Právě se nacházíte:

Ať topí vodík…

18. 12 2021

  www.indhled.cz   ….rozkázala Evropská komise. Zdá se, že šílenci sedící v této instituci už ztratili poslední zbytky rozumu. Přestat vyrábět automobily se spalovacími motory, elektrifikovat v krátké době veškerou dopravu při zavření elektráren na fosilní paliva, nepodporovat jaderné reaktory, zdražit emisní povolenky, zakázat lidem topit dřívím, uhlím a nakonec plynem (opět zbývá jen elektřina). Spásným zdrojem energie, tepla a motorem společenského rozvoje se má stát vodík. Ta idea sice není ničím novým a o spoutání a využití tohoto plynu se vynálezci snaží již déle, bohužel jeho vlastnosti jsou tak trochu komplikací: Jednou možná bude skutečně tím, čím ho konstruktéři chtějí mít a co si od něj mnozí slibují, to bude ještě nějakou dobu trvat. Tedy taková je realita. Evropská komise si však myslí, že zavelí a vše se změní. Planeta se na povel ochladí a my se z toho všeho…., však víte. Jenže tak to nefunguje. Navíc vůbec není jisté, že se Země přehřívá díky lidské činnosti, spíše prochází určitou fází. Ledovce jednou tají, jindy dorůstají. Tak to bylo vždy, ať už tu člověk byl či nikoliv.

  Chování úředníků na vysokých místech se spíše zdá být vhodným pro malé trucovité dítě. To se týká jak klimatu, tak i politiky.  Vše, co může mít momentálně vztah k Rusku, má být ukončeno či omezeno. Uhlí a jaderné palivo pro elektrárny, ropa potřebná k výrobě pohonných hmot, plyn pro průmysl i domácnosti, železná ruda, obilí, to vše a plno dalších komodit Evropa nakupuje právě v Rusku. Již delší dobu se stupňuje napětí a tlak na tuto velmoc neochotnou vpustit na své území globalisty, Rothschildy, Rockefellery a další zájemce o její přírodní i jiné poklady. Rusové se vzpírají všemu, co elity ovládající svět chtějí. A to se neodpouští. Mají být tedy odříznuti od příjmů z Evropy i za cenu toho, že občané států sdružených v Evropské unii prostě zmrznou, zchudnou, vyhladoví a umřou. Co se úplně nepovedlo s covidem, zvládnou Green Dealem a Great Resetem. Problém je, že chtějí vyresetovat nás. Západní elity dosud nepochopily ruskou mentalitu a schopnost ,,malčiků a děvóček“ přežít cokoliv.

   Momentální snahy o naprostou izolaci Ruska, degradaci jeho hrdosti a pokus přikazovat a vnucovat Moskvě život dle vlastních představ je totální ztrátou smyslu pro realitu. Už jednou byli v nedávné době východoevropští Slovani tlačeni ke zdi a skončilo to oslavou vítězství ve 2.světové válce vztyčením sovětské vlajky nad německým Bundestagem. Tady jde tedy spíše než o něco jiného o politickou moc nad největším státem světa a o peníze uložené po povrchem obrovských plání i na nich. Kdyby EU a Rusko žily v přátelské symbióze, Spojené státy by se staly normálním státem, který by nikoho nijak zvláště nevzrušoval. A to by ego předlužených Američanů nepřežilo. Proto se buduje nenávist vůči Rusku a Putinovi (mimochodem schopnější hospodářovi a politikovi, než byla většina amerických prezidentů v celé historii USA).

  Vraťme se k našim problémů. Máme novou vládu. Takovou, pro kterou je Evropská komise jasnou nadřízenou instancí. Miloš Zeman věděl přesně, proč nechce jmenovat nového ministra zahraničí Lipovského.  Sluhu, který bude dělat společně s celou vládou našemu národu špatnou službu. Zeman si i přes vrbětickou ostudu a chování dalšího Piráta Hřiba uvědomuje, že mít Rusko za nepřítele je špatný nápad. Stejně vnímá diplomatický amatérismus senátorů v čele s Tchai-wancem Vystrčilem. Ale zároveň uznal diskutabilní výhru vládního slepence a hodil je do vody, aby ukázali, jak dokážou plavat, či zda li je Češi předčasně vyženou od koryta. Piráti ve volbách skončili úměrně tomu, co skutečně umí. Moc toho není, takže jejich torzo ve vládě a v Parlamentu ČR zdaleka neodpovídá představám před volbami. ¨

  Bartoš se cítil být premiérem, místo toho musí ve své straně obhajovat souběh poslanecké a ministerské pozice. Richterová získala post přinášející peníze, ale nepotřebující nijak zářivou inteligenci a zodpovědnost. Již zmíněný Lipovský prohlášeními před nástupem do funkce vyděsil zkušené diplomaty, kteří mají odpovídající zkušenosti a vzdělání v této atypické sféře politiky. Dalo by se pokračovat o nejhloupějším člověkovi v čele poslanecké sněmovny v historii, tedy o Pekarové-Adamové z Top09, pro níž platí to samé, co pro Richterovou. K moci se u nás dostala ta část, pro kterou bude další integrace České republiky do EU doslova prioritou. A když Evropská komise zavelí, Fiala nám to filosoficky vysvětlí, ideologicky zdůvodní, a my budeme špuntovat komíny, vyhazovat plynové kotle a shánět se po prodlužovačce, abychom dobili koloběžky, protože to bude tak jediné, na co budeme mít peníze.

  V nynější době potřebujeme úplně jiné politiky. Rváče, kteří se budou za naše občany a naší zemi rvát do krve. Evropská komise je predátor a my jsme pro ni kořist. Britové, Maďaři a Poláci to již pochopili a postupně hledají svou cestu. I Rusům je jasné, že jiná instituce, tentokrát NATO, zkouší ohrožovat jejich suverenitu, a také se rozhodli zastavit blížící se nebezpečí. O nic jiného při vojenských manévrech na východu Ukrajiny nejde, podobné vysvětlení platí i u zpětvzetí si Krymu zpět. Jedinou možnou variantou světového míru a progresu je udržení jisté rovnováhy. Tu celosvětově Američané a v Evropě Evropská komise a Němci stále narušují.

   Nacházíme se na křižovatce dějin a bohužel v této těžké době nemáme kvalitní, zodpovědné a dostatečně odolné vedení. Začaly čistky, které odnese plno Babišem dosazených lidí. Opět nebudou důležité schopnosti jednotlivců, ale jejich stranická příslušnost. A právě to ukazuje, že se ani nová vláda neoprostila od zmetků, kterým jde zase jen o peníze a moc. Nikoliv o prospěch společnosti. Dopředu byly avizovány změny na různých vedoucích postech. Místo trendu, kterým by měla být snaha vrátit Českou republiku tam, kde byla za 1.republiky, tedy mezi technicky, ekonomicky a politicky vyspělé země, se tu bude kšeftovat s pozicemi, budovat kult Václava Havla a přikyvovat každému idiotskému nápadu vzešlému v EU. Můžeme jen doufat v její rozpad. Protože to je jediné, co by bylo ku prospěchu. Jde však o dlouhý proces, který ještě nezačal. Bohužel.

Jindřich Kulhavý