Právě se nacházíte:

Sledujme dění v Berlíně

29. 08 2020

  www.inadhled.cz  Velkou část evropských dějin již mnoho století ovlivňuje dění u našich západních sousedů. Bylo tomu tak ve středověku, nikdo nezapomíná na obě světové války, kdy především ta druhá velmi dobře ukázala na zrůdnost, která může v Německu vzniknout. Po jejím konci a rozdělení země, jež válku začala, dlouho v ní měla navrch, aby dostala nakonec za vyučenou od podceňovaného Sovětského svazu na východu a od spojenců na západu Evropy, se na více jak 4 desetiletí podařilo roztříštit panovačné choutky německých ideologů. Západní část pod dohledem trojkoalice USA, Francie a Velké Británie vzkvétala, východní se z válečného debaklu díky nadvládě Sovětů vzpamatovávala poněkud pomaleji a těžkopádněji.

  Rok 1989 znamenal krok k návratu do normálu. Východní i Západní Němci se posléze stali občany spojeného státu. I přes sliby je dosud ta postkomunistcká část a bývalá NDR brána jako méněcenná, nicméně Berlín je hlavním městem novodobě vzniklé německé říše a v čele Německa je již mnoho let bývalý kádr Stasi Angela Merkelová. Tato kariéristka se postupně stala nejmocnější ženou světa zastiňující i mnohem déle vládnoucí anglickou královnu Alžbětu. Vývoj jejího vládnutí je plný závažných obratů, a především přístup k migraci se stal odstrašujícím příkladem degradace německé politiky. Dalším zlověstným směřováním Angely je tlak na prosazování tzv. Zeleného údělu pro Evropu, jehož cílem není ochrana planety Země, jak se většinou uvádí, ale jedná se o politicko-ekonomický nástroj stvořený pro likvidaci velké části průmyslu a energetiky.

  Období vlády Merkelové se z počátečního úspěšného ekonomického rozmachu postupně mění v destrukci. Pod jejím dozorem se z Evropské unie stala politická organizace stojící za shromažďováním peněz evropských daňových poplatníků a jejich přerozdělováním státům dle toho, jak se to hodí především Němcům. Stranou pozornosti nezůstává ani vyplenění Řecka německými bankami a firmami a momentální ,,nadržování‘‘ tureckému diktátorovi Erdoganovi právě ve sporu s Řeckem, v němž jde o obrovské nerostné bohatství nalezené na území náležícímu této zemi s významnou historií. A přidáme li nenávist bývalé komunistky k Rusku a naopak podporu liberálnímu evropskému politickému křídlu, navíc obojí podpořené proslulou německou touhou po moci a ovládnutí Evropy, máme tu profil nynější hlavy nejen Německa, ale v přeneseném významu celé Evropy. Leyenová v Evropské komisi je jen její prodlouženou rukou.

  V samotném Německu to začíná vřít. Občanům vadí na politice Merkelové mnohé. Senioři, kteří vybudovali svou prací moderní stát, se se svými důchody pohybují pod úrovní dávek vyplácených migrantům, navíc nemají zdaleka tolik výhod, kolik se dostává muslimským přivandrovalcům podílejících se na vysoké kriminalitě. Kdysi proslulý pořádek se změnil ve všude přítomný …bordel. Mladí se sdružují v agresivních buňkách teroristické organizace Antifa a jsou státem podporováni. Dochází k úpadku významných částí průmyslu, což se týká především automobilového a energetiky. Vytratila se demokracie a lidé jsou drženi ve strachu, za projev názoru vyhazováni ze zaměstnání či zatýkáni. Média zamlčují skutečnost a pracují na zakázku vlády. Opoziční politici AfD jsou včetně svých rodin šikanováni. Všemu nasadilo korunu covidové šílenství, které má za úkol destabilizovat společnost a vytvořit podmínky pro zvětšení kontroly obyvatelstva a možnost vyhlásit kdykoliv mimořádný stav vhodný k rozbití jakéhokoliv odporu proti vládě. Atmosféra v Německu je prostoupena lží a manipulací.

  V dnešní den je do Berlína svolaná odpůrci tohoto režimu obrovská demonstrace lidí původně zamýšlená jako protest proti covidovým opatřením. Očekává se účast až 5milionů občanů, a přestože byla původně vládou zakázána, německý nejvyšší soud rozhodl o jejím povolení. Z koronaviru však sešlo, pořadatelé akce vyhlásili za cíl svržení nynější vlády a změnu politiky Německa. V reakci na tento záměr Merkelová vyhlásila zčásti mobilizaci armády, která přesunula svou techniku do místa konání demonstrace. V blízkosti se navíc objevilo množství vaků naplněných dlažebními kostkami určené pro provokatéry z Antify. Naopak nejmenovaní dopravci včetně jedné letecké společnosti slíbili demonstrantům zdarma jízdenky a letenky, pokud se jich sejde skutečně vysoké množství. Mainstreamová média o všem mlčí, ale je dost možné, že se dnes v Berlíně začíná boj za ozdravení celé Evropy. V hlavním městě Německa může dojít k masakru, počátku celoevropské občanské války, k ukončení diktatury převlečené za liberalismus, nebo také jen k ukázce síly a moci stávajícího německého vedení. Dnešním tipem na výlet není Berlín, ale sledování dění v něm. Němce přijel podpořit i nositel známého jména a dědic myšlenek na svobodu a boj s elitami Robert Kennedy. I to svědčí o významu celé akce. Držme Němcům a celé Evropě palce. A bude li třeba, přidejme se i my u nás.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.