Právě se nacházíte:

Absurdity

21. 08 2020

www.inadhled.cz  Svět kolem nás je místem s vysokou koncentrací absurdit. Nejedná se jen o Českou republiku (slovo Česko vůbec nepoužíváme, jde o degradaci hrdého názvu společné země Čechů a Moraváků), ale též  o státy, které se považují za výkvět planety. Pokud Vás zajímá myšlenkový pochod vedoucí k tomuto zjištění, stačí se podívat na to, jak se chovají například v souvislosti s jakýmsi Covidem v USA, Austrálii, Japonsku či v Evropě.  Zatímco Rusové vrhnuli na svůj trh ,,vakcínu‘‘, která je především vitamínovo – minerální bombou, Gates a spol. chtějí vytvořit prevenci, která v důsledku bude životu nebezpečná. Respektive Gates stojí za mnoha úmrtími spojenými právě s jeho produkty, takže lze očekávat, že jde pouze o pokračování jeho programu zaměřeného na snížení lidské populace.

  Představte si jinou situaci. Přijedete v noci na rakouskou benzínovou pumpu, načerpáte palivo a jdete zaplatit. Hysterka za pultem a plexisklem roušku nemá, ale po Vás ji požaduje. Na nemám vytvoří škleb podobný Pepkovi námořníkovi, když mu dojde špenát. Na platbu dvěstěeurovou bankovkou reaguje tak, že ji nepřijme. OK, když odcházíte bez placení, kouká jako vrah a běží za Vámi. Nakonec si ji tedy vezme a je uražená. Copak některé bankovky jsou zakázané? Prý se velké bankovky falšovaly. Jediný, kdo je tiskne nekryté, je EU.

  Zmínili jsme roušky. Lopingy s nimi jsou absurdní. Velká část lékařů o nich mluví záporně. To politiky nezajímá a pořád drží společnou lajnu s farmaceutickými koncerny. Není se co divit, když je řada z nich osobně zainteresována přes příbuzné nebo nastrčené ,,odborníky‘‘ typu našich Prymuly a Maďara. Lidem už dochází absurdnost celé situace a velká část z nich je na hraně toho protestovat a nepoddat se v zájmu vlastního zdraví. Nejde jen o fyzické, ale i o duševní. A pokud se hrozba týká i dětí, inteligentní lidé vnímají snahu státu převzít moc nad rodinami a zasahovat do nich ve jménu Covidu. Děje se to v Evropě i v USA. V Austrálii zblbnuli úplně. Babiš, který byl jistě u toho, když se vymyslely restrikce platné od 1. září, ale asi někomu kolem něj došlo, že před volbami jsou nespokojení voliči špatná varianta. Takže další přesmyčka. Pokud se lidé budou nadále podvolovat nesmyslným příkazům, ekonomika bude pokračovat v propadu, děti díky nedostatečnému vzdělání zdegenerují a občané zblbnou úplně. Rozdělení společnosti je zdrcující.

  Za absurditu všeobecně lze považovat většinu událostí spojených s ekologií. Není třeba rozvádět, proč tomu tak je, ale došlo to tak daleko, že Komerční banka patřící francouzské matce vypoví účet velkému českému obchodníkovi s uhlím jen proto, že se Frantíkům nezdá být ekologické topit uhlím. A ještě jej přinutí splatit úvěr předčasně, respektive ihned. Ostatně banky perlí i v jiných směrech. Dalšímu klientovi odmítli v ČSOB poskytnout úvěr proto, že 2x prodal svou společnost. Vždy po 12ti letech a v době, kdy buď změnil zaměření podnikání, nebo měl nesplacené pohledávky svými klienty a i s nimi prodal firmu lidem zabývajícím se vymožením aspoň části dluhů. Prý jde o neseriózního zákazníka, přestože má u této banky všechny své účty, nikdy úvěr neměl a dluh také ne. ČSOB však exceluje i v jiném případu, kdy zrušila účty společnosti obchodující s hnojivy, substráty a schválenými produkty s technického konopí. Údajně proto, že by od firmy mohli nakupovat pěstitelé marihuany. Což je samozřejmě neovlivnitelné, navíc vhodný substrát si tito mohou koupit i v OBI a jinde. Banky si tak hrají na soudce a na Ministerstvo životního prostředí. Přidejme rozpor mezi prohlášením Ministerstva financí a konáním peněžních ústavů ohledně pozastavení splátek úvěrů po dobu jarní koronavirové krize. Kdo požádal o odklad, je na něj pohlíženo jako na neschopného splácet a už na další úvěr nedosáhne. Jsou tedy banky i nad státem?

  Lichenštejnové žádají o navrácení majetku zabaveného na základu Benešových dekretů. O jejich prolomení se jako první pokusili dva lumpové později zbožťovaní, tedy Václav Havel a kníže Schwarzenberg. A nečekaně se jim to zadařilo, nelze se tedy divit, že i další exmajitelé staveb a pozemků spojovaní s kolaborací a německou říší udělají vše proto, aby dorazili již zplundrovanou Českou republiku a statky jim dle práva zabavené dostali zpět. Samozřejmě mají uplacené jak politiky, tak i právníky. Ostatně podobně byl zainteresován Miroslav Kalousek na církevních restitucích. Jestliže naši zemi zastupují novodobí kolaboranti na zasedáních EU v Bruselu, pak ti zbylí konají tady.

  V absurditách bychom mohli pokračovat mnohem déle. Ale je to už únavné. Denně se přesvědčujeme o zhýralosti a drzosti elit, nekompetentnosti politiků, změnách jejich myšlení a přehlížení nás prostých občanů. Pokud se této zvůli nepostavíme, nečekejme, že se náhle objeví Mesiáš a vše zařídí. Neobjeví, musíme chtít něco obětovat a zariskovat, jít do protiútoku. Nebo mlčet a být za tupé ovce.

Jindřich Kulhavý