rhinovirem zemře právě na zápal plic.

Podobné by to bylo i s jinými viry, protože čím víc vzorků vyšetříme, tím víc případů odhalíme.

PCR pozitivita znamená jen to, že je ve vyšetřeném vzorku přítomna část virové RNA. Nikoliv celý virus. Nic to neříká o tom, zda je dotyčný infekční. Člověk nakažený SARS-CoV-2 je infekční maximálně týden. PCR, jako pomocná metoda, vykazuje pozitivitu běžně týdny i měsíce. Jde o klinicky falešně pozitivní výsledky. Vyšetření PCR je bez klinického kontextu bezcenné.

Za této situace nelze reálně hodnotit význam a rozsah infekcí způsobených SARS-CoV-2. Žádné jiné infekční onemocnění dosud nikdy nebylo v tak masivním rozsahu, bez kontextu klinického stavu, testováno. Nemáme žádné srovnání s jinými infekcemi, a proto nedokážeme současná čísla kvalifikovaně interpretovat. Nevíme, co je moc, co je málo, co je normální, co nenormální. Pozitivní výsledek jediného testu je automaticky prohlášen za diagnózu. Aniž by dotyčného vyšetřil lékař.

S komunitním šířením viru bude mezi pozitivně testovanými přibývat osob s náhodně zachycenou zbytkovou RNA po dříve prodělané infekci. Počet „případů“ bude dlouho narůstat a „epidemie“ se bude uměle a naprosto zbytečně prodlužovat. Stejná situace bude u pacientů v nemocnicích. Počet hospitalizovaných i zemřelých s pozitivním PCR testem na SARS-CoV-2 dál poroste. To bude využito jako argument pro další testování a další represivní opatření.

Diagnostiku infekčních nemocí je nutné neodkladně vrátit do ruku kvalifikovaných lékařů, kteří budou pomocná vyšetření indikovat a jejich výsledky interpretovat na základě pacientových příznaků a výsledků ostatních laboratorních vyšetření. Je nejvyšší čas přestat mrhat drahými PCR testy v neindikovaných případech a přestat počítat „pozitivní případy“ bez klinického kontextu. Je nejvyšší čas protestovat proti testování bezpříznakových jedinců. V opačném případě nebude v budoucnu problém si vybrat jakýkoliv jiný virus a stejným způsobem začít hon na pozitivní, testovat zdravé, lehce nemocné, těžce nemocné i umírající. Ve všech skupinách budou pozitivní a pandemie s milióny mrtvých je tu zpět.

MUDr. Hana Zelená, Ph.D.“

    A s tímto se dnes s covidem rozloučíme. Nezaměňujte prosím paní doktorku za praktickou lékařku z Prahy a berte její slova jako návod k přemýšlení.

Jindřich Kulhavý

 

 

 

 
.