Právě se nacházíte:

Biden a žárovka

8. 09 2020

  www.inadhled.cz  Americké prezidentské volby se blíží a situace ve Spojených státech je skutečně divoká. Demokraté potřebují za každou cenu uspět, protože další volební období bez možnosti mít zásadní vliv na vládnutí v zemi by pro ně mohlo znamenat katastrofu. Hrozí jim nejen ekonomické ztráty týkající se jejich obchodů, ale v mnoha případech i vyšetřování. Důvodů k němu je mnoho. Nejde jen o mnohokrát zmiňovanou pedofilii mnoha vrcholných politiků, podnikatelů či osobností z jiných oborů, ale také o dlouhé prsty v farmaceutickém a zbrojním průmyslu. Ne nadarmo lze konstatovat, že po čtyřiceti letech je Trump prvním americkým prezidentem, který nezačal žádný ozbrojený konflikt.

  Demokraté tak dělají vše pro zvrácení nepříznivých prognóz. Neštítí se vůbec ničeho. Očerňování Donalda Trumpa začalo dlouho před jeho soubojem s Hillary Clintonovou v minulé kampani. Ta bylo dlouho favorizována, a nakonec přišel obrovský šok, když prohrála. Přestože docházelo k podvodům s korespondenčními hlasovacími lístky v její prospěch, do Bílého domu naštěstí pro svět nedošla. Výsledky demokratických voleb se snažila zvrátit pomocí obvinění z ovlivňování samotných voleb, tentokráte zcela nečekaně opět ruskými hackery. Nic takového se samozřejmě neprokázalo, nicméně ruská hrozba se od té doby stala evergreenem, který se opakuje při každých dalších volbách nejen na Západu, ale také u nás či v Bělorusku. Je s podivem, jak schopné počítačové odborníky by Rusové museli mít, aby ovlivňovali volby po celém světě, a jak nezodpovědní jsou správci sítí v zemích, ve kterých Rusko dokáže ovlivnit výsledky voleb. Samozřejmě je to totální nesmysl a zástěrka skrývající vlastní neúspěch.

  Máme tu však další klání o Bílý dům a v něm jde o hodně. Demokraté nakonec nominovali Joe Bidena, jehož vysoký věk je vcelku zajímavý. Republikáni to měli jednodušší, Trump dokázal v mnohém právě Demokratům a jejich sponzorům hodit vidle do zásadních kšeftů. Týká se to například Fedu, pustil se na tenký led, kterým je zneužívání dětí ve vysokých kruzích, přestal spolufinancovat mezinárodní zdravotnickou organizaci WHO podléhající příkazům Billa Gatese, proti němuž míří i další Trumpova aktivita. Připomínky má i k OSN, stahuje postupně vojáky ze zemí, které Američanům nepatří a zvyšuje tlak na spojence v NATO, to aby jeho režii nehradily jen Spojené státy. Změny však udělal i v domácí sociální a imigrační politice, zdravotnictví a je ve válce s řadou proliberálních médií pracujících tendenčně proti němu. Sáhnul do struktur CIA a poukázal na vliv některých amerických představitelů na situaci na Ukrajině. Nic z toho se Demokratům moc nelíbí. Trump chce však v nastoupeném trendu pokračovat, takže je s podivem, že se dosud vyhnul jakémukoliv pokusu o odstranění včetně několika uměle vytvořených skandálů a pokusu o atentát. Ten zatím nepřišel, ač by se to vzhledem k agresivitě některých Demokratrů dalo očekávat.

  Ti však zvolili jiné zbraně. Nejdříve bylo spuštěno šílenství MeToo a hon na muže s ním spojené. Očekávalo se, že by proslulý milovník žen Trump mohl uvíznout v sítu. To se nepovedlo, ale za to se díky němu na povrch dostali skutečnosti, při kterých se řada hollywoodských hvězd stala terčem honu na čarodějnice, a nakonec se provalil i průšvih s dětmi a jejich zneužíváním. Mezi podezřelými je řada celebrit včetně rodin Clintonů a Obamů. Skandál je zatím pečlivě utajován, ovšem nebezpečí zveřejnění v plném rozsahu stoupá s rizikem prohry Demokratů právě v prezidentských volbách. Nedávno se na sociálních sítích objevilo video rozhovoru s Hillary Clintonovou, ve které nabádá dopředu k neuznání výsledků voleb, pokud vyhraje Donald Trump. A to za každou cenu. Clintonová už nyní tuší, že Trump může opět vyhrát. I proto přišly další události. Máme tu Covid-19, o kterém Trump hovoří jinak než Gates. Dlouhodobě se střetává se svým názorem na koronavirus s farmaceutickými koncerny a postupně ukazuje na jejich spolčení s doktorem Faucim, který je šedou eminencí celé aféry nazvané Covod-19. Samozřejmě společně s Gatesem profitujícím na výrobě vakcín.

  A protože se postupně ukazuje lhaní kolem koronaviru, byl v USA spuštěn další projekt nazvaný Black Lives Matter. Ten vehnal do ulic amerických měst lidi podílející se na násilí, rabování a podnítil vzájemnou nenávist mezi Američany. Na straně militantních černochů stojí teroristická organizace Antifa, na druhé Američané ochraňující svá práva, majetek a v neposlední řadě i své zdraví a životy. Je zajímavé, jak se MeToo, Black Lives Matter a Covid podařilo rozšířit po velké části světa a ukazuje to na obrovský rozsah amerických Demokratů a jejich příznivců ovlivňujících média po celé planetě. Kampaň proti Trumpovi tak jede v širokém spektru. On přesto bojuje a rozhodně není předem odepsaný. Naopak Biden už dělá vše možné, včetně pokusu získat si černochy v USA na svou stranu. Posledním pokusem byl výrok o tom, že žárovku nevynalezl proslulý Tomáš Alva Edison, ale byl to černoch. Jde o ukázku překrucování dějin, s kterým se již 4 roky potkáváme na každém kroku. U nás i ve světě. Tento trend se uchytil a Biden se k němu jen přidal. Americké volby tak ovlivňují dění téměř všude a bude zajímavé, jak to skončí. Pro planetu by bylo dobré, kdyby Demokraté opět prohráli. Ukázalo by se totiž, jak právě oni umí zašlapat demokracii do země. A zároveň si uvědomit, které strany u nás je podporují a mají tedy stejný přístup. Třeba Piráti, Top09, STAN a pár dalších…. Ti přemýšlející a svobodomyslní fandí Trumpovi.

Jindřich Kulhavý