Kult krásy u mužů je krokem do pekla

17. 01 2019 |

www.inadhled.cz    Přestože nadpis by mohl evokovat představu, že se budeme zabývat jen muži, opak je pravdou. Půvab žen je přirozený jev a je třeba si přiznat, že něžné pohlaví má mimo živočišné úlohy být matkami také jistou povinnost zkrášlovat životní prostředí nás všech. Přestože poslední doba je zčásti zvrhlá, řada žen se totiž snaží působit nežensky, zatím se většina z nich snaží dbát o svůj zevnějšek a absence potřeby se například zbavovat nežádoucího ochlupení je snad jen výstřelkem módy a důsledkem jistého protestu proti jednání většiny. Hrubost vyzařující z některých žen podtrhuje piercing a drsné tetování, účesy a chování odpovídající partě ožralých motorkářů, vrcholem jsou poté lesbické sklony s ideou stát se otcem a také tak vypadat. Ženství v tu chvíli dostává na frak a nevkusný hermafrodit s příznaky mužských hraných vlastností patří na okraj společnosti. Tedy aspoň té zdravé.

  Pravým opakem jsou muži inklinující k přílišné péči o sebe samotné. Většinou vychází z prostředí, které prolíná s tím ženským více, než je zdrávo. Přesun žen do různých nových pozic způsobil jisté změkčení okolí kdysi vládnoucích samců. Není tím myšleno jen manažerské povolání, chlapi jsou postupně a někdy i potupně nahrazováni téměř všude s výjimkou těžké a nebezpečné práce. Buďme upřímní, mezi horníky, bagristy, zedníky, šerpy či traktoristy moc pracovnic nenajdete a tyto ryze mužské profese se tak obejdou i bez modelů, homosexuálů a vykonávají je skuteční chlápci a ne nějaké padavky. Nelze tedy ani očekávat, že by měli vytříbený vkus na oblečení, znali kosmetické luxusní přípravky a psali básničky. Tím nikdo nechce říct, že by patřili k pouličním zjevům, prostě jde o normální muže, pro které je často důležitější tu pracovní šichtu přežít, než to, jak při ní vypadají. K ženám se možná chovají trochu drsněji, ale možná právě to v nich nechává další kus skutečného chlapa a měnit je by bylo kontraproduktivní.

  Život v kancelářích je úplně jiný. Kdysi vůdčí role mužů se stává mnohdy druhotnou a emancipace katapultovala řadu žen do vedoucích pozic. Jejich přístup je často ještě více agresivní a arogantní zároveň, chtějí li uspět v donedávna mužském světě, musí být tvrdé. Aspoň se tak chovají. Respektive snaží se. Ženy byly dříve podstatně psychicky labilnější, než muži. Ovlivňovaly je takové záležitosti, jakými je starost o děti, menstruace, rady maminky. To se postupně mění. Péče o děti často přechází více na otce, žena vydělává větší peněžní částky, tráví podstatně více času v práci, o vaření se starají restaurace a polotovary. Vytváří tlak na své okolí a stává se, že svým přístupem dokonce mužské okolí fascinuje.  Přestože opouští historicky přírodou danou pozici, řadu mužů se z ní může….posadit na zadek a podvolují se. Ztrácí se jejich vrozený mužský smysl pro vedení a začínají se částečně chovat tak, jako kdysi ženy. Dělají mnohé proto, aby se zalíbili. Přijímají status, který byl souzen jiným. Už nemají potřebu být tím silným jedincem, místo toho se mění v módní doplněk úspěšných žen. Stále častěji tak vnímáme, že muži jsou převonění, nagelovaní, jejich ruce připomínají po pravidelné údržbě ty ženské. Už nefungují tak, jak byly uzpůsobené, tedy k těžké fyzické práci. Oblečení se stává prioritou a účes znakem. Takovým mužům přestává vadit, že mají stále slabší vozy, jsou omezováni nesmyslnými zákony, naučili se prostě podřizovat. Postupně se tak stávají slabším pohlavím a v extrémních případech míří k homosexualitě. Buď už se žen bojí, nebo zjišťují, že někteří ti muži jsou tak krásní, jak dříve bývaly ženy.

  Přestože jsme zvolili dvě kontrastní skupiny, tedy tvrdě pracující skutečné chlapy a kancelářemi zhýčkané úředníky, je mnoho jiných prostředí, kde prolínání mužské a ženské úlohy vede k degradaci mužství i ženství. Všímat si toho můžeme už i v ozbrojených složkách a není se tedy čemu divit, že americký prezident Trump bojuje proti přijímání homosexuálů do armády. Zženšťování mužů není úplnou novinkou, částečně vedlo k úpadku vyspělé civilizace starověkého Římského impéria, také Řekové s tím mají svou zkušenost. Pokaždé k tomu došlo, když se určitá vrstva mocných začala nudit a vyhledávala nové způsoby života.  Není tedy ničím překvapivým, že nynější životy ve vyspělých zemích ovlivňuje hnutí MeToo přicházející z hollywoodských ateliérů, genderové inženýrství se stalo součástí politiky a že nejsystematičtější likvidace národních zvyků a kultury se pochází ze zemí, kde vládnou ženy. Příkladem je Švédsko, kde feminizace politiky dosáhla extrému, ale též Německo, kde jsou nejmocnějšími političkami ženy, též Velká Británie. Muži už nesoupeří s mužskými protivníky, ale začali se měřit a prohrávat se ženami. Od takových nelze čekat, že se postaví násilí a agresi bojem a chudobou zocelených muslimů příchozích do Evropy na pozvání nespokojených žen. Nikoliv těch, které se doma starají o děti, ale těch, které nenašly mezi muži soupeře a hledají je jinde. Přijede li Merkelová, Mayová či švédská vláda do muslimských zemí, podvolí se tamním zvykům a pokloní se před vládci. V Evropě však určují podmínky, dávají příkazy a velí.

  Slabost ,,moderních´´ mužů je hlavní příčinou toho, co se děje v Evropě, USA, Austrálii. Tam všude mají ženy stále významnější úlohu. Dokud se tento stav nesrovná do přírodou předurčeného normálu, nebude možné změnit stávající stav. Nakonec tedy shrnutí úloh ženy a muže. Žena má rodit děti, pečovat o chod domácnosti, zkrášlovat svou přítomností své okolí, vytvářet pohodu a být oporou svému muži. Muž je ochráncem ženy a rodiny, živitelem, strůjcem pokroku a bojovníkem, lovcem a skálou, kterou jen tak nikdo nehne. To jsou základní rozdíly. Nepotřebujeme opak. Ten vede pouze k destrukci společnosti. Čímž se nevylučuje, že by ženy sportovaly, chodily do práce, není to důvodem, proč by žily pod bičem partnera. Ani muži nemusí být neupravení, zapáchající a odpudiví, nicméně nesmí jít o prioritu. Život člověka je plný určitých kompromisů, bohužel nynější doba jej změnila v extrémní. Plíživé změny se dotýkají nás všech a připustíme li jejich nevratnost, prodělají na tom jak evropské ženy, tak i naši muži.

J3.K

Diskuse

.