Sraz automobilů Porsche - tip na sobotní výlet

5. 09 2020

www.inadhled.cz  Po roce se v sobotu 5.9.2020 opět sjíždí majitelé automobilů značky Porsche do oblíbeného areálu Vestec v Liberci. Akce pořádaná klubem sdružujícím příznivce této německé značky je pravidelně doplněna zajímavým doprovodným programem, letos vyšperkovaným i možností prodat či koupit nějaský díl. V areálu se zároveň nachází několik možností občerstvení.

  Značka Porsche patřící do koncernu Volkswagen se po léta prezentovala především sportovním modelem 911, jehož evoluce jej posunula mezi elitu vozidel se zaměřením na rychlou jízdu. Mnoho závodních úspěchů a obliba i mezi majiteli ochotnými denně podstupovat jízdu se svým porsche dělá z jejích vozidel ikonu mezi sportovně zaměřenými vozidly. Koupíte li si produkt  od Lamborghini, Ferrari, či Maseratti, pravděpodobně si jej pořídíte jako druhé až třetí auto do své garáže a jezdíte s ním jen tehdy, jsou li k tomu vhodné podmínky. Přestože jde o přímé konkurenty pro porsche. To si však plno lidí pořizuje jako jediné a jsou známy případy, kdy s ním majitel najezdil během tří až pěti let přes 300 000 km. A to se jedná o model 911.

  Svou praktičnost předvádí značka i v rozšíření portfolia o SUV a limuzíny. Přestože skalní příznivci klasiky moc Macana a Cayenne neberou, především druhý jmenovaný kdysi zachránil možnost dále se věnovat modernizaci proslulé devětsetjedenáctky. Natolik byl prodejně úspěšný. Macan je menší verzí určené nikoliv jen pro ženy, ve vrcholných motorizacích je to pěkné žihadlo. Model Panamera pro změnu konkuruje především pětkovým BMW připraveným v divizi M a AMG mercedesům. Dvě karosářské verze jsou navíc vcelku povedené. Dále se začalo vyrábět ryze elektrické Porsche Taycan, které je na pohled velmi krásné a mezi fény na kolech je absolutní špičkou. 

  Vraťme se však ke sportovním modelům. Mimo proslulé a velmi řidičsky přívětivé klasické devětsetjedenáctky tu máme i verze připravené pro okruh či rychlé svezení tam, kam policejní radar nevidí. Alpské průsmyky projeté v kabrioletu Turbo S jsou životním zážitkem stejně, jako s 911 GT3 RS na Nordschleife. Variant 911 prodávaných na trhu je mnoho, každý si vybere. A přidáme li i modelovou  řadu dvoumístných Caymanů a Boxterů, přičemž vrcholná GT4 umí prohnat na okruhu i GT3RS, pak tu máme skutečně bohatou možnost utratit své těžce vydělané peníze za skutečně zajímavou nabídku a porci možných zážitků.

  Nemáte li v sobotu program a auta Vás baví, zajeďte se podívat do Liberce. Začíná se v 10.00 a končí v 16.00. 

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.