Právě se nacházíte:

Absurdity na druhou

23. 07 2017

     www.inadhled.cz   Dny tvořící náš život plynou v relativním poklidu dále. Jsou takové, kdy se na první pohled nic neděje, my máme více volného času, a k jeho vyplnění slouží časopisy a sledování televize a internetu. Přiznejme si, že nás díky stále se opakujícím filmům a datem vzniku historickým dílkům zaujmou spíše věci, které nás spíše šokují. Je to tak nějak od přírody dáno, že se středem zájmu stávají katastrofy a absurdity. Poslední dobou se však objevil nový fenomén, tím je spojení těchto dvou veličin. Pojďme se na pár z nich podívat. Tentokráte vynecháme globální záležitosti a zůstaneme doma.

   Strana Zelených vznikla jako volné pokračování a prostupování ekologických aktivit dále do politiky. Měla být jistým nástrojem vhodným k prosazování zájmů původních ochránců přírody do praxe pomocí politické vůle. Zprvu dobrá myšlenka se zvrhla a Zelení se stali skutečnou škodnou vedoucí k likvidaci normálního života. Všude, kde sedí ve vládě a rozhodují, páchají nenapravitelné škody. Příkladem je Švédsko a Německo. Ani naši Zelení se neliší. Přejděme zvrhlý nápad Matěje Stropnického vykupovat od seniorů jejich byty, zaměřme se na jeho geniální myšlenku hlásající, že Praha nepotřebuje dálniční obchvat. Tato další z jeho úvah přišla ve chvíli, kdy se Magistrát hlavního města rozhodl nepouštět kamiony na Jižní spojku a Štěrboholskou raduálu. Pokud takto vypadá ochrana životního prostředí, pak jen pro některé. Kudy povedou trasy nákladních kolosů, to si jistě dokážete představit. Zatížení obcí kolem Prahy a život v nich se stane utrpením, to už nemluvíme o kapacitě místních komunikací. Toto může vymyslet jen opravdu velmi hloupý absolvent nějaké zbytečné vysoké školy. Tím Stropnický je a splňuje předpoklad pro tvorbu dementních nařízení.

  Abychom zůstali u dopravy, připomeňme si skutečnost, že za uplynulý rok si nejvíce peněz formou prémií vyplatili ze všech ministerstev na tom, pod které spadá doprava. Celá Česká republika je doslova rozvrtaná, oprávněná kritika na dlouhé lhůty spojené s opravou dálnic, především světově proslulé dé jedničky, se jen hrne. Krátery vzniklé na většině silnic II. a III. třídy jsou přímo strašidelné a jejich ignorace ze strany odpovědných správců také. IV. třída znamená nesjízdnost i v letních měsících, tedy pokud nemáte traktor. Na ministerstvu vedeném Danem Ťokem se však tančí a rozdávají prémie. To i přesto, že finance chybí i na železničních tratích a při jejich správě. Přidejme čachry kolem vybírání mýtného a oprávněnost ho za tohoto stavu požadovat. Takže informace o rozdaných odměnách splňuje zadání, které jsme zmínili v úvodu článku.

  Andrej Babiš je absurditou a katastrofou sám o sobě. Člověk, jehož cesta k moci je lemována kriminálním chováním v oblasti podnikání i politiky, se stal správcem státní pokladny. Jeho tažení proti korupci je v kontrastu s tím, jak sám po celou dobu svého vzestupu uvažoval a činil. Přestože státní zástupci nekonají a neženou ho před soud, Babiš za svůj život rozdal mnoho desítek milionů, které mu následně otevřely dveře do pater, do kterých by se čestným způsobem nikdy nedostal. O čemž svědčí i nečinnost Lenky Bradáčové a pár dalších, kteří nástroje potřebné k uzavření éry Andreje Babiše mají v ruce a z nějakého důvodu nepoužívají. Nechutnost plynoucí ze lží a daňových kliček exministra financí je zjevná, přesto mu je ochotno v blížících se volbách dát hlas plno Čechů. Nutno si přiznat, že je to i díky jeho ignoraci platných zákonů. Zatímco ostatní politici jen tlachají, on nelení, odstartoval kampaň mnohem dříve a třeba při prodeji zmrzliny kdesi na ulici získává plusové body. Líní představitelé jiných stran se válí na plážích a poté se diví prazvláštním preferencím naprosto neschopného a nemorálního hnutí ANO. Bezkoncepční politický subjekt postavený na image a obratech schopného podvodníka. Zbytek je pouze nesourodý kompars, jehož projevy a názory jsou přímo ostudné. To platí pro Pelikána, Stropnického staršího, Jourovou a další.

  K Babišovi patří bionafta stejně, jako Čapí hnízdo. Motory našich vozidel úpí, zemědělství se stává opět komparsem pro Agrofert, a kdo nemá aspoň pár hektarů řepky, není farmářem. Žluté peklo způsobuje národní potravinovou nedostatečnost, zvýšenou aktivitu autoservisů, s odpuštěním….za mnoho peněz čerpáme do našich vozidel úplné sračky, které způsobují tragédii. Likvidace motorů a dalších zařízení je v důsledku zdrojem znečištění ovzduší, které se tolik nelíbí Zeleným, a Babiš na toto zvěrstvo ještě dokáže pobírat miliardové dotace. To lze jen u nás. Podobné je to s dalšími obnovitelnými zdroji energie. Dotování výroby elektřiny a následný výkup znamenají neskutečně velkou a zároveň nelogickou zátěž pro státní pokladnu, přičemž z pohledu ekologie nejde o nic fantastického. Taková likvidace solárních panelů bez odpadu zatěžujícího přírodu je skutečný oříšek. Ona i výroba těchto zařízení není zrovna laciná. A to se nevěnujeme elektromobilům. Nafouknutá světová bublina se mění v doktrínu, která bude v budoucnosti znamenat další omezování životního prostoru nás všech. A moc by mne zajímal vzhled skládky použitých baterií za takových 100 let.

  Dnes jsme se podívali na pár nesmyslností, které nás mohou překvapit. Témat je však tolik, že záhy přijde pokračování. I kdyby autor tohoto článku psal pouhá hesla znamenající absurditu a tragédii zároveň, nestačil by prostor pro každodenní komentář na vypsání všech. Těšme se tedy na další.

J3.K

 
.