Právě se nacházíte:

Tipy na víkend a Vánoce

1. 12 2018 |

www.inadhled.cz    Sobotní rána byla vždy zajímavá tím, že jsme Vám přinášeli nějaký hrad, zámek či město, kam bylo v zájmu poznávání třeba zajet. Naše krásná země poskytuje mnoho možností, jak naložit se svým časem a přitom si najít oblíbené místo. Pro někoho to jsou historické památky, jiný preferuje sportovní vyžití, venkovní aktivity, další kulturní zážitky.  Není podstatné, co je pro Vás přínosnější, důležité je mít něco, co dává Vašemu životu smysl, rozšiřuje obzory a především Vás to baví. A navíc se na to můžete těšit.

  Blížící se Vánoce mění mnoho plánů. Nákupní centra jsou plná k prasknutí, řada z Vás obětuje volný čas a dlouhé desítky minut stojí na příjezdových komunikacích k nim, hledá parkování, přehlíží občas vzniklý nový šrám na karosérii Vašeho plechového přítele. Pohyb po prodejnách pak připomíná tápání davem a hledání vhodných dárků tolik oblíbenou hru dětí na schovávanou. Především muži to mají těžké, protože potěšit ženu je složité. Nového džípa nelze kupovat každý rok, zájezd na Maledivy jí po létech zevšedněl, poukaz na plastickou chirurgii ji potěšil loni, teď by se jí dotknul, a ten norkový kožich od milence prostě přebít nelze. Zlatá cihlička rozebraná na menší segmenty pospojované do náhrdelníku či rámující prostor kolem briliantu o velikosti pecky od třešně leží v jejím trezoru a ten už je natolik plný, že nejde dovřít. Takže zase nic. Předešlé řádky jsou pokusem o zlehčení situace, která je opravdu složitá. Trefit se do vkusu ženy je náročné a půjčit jí v rámci jisté lenosti peněženku či v méně opatrných rodinách kartu znamená navždy změnit možnosti vlastního uspokojování svých potřeb, neboť dojde k zplundrování jejího obsahu, případně účtu vedeného u banky.

  Naivní pánové to berou trochu jinak. Podle sebe soudím Tebe. Takže své vyvolené koupí nějaké sportovní náčiní. Třeba kolo, lyže, běhací pás. V takovém daru je jisté poselství typu:,, musíš se hýbat, jinak budeš mít zadek jako Rusko´´. Zároveň tím říkají, že jim nebudou vadit společné aktivity, které však často nepřijdou, ale muž má pak aspoň čisté svědomí, že se snažil. Ono upřímně, stejně by ta ženská jedoucí za Vámi na nesmyslně drahém kole zdržovala. Navíc neocení 100stupňový převodník, místo toho nutně potřebuje růžový lak a hezké světýlko, i když by v noci nikdy nikam nejela. Není tedy třeba shánět poslední model celoodpruženého bicyklu světové značky, ale stačí koupit levné kolo v supermarketu a u kamaráda lakýrníka umě přestříknout na vhodný odstín k oblíbeným teplákům. Radost jí také udělá růžový mobil se zlatým monogramem, ovšem osmijádrový procesor s obrovskou rychlostí a množstvím funkcí je vyhazováním peněz, protože stejně bude jen esemeskovat, surfovat po internetových stránkách s módou a chatovat na seznamkách či sociálních sítích. Tady je důležité se zamyslet. Když koupíte přístroj s velkým displejem, nevejde se jí do kabelky, ale zase jí zachráníte život, protože nebude moc chatovat při řízení, protože její malá ručka velký přístroj neobejme. Ten malý zase způsobí dojem, že je poloslepá, protože prd uvidí.

  Ženy to má s dárkem lehčí. Takové porsche je pro movitou přítelkyni detailem, kterým muže potěší na poměrně dlouho, navíc bude mít jistotu, při tokání s jinými ženami neudělá ostudu. Nemá li však dotyčná tolik financí, může se poradit a zakoupit nějaký stylový motocykl. Potěší i značkové hodinky, zde ale pozor, co skutečná kvalita je a co se tak jen tváří. A protože má většina partnerek dobrý vkus, také v oku rozměry svého vyvoleného, doplnit dárky o solidní součást šatní skříně není žádný problém. Muž navíc inklinuje ke sportu a technice, takže udělá radost zážitkový poukaz, sportovní náčiní či technická libůstka, zde je však dobré se pořádně poradit a muže otestovat. Třešinkou na pomyslném dortu je vstupenka do ráje. Nemusí to být zrovna poukázka do proslulého pánského klubu, ale i taková tantrická masáž pro dva je hezkým dárkem, nebudete li se ptát, s kým ji využil.

  Porovnáte li délku dvou odstavců zabývajících se složitostí vybrat dárky pro dámu a jednoho určeným pánům, jasně si uvědomíte, kdo to má jednodušší. Jistě jste si povšimnuli, že jde o jistou nadsázku, nicméně to muži mají skutečně složitější. Jejich kreativita je v tomto směru nižší a většinou to vše vyřeší objemem peněz utracených za nesmysly. Nakonec by tedy měl přijít společný tip na tento víkend. No kdybychom věděli, kam jet, už bychom tam byli, že? Hory jsou teplotně připravené na zimu, ale pozor, klouže to všude jinde, než na sjezdovkách. Protože vyschnuly potoky a řeky, moc se nezasněžuje, takže lyže zatím nevyjdou. Památky jsou většinou zavřené, obchoďáky přeplněné. Vezměte tedy rodinu a vyražte na Vánoční trhy. Nic tam nekupujte, je to šíleně předražené, svařák je nic moc, ale aspoň načichnete vánoční náladou. Většinou Vás navíc může potěšit to, že se u nás na rozdíl třeba od Francie či Německa nemusíte prodírat přes betonové bloky rozmístěné všude tam, kde by se mohl objevit politicky nekorektní kamión se snědým řidičem za volantem. A nedejte se otrávit lidmi kolem. Na to máme přeci politiku. Pokud jsme Vám však moc neporadili, nevadí. Samotní máme starostí nad hlavu. Ono vymyslet nějaký smysluplný dárek je totiž fuška. Krásný víkend.

J3.K

Diskuse

.