Kam o víkendu? Ragby RC Sparta Praha - JIMI Vyškov

15. 10 2021

www.inadhled.cz Tým mužů posílili dva hráči z Namibie. Minulou sobotu pomohli v zápase proti Pragovce. Tuto sobotu nastoupí v domácím utkání pro RC JIMI Vyškov.

  Ti, kdo nesledují mistrovství světa v ragby, znají Namibii spíše z hodin zeměpisu. Ostatní ví, že Namibie je velký ragbyový národ, který se účastní mistrovství světa.

  Spartě se zadařil unikátní kousek – v době, kde kvůli covidu nevíte, jestli v pátek odjedete na dovolenou a možnosti i ochota cestovat jsou omezené, se povedlo na hostování do Sparty dostat dva hráče světového formátu.

  Prvním z nich je PJ Walters, který se účastnil mistrovství světa v Japonsku v roce 2019. Druhým pak Peter Diegaart, který se účastnil juniorského mistrovství světa rovněž v Japonsku. Oba stráví ve Spartě 2 měsíce a české ragby tak má možnost zažít na vlastní oči hráče světové kvality.

  Hned v sobotu dostali oba šanci zúčastnit se prvního zápasu proti Pragovce a Sparta mohla, i díky jejich pomoci, slavit vítězství. Podobně promluví i do sobotního utkání s Vyškovem, které se odehraje na domácím hřišti na Podvinném mlýně od 14 hodin.

„Je to jako splnění snu“, říká Petr Okleštěk, sportovní manager klubu, který za celou akcí stojí a jen díky jeho urputnosti a neochotě složité věci vzdávat můžeme PJe a Petera na Spartě vidět.

„Naší motivací je samozřejmě vyhrávat. Ale celá myšlenka jde trochu dál, jsme poučeni – Pieter s PJem ukáží jiné ragby i nasazení svým spoluhráčům, ti se mohou leccos naučit. Uvidí je hráči mladších kategorií, pro které mohou být zahraniční hvězdy vzorem i motivací zůstat u ragby. A to společně s dalšími kroky, jako např. spuštění Sportovního centra mládeže, směřuje ke Spartě, která vyhrává“, dodává Petr Okleštěk.

Děkujeme také sponzorům, díky kterým se mohou kluci na Spartě ukázat.

 
.