Právě se nacházíte:

Blíží se Advent

21. 11 2014

www.inadhled.cz  Ač dosud počasí nepřipomínalo tuhou zimu, na rozdíl od Spojených států jsme sníh ještě neviděli, ale kalendář je neúprosný a pomalu odpočítává dny zbývající do vánočních svátků. Obchodní centra se pomalu plní, kasy chrastí a peněženky se vydaly na cestu diety.

   Množství zboží v regálech je lákadlem pro všechny z nás, nicméně dárky pod stromečkem jsou často kupovány nikoliv pro radost a potřebnost, ale z určitého zvyku a povinnosti. Jistě jste se dostali i Vy do situace, při které stojíte za dveřmi uvnitř obchodu, v ruce žmouláte pár bankovek, a přesto vůbec netušíte, pro co vlastně jdete. Vaše oči putují po výlohách a výstavních expozicích, zoufale hledáte inspiraci, pátráte po tajných přáních, která by se daly splnit. Většina z nás projde kolem zlatnictví, smutně koukne do obchodu s oblečením, přičichne k několika parfémům, spočítá roky, po které Vám milý člověk používá svůj mobilní telefon. Nic z toho není nijak akutně potřebné, ale kde jinde hledat?

  Šťastným člověkem je ten, který předem ví, s čím chce na Štědrý den překvapit. Přiznejme si, že ti praktičtí si počkají na dny po 24.prosinci, ale to už je většina toho nejlepšího rozebrána a pod rozsvíceným symbolem Vánoc bylo moc smutných očí. To obchodníci vědí. Nejlepší by tedy bylo opustit teplo domácího krbu a vydat se do míst, kde si můžete pouze připomenout sváteční večer a vrátit se zpět ve chvíli, kdy je jasné, že majitelé obchodů netuší, co s loňskou kolekcí a potřebují vyklidit své sklady. Nebude Vás poté trápit cena výletu do neznámých končin, neboť velká část z ušetřených peněz za dárky mohla být použita k získání nových poznatků a zážitků.

  Jenže….Vánoce spojené s vůní purpury, návštěva kostela i tehdy, jste li bezvěrci, svařené víno na náměstí a plno dalších tradic k sobě patří. Některým mladým lidem sice je bližší vánoční slunění na pláži, ale my konzervativci si zase užijeme ten mumraj, zanadáváme v krámech a poté usedneme k štědrovečernímu pokrmu. Advent se zase blíží….

J3.K

 
.