Rozdíly mezi lidmi jsou na první pohled viditelné. Čím to je?

19. 06 2015

   www.inadhled.cz    Věk se na každém z nás podepisuje různě a na místě je otázka, proč dva lidé stejné generace mohou vypadat tak rozdílně. Vzpomeňte si na příklady ze svého okolí a jistě mi dáte za pravdu.

   Již v útlém věku se občas stane, že Váš odhad věku pubescenta neodpovídá skutečnosti, v tomto případu je však zádrhel v možném rychlejším vyspívání některých jedinců, ti pomalejší je však vzápětí doženou a kolem 18ti let se většinou srovnají na stejnou startovní čáru. U některých může omyl způsobit  snaha  mládežníků vypadat starší, občas se divíte, vidíte li za rohem školy kouřit  většinou 14tileté slečny vypouštějící z nosíků kouř se zkušeností prehistorického Sentinelu (pro neznalé, jde o typ starého náklaďáku). Hlava nebere to, že z nich rodiče kouř necítí a nezasáhnou. Možná je to tím, že po večerech potahují z cigarety s mámou na balkónu. Když už jsme u toho, kouzlu hořícího tabáku podléhá více žen než jejich protějšků. To jsem však odbočil. Podívejme se však na další pokračování a navíc to rozdělme na pohlaví.

  Zaměříme li se na dámy, jejich přirozenou vlastností je touha svůj věk zastavit. Je to pochopitelné, mají v popisu práce se líbit, svým zjevem vybízí samečky k páření a všem krokům s ním spojeným. Takže se ve velké části snaží vypadat co nejlépe. Pomáhají si různými cestami, kosmetika a malování zachraňuje tvář, vlasy jsou cílem pro šikovné kadeřníky, tělo se dá udržovat cvičením a plno může zachránit i vhodná garderoba. I když jde o dlouhý seznam a vynechali jsme plastické lékaře, podstatou udržení se ve formě je nejen součet těchto atributů, ale je třeba přidat ještě myšlení a uvažování. Řekněme, že ideálem může být od každého trochu, k tomu přidejme vhodný genetický základ, rozumnou životosprávu, optimistickou povahu a pak se může stát, že té krásné ženě klesají k nohám i mnohem mladší pánové a ani netuší, že dotyčná je na světě už mnohem déle.

  Stačí však něco málo změnit a před vámi stojí mladá stařenka. Stačí nevhodné oblečení, brýle, špatně zvolené doplňky. To by se dalo snadno zachránit, ale taková chůze a držení těla, to už je tvrdší oříšek. A co teprve když žena o sebe přestane dbát, nabere váhu, zkrátí vlasy a na nohy vezme neforemné škrpály. K tomu se zamračí a stane nudnou. Jisté je, že v tomto stavu už nepomůže ani sebelepší make up a návštěva hasičského plesu jednou za rok ke změně dotyčnou nevyburcuje. O co snažší to mají ty, které o sebe dbají pravidelně. Mnohému napomůže štíhlá nerozteklá postava, elegantní krok v moderních botičkách, mladistvý a přesto neurážející ohoz a upravené delší vlasy, případně moderní sestřih. Přiznejme si, že lenost, pohodlnost a schopnost omlouvat svůj vzhled do nekonečna vedou přímo ke stáří bez možnosti si cestu příjemně prodloužit.

  Muži to mají trošku jednodušší a levnější. Příroda jim dala do vínku sportovní náturu a soutěživost, kterou mnozí přetavují v kvalitní postavu a většinou i pozitivní myšlení. Ubrala jim na celulitidě, objemném zadku a podobných náležitostech. Trochu nefér je její zásah do bohaté kštice a úbytku mužských hormonů, nicméně si přiznejme, že potkáte daleko více zajímavých padesátníků, než stejně starých atraktivních slečen. Je to dáno tím, že u muže stačí daleko méně snahy k tomu, aby dobře vypadal, není li abnormálně ošklivý a hloupý. Stačí dobře padnoucí oblek, nemít břicho o velikosti zeměkoule, správná vůně a hygiena, vystupování za účastí charisma a slušnosti, občas rudé ferrari, bílé porsche, nebo něco podobného, není to nic složitého.

  Jisté je, že postavíte li vedle sebe obyčejnou a pohodlnou ženu na jedné straně, na té druhé potom pečlivou, úspěšnou, sportující, aktivní a zodpovědnou samu k sobě, jasně zvítězí ta druhá. Aspoň v přístupu k životu promítajícím se na ní samotné a přinášející jí energii a úsměv na tvář. Podobně by dopadlo srovnání klasického pivaře dorazivšího domů v montérkách a aktivního, sportovně laděného managera myslícího nejen na práci, ale také se radujícího z možnosti jít na golf, zaplavat si a s představou o tom, co chce dokázat. Možná jsme na to přišli. Věk nerozhoduje, tím zázračným grálem mladistvého vzhledu je aktivita, potřeba pracovat sám/sama na sobě a mít nějaký cíl. Vše ostatní s tím jde už ruku v ruce. Tak o to přemýšlejme a pravidelně něco dělejme.

J3.K