Několik důvodů proč hrát golf

18. 03 2016

www.inadhled.cz  Golf se v několika posledních letech stal doslova vyhledávanou zábavou úspěšných lidí a i známých osobností. Kdo nehraje golf, ten nemá šanci se dostat mezi zaopatřené a dobře vydělávající jedince a ani uzavřít lukrativní obchod. Z tohoto důvodu nehraje golf jen René, já a Rudolf, ale na golfu potkáte i osoby, které se díky bagu, holím a stylovému oblečení poflakují po greenu a zkoumavě přemýšlí, ke komu se vetřít. Tak nějak to vypadalo před pár roky, boom, který tato hra zažila, byl obrovský.

Pokud tedy přemýšlíte, že byste také tuto hru chtěli vyzkoušet, najděte si i jiné důvody, proč hrát golf. To jen pro případ, že třeba neuzavřete vysněný byznys s manažerem, kterého tam chcete potkat nebo se vám nepodaří ho oslnit. 

 
Některé důvody proč vyhledat golfové hřiště vám nabízíme:
 
Konečně budete nuceni si koupit něco jiného slušného na sebe, než jen tričko Ed Hardy, džíny Pepe Jeans a boty Diesel. S tím byste na golfu neuspěli.
 
Sedět doma a čučet na bednu vašemu zdraví moc neprospěje. Víte, kolik času strávíte na zdravém vzduchu, když musíte obejít třeba všech osmnáct jamek? Hodiny a hodiny. 
 
Pokud milujete krásné trávníky, na golfu se jich nabažíte až až. A také se nemusíte bát, že šlápnete do nějakého psího …… jako na louce u vás za barákem. Na hřišti potkáte maximálně caddieho, ale ti bývají poměrně čistotní. 
 
Když se vám podaří odpal míčku do vody, můžete si i dobře zaplavat a otužit vaše tukem obalené tělo. A to nemluvíme o faktu, že v té vodě najdete spoustu a spoustu dalších míčků, takže ve finále ušetříte i náklady za nákup těchto kulatých věcí. 
 
Pokud jste přišli o řidičák a máte absťák na řízení, buďte v pohodě. Na golfu si můžete půjčit vozíček a bez obav se prohánět po hřišti beze strachu z nějaké náhodné kontroly. 
 
Jak už bylo řečeno, hrát golf je prestižní záležitostí. A i když nebudete vyhrávat, můžete o tom alespoň v nějaké společnosti mluvit. Určitě časem pochytíte výrazy jako je bunker, caddie, fairway, slice, fee, hazard nebo putt. Ještě se jen musíte naučit, co to znamená a jste za hvězdu. 
 
Jestli by se vám někdy náhodou podařilo i vyhrát nebo získat slušné umístění, budete mít poměrně dobře nakročeno k získání dobrého kontaktu a tím pádem k uzavření, již zmiňovaného, výhodného obchodu. Nebo si myslíte, že golf hrají chudáci? 
 
V případě momentální indispozice v sexu se můžete své partnerce nebo partnerovi vymlouvat na namožená záda a alespoň vyprávět o vašem skvělém birdie nebo hole-in-one. 
 
Jestli-že disponujete pěkně vypracovanou postavou, můžete alespoň oslňovat v nátělníku ženské osazenstvo svými bicepsy a tricepsy. Nebude to sice to pravé oblečení, ale co. Než vás vyhodí, třeba stačíte u některé zabodovat. Pokud se vám tedy nepodaří hra, můžete doufat, že alespoň v noci trefíte jamku max. na druhý pokus 
 
Pro ženy platí totéž. Sice na golfu platí dost přísný dress-code, ale taková mini sukýnka dokáže s muži udělat divy. A další vývoj událostí už je ve vaší režii. 
 

Až se někdo ve společnosti bude bavit o tenise nebo o baseballu, můžete se jim z plných plic vysmívat. Kdo z těchto ubožáků dokáže odpálit míček 250 metrů?  

Nejste snob a přesto Vás tato hra láká? Žádný problém, počet hřiští stoupnul a půjdete li dopoledne a při ošklivém počasí, budete tam sami. Můžete si pak klidně po každé nepovedené ráně zaklít.

A teď vážně. Ač se to nezdá, golf je hra plná adrenalinu. ten se vyplavuje zvláště tehdy, hledáte li míček, který se prostě vypařil. Úspěch vyžaduje soustředění, koordinaci pohybů a dost cviku. Plno lidí však hraje golf pro radost, takže si z nějaké té rány navíc nic nedělají. Dostanete li ale do party fanatika honícího handicap, je někdy lepší se otočit a jít domů. Golf má poměrně striktní pravidla, ale berete li ho s úsměvem, jde o vynikající relax. A jdou li před Vámi mladé dámy v mini, je o důvod více být na hřišti prostě nejlepší. Nu, když to nejde v blízkosti jamek, dá se ještě zabodovat na parkovišti. Jenže...vzhledem ke skladbě vozidel to může být ještě těžší, než na greenu. tak hodně štěstí.

J3.K

 

 

 

 
.

Speciály

Tipy