Tak tady máme hodně výbušné klání RC Sparta Praha vs. RC Tatra Smíchov

10. 04 2019 |

www.inadhled.cz    V sobotu 13.4.2019 v 16.00 se na hřišti RC Sparta Praha potkají Sparťané s protivníky nastupujícími za úřadujícího mistra ČR RC Tatra Smíchov. Pokud si to nepamatujete, původně se ve finále uplynulé sezóny v ragby měly utkat tyto dva týmy, ale Tatra se zalekla silného soupeře a úředními obstrukcemi a úspěšným pokusem změnit jasné vítězství Sparty nad RC Jimi Vyškov na kontumaci ve prospěch Vyškova dosáhla výměny finalisty za slapšího soupeře. Tím si pojistila svůj mistrovský titul.

  Způsob, jakým dosáhla Tatra mistrovského titulu, je v ragbyovém prostředí nevídaný. Jen pro připomínku, příčinou kontumace vyvolané nikoliv soupeřem v utkání, tedy Vyškovem, ale až pozdějším zásahem Tatry, byl pár minut na konci druhého poločasu za rozhodnutého stavu trvající neoprávněný start hráče Sparty. Přestože skutečně v důsledku došlo k porušení pravidel, byť velmi spornému, neboť hráč byl správně registrován a pouzre mu chyběly odehrané minuty v některém z předchozích zápasů za A-tým, Vyškov ani nevznesl protest, šťouralové  z Tatry prostě hledali důvod, jak se Spartě a čestnému souboji o mistra ligy vyhnout. Za každou cenu chtěli dosáhnout na nejvyšší metu a použili všechny dostupné prostředky.

  Sobotní zápas tak bude prvním soubojem těchto týmů od výše uvedené aféry. Přestože se očekává velmi výbušná atmosféra, která se ukázala již při přípravném zápasu RC Tatra Smíchov vs. reprezentace ČR, který byl ukončen v 18.minutě pro napadení sparťanského hráče ve dresu reprezentace několika Tatrováky, doufáme, že zvítězí sport a rozum nad rivalitou a záští. Sparta postupně mění svůj tým a letos není až takovým favoritem, jako byla loni, nicméně sparťanské srdce bije na správném místě a jiskřivá atmosféra jistě donutí hráče nechat na hřišti i duši. Jistá agresivita a ukázka síly k ragby opravdu patří, musí to však být v míře přiměřené. Mezi fanoušky obou týmů jistě dojde k výmwěně názorů, doufejme, že pouze slovní. Ćeká nás velmi zajímavé utkání a setkání. Přiďte nás tedy podpořit. Odměnou může být vynikající občerstvení a dobrá zábava.

J3.K

Diskuse

.