Hledáte sport, kterému by se mohlo Vaše dítě věnovat?

3. 09 2020

  www.inadhled.cz  Se začátkem nového školního roku se každoročně otvírají nové kroužky a začínají nábory ve sportovních oddílech. Řada rodičů tak řeší, kam s ním, tedy se svým dítětem. Někteří se snaží splnit své dávné sny, které se jim nepodařilo naplnit a potomka dají na tu činnost, kterou sami dělali, jiní vidí obrovský talent, který nemusí být vždy realitou, a potenciál stát se slavným je u dítěte menší než rodičovské ambice. Následuje dlouoletý boj s větrnými mlýny a zklamání. Vybrat tedy to správné je někdy dost těžké a je třeba brát i ohled na samotné dítě a jeho chuť vybranou disciplínu či zaměření s nadšením vykonávat.

  Pokud tedy řešíte tento problém a chcete, aby se Váš potomek věnoval sportu, nepodléhejte popularitě fotbalu a hokeje. Zažijete pak spoustu lidských i sportovních zklamání, prostředí těchto dvou hlavních českých disciplín je totiž velmi konkurenční. Budou Vás čekat bezesné noci, absolvujete diskuse s trenéry, poznáte, čeho všeho jsou maminky a tatínkové schopni. Rozhlédněte se kolem a přemýšlejte i o jiných disciplínách.

  RC Sparta Praha je vynikající adresa, na které se o Vašeho potomka dobře postarají. Hraje se tam výborné ragby, které patří ve světě k velmi sledovaným a jehož světový šampionát je po letní olympiádě a fotbalovém mistrovství světa nejsledovanějším sportovním kláním. Ragby dělá z kluků chlapy a z dívek sebevědomé mladé ženy, které si nenechají zase tak moc líbit. Jistě, jde o tvrdý sport, ve kterém není místo na podrazy. Vaše děti získají nejen univerzalní obratnost a fyzickou zdatnost, zároveň posílí mentální vlastnosti a logické myšlení. Navíc s ragbym lze začít v každém velmi raném, ale i v předpubertálním věku a dokonce i o něco později. Máte li tedy odvahu opustit konvenci a chcete mít o dítě dobře postaráno, chcete jej zocelit a připravit na život, přijďte k nám. Půjčte nám své dítko, sedněte si do příjemné restaurace, ze které ho můžete pozorovat a dejte mu šanci poznat, že Sparta je pojem, který se zaryje hluboko do srdce i mysli. Přijďte a vnímejte. Vše ostatní už nechte na našich trenérech. My jsme Sparta.

Jindřich Kulhavý

 
.