Právě se nacházíte:

Zkrášlovací procedury

11. 09 2016

www.inadhled.cz  Ženy jsou ochotné se dobrovolně podrobit mnoha tzv. zkrášlovacím procedurám trvající hodiny a hodiny, aby nejen vypadali lépe, ale hlavně proto, aby nám, mužům, dokázaly, že nejsme schopni podstoupit podobná utrpení a bolest. My se nedepilujeme, netrháme si obočí a ani si nenecháváme dělat peeling. Je to vážně tak hrozné?

 

Protože jsme si nebyli úplně jisti, najali jsme si kaskadéra, který některé procedury dobrovolně (i když ne tak docela) podstoupil. Tady jsou výsledky:
 
Depilace
a) metoda horký vosk
Příjemné to nebylo, ale dá se to vydržet. Chlupy se nejprve navlhčí a následně se na ně nanese rozehřátý vosk. Ani to nepálí. Po zaschnutí se prudkým pohybem strhne a je to. Samozřejmě  to trochu bolí, ale na citlivé místo kosmetička hned nanese pudříky a další neznámé věci, takže bolest rázem zmizí. Na jiných citlivějších partiích těla bychom to asi zkoušet nechtěli. 
Bolest:  ! ! ! ! !
 
b) elektrický epilátor 
Elektrická mašinka, kterou si děláte bezchlupou cestičku. Pravda je, že vytrhávání chlupů není žádné terno. (Zlaté holení, ale to přiznat nemůžeme.)Na ruce se to dá ještě celkem snést, nohy už jsou podstatně horší. A to nám kolegyně dokonce prozradila, že si epiluje i ……. tak to klobouk dolů. 
Bolest:  ! ! ! ! !
 
Peelink
Obyčejné čištění pleti, kterému předchází vymačkávání beďarů, uhrů  a dalších podivností na tvářích a nose. Jestli jste ten typ, který každou chvíli musí mačkat nevábné bílé kuličky na obličeji a krku, tohle vám může pomoci. A buďte v klidu. Tahle metoda nijak nebolí a dokonce je celé ošetření celkem příjemné. 
Bolest:  ! ! ! ! !
 
Trhání obočí
Už podle názvu by se dalo soudit, že škubání obočí není zrovna žádné terno, ale pokud se na vás nevrhne kosmetička s tikem v ruce a obr pinzetou, dá se to celkem v pohodě vydržet. Škubnutí sice v tu chvíli zabolí nebo možná spíš štípne, ale pokud vám roste obočí alá Boubín, rádi na tuto proceduru budete pravidelně docházet. 
Bolest:  ! ! ! ! !  
 
Omlazení ovčí placentou
Že se jedná o ovčí placentu podle názvu nepoznáte – nazývá se totiž Actistem. Nejdřív se pleť masíruje dermarollerem s mnoha malými jehličkami, aby se otevřely póry. A moc příjemné to tedy zrovna není, jistá bolestivost se dostaví. Následně se do pórů natlačí tekutina s placentou. Sice to celkem nebolí, ale pocit hnusu je značný. 
Bolest: ! ! ! ! !   Hnus: ! ! ! ! !   
 
Cukrová depilace
Tak tohle nebyl fakt žádný med. Pokud si touto metodou (podobnou depilaci horkým voskem) necháte vytrhat chlupy na rukách, možná i nohách, celkem se to dá přežít. Celkem. Jenže jestli potřebujete zkrášlit a vytrhat zarostlý klín, váš řev bude asi slyšet hodně daleko. Bolí to! A hodně to bolí! Bolest soustředěná na malá místa, odkud vám kosmetička trhá chuchvalce chlupů, fakt není to pravé. Jestli tohle zvládnete, klobouk dolů. Určitě si budete připadat jak hrdinové. Zadostiučiněním pro vás může být několik týdnů holý rozkrok jak dětská prdelka.  
Bolest: ! ! ! ! !   

Některé procedury jsou asi vážně určené jen ženám. Nebo metrosexuálům. Buďme rádi, že opravdový macho si nachází zálibu v úplně jiných věcech. Mimochodem, skutečných mužů opravdu ubývá. I když v MHD to dle zápachu údajně poznat moc není. Nicméně v kosmetických salónech už je pány dost narváno. Není to však především zájem žen mít doma vyholeného a převoněného seladóna?

J3.K