Příběhy ze života - Jak přijít o děti a následný boj s OSPODem. 5.díl

9. 02 2022

www.inadhled.cz Jedna věc je přijít o děti, druhá je dostat zpět. Alkohol je zabikák nejen zdraví, ale i vztahů. Bohužel být jím poznamenán znamená následný boj nejen s ním samotným, ale i sám se sebou, s okolím. Jste li pod jeho vlivem, ostatní kolem Vás toho mohou zneužít. K okrádání, k znevážení, ale i k odvedení dětí. Místo pomoci Vás ještě potopí. A pokud ztratíte i delší období, je velmi snadné pracovat na odcizení vlastních dětí. Bohužel naše soudy se vlečou a každý měsíc, kdy je dítě pod vlivem manipulujícího dospělého, ztrácí pouto k tomu, kdo ho přivedl na svět. A trvá li vliv například otce ještě déle, může se stát, že Vás syn či dcera začnou nenávidět, aniž by k tomu měli důvod. A Vy víte, že se s tím nesmíte smířit a bojujete.

  Asi paradox je, že přes všechno vaše trápení Vás vlastně chtějí sledovat a hodnotit, jak vypadáte!!! A z toho vycházet. Jestli, když přijdete, jste dost hezká a v pohodě, a z toho se vychází. Mně to přijde absurdní. Jak můžete vypadat absolutně v pohodě, když své děti pouze navštěvujete...

  Podle mne tak může vypadat jen člověk, kterému by děti nechyběly. Ale v rámci možností to musíte dělat. Časem přijdete na to, že nemůžete ani pořádně nic říct, protože Vám dali nálepku alkoholik. Pořád si říkáte, proč zrovna mně??!! Nikdy jsem nechodila do hospod apod. Do toho o Vás tvrdí, že určitě stále pijete, i když nepijete. 

  Měla jsem nárok na kratší mateřskou na zotavení, a pak jsem vzala první práci, jen abych nebyla doma. To bohužel nezvládl můj organismus. Po půl roce od porodu jsem začala silně krvácet a zastavit to mohl jen lékař opakovanymi injekcemi. Nemohla jsem chodit do práce, ani za dětmi. Lékař mi tenkrát vynadal, proč tak brzy pracuji, co se mi stalo jsem mu neřekla, vlastně jsem se za to styděla a stydím dodnes.

 Vzali mi děti, propadla jsem alkoholu. Byli i osoby, které se s Vámi najednou nechtěli bavit a přitom jim člověk dříve pomáhal. To vše přináší život, když se dostanete do problémů.....

Bára