Právě se nacházíte:

Boj zla s dobrem

24. 01 2019 | www.inadhled.cz    Pomalu, ale jistě, se vracíme do doby, ve které starší generace vyrůstala, a ta mladší ji kritizuje, aniž by ji ve skutečnosti zažila. Objevuje se nám tu znovu takový nešvar, kterým je velmi jednostranné vnímání světa většinou médií a velkou částí obyvatelstva. Pamětníci si vybavují večerní zprávy, ve kterých jsme se opakovaně dozvídali o úspěších sovětského hospodářství a ekonomiky, vyzdvihováno bylo více jak stoprocentní plnění úkolů plánovaných na pětiletky, každé sebemenší zlepšení bylo považováno za vynález světového významu. Pohled za hranice byl však pokaždé značně pesimistický, zvláště tehdy, když jsme sice vnímali technický pokrok na Západě, ale bylo nám tvrzeno, že je vykoupen tvrdým kapitalismem a imperialismem. Málokdo tomu věřil, ale většina se tvářila, že tomu tak asi možná je. Aby byl klid.

  Karta se obrátila a kapitalismus zavítal i k nám. Socialistický experiment jsme považovali za ukončený a přáli se dohnat vysněnou úroveň vyspělých zemí. Neplatilo to jen pro ekonomiku a hospodářství, ale týkalo se to i svobody, demokratických norem a všeobecného pocitu z lepšího života. Start nebyl špatný, klapky na očích a pocit nabyté svobody však převažovaly nad realitou. Netušili jsme, že výměna stráží byla natolik dobře zorganizovaná, že se postupně rozpustilo vše dobré, co tu ještě zůstalo. Parta kolem Havla a pár dalších zázračně bohatla, vznikla nová vrstva miliardářů. Na první pohled z ničeho vybudovali tito lidé impéria, o kterých se nezdá ani řadě úspěšných kapitalistů ze zemí bývalého Západu. Trvalo dlouho, než nám došlo, že všechny ty privatizace, restituce a tunely s nimi spojené byly jakýmsi čistícím sítem, v němž zůstal bezcenný odpad. Vše ostatní, co má nějakou cenu prošlo vypráním a skončilo v bezedných kapsách několika desítek lidí různých národností.

  Otočila i média. Veřejnoprávní byla postupně ovládnuta lidmi z Havlova okolí a tento vliv trvá dodnes. U vlastněných soukromými subjekty se rétorika mění dle zájmů majitele. Většina z nich je nějakým způsobem spjatá s Evropskou unií, takže fungují jako hlásné trouby oficiálních doktrín diktovaných Bruselem. Výsledkem je nenávist vůči Rusku, Číně a momentálně i americkému republikánskému prezidentovi Trumpovi. Naopak glorifikace Evropské komise a potažmo migrantských aktivit Merkelové, Macrona a pár dalších neomarxisticky uvažujících liberálních demokratů se stala denní realitou. Nepřítelem hodným pomluv jsou naopak ti, kteří nejen, že nesouhlasí s bruselským dogmatem, ale dokonce si dovolí aktivně proti němu vystupovat. K ruskému prezidentovi Putinovi je tak přiřazován Maďar Orbán, Ital Salvini, Rakušan Kurz, Francouzka Marine LePen, náš Okamura, tvrdohlavá a nepoddajná polská vláda.  Všimněte si, s jakou arogancí přistupují k poslancům SPD například členové vedení Top09, ODS či STAN, o neomarxistech Pirátech ani nemluvě. Extrémními a až nenávistnými projevy je znám především Miroslav Kalousek stojící za mnoha nepravostmi minulosti včetně církevních restitucí. Jeho povyk spuštěný kvůli zdanění této zlodějny století odpovídá tomu, kolik úsilí věnoval prosazení restitucí před pár léty. Bez ohledu na to, jak církevní majetek po století vznikal a proč byl zabaven. Komu mimo Kalouska s knížetem, pár odměněným poslancům a oživeným církevním řádům tato operace prospěla? České republice rozhodně ne.

  Média se stala většinou nevěrohodnými a chceme li získávat reálné informace, připomínáme žraloka obrovského. Podobně, jako on filtruje z mořské vody plankton, nasáváme i my množství informací, které musíme náležitě pročistit a vytvořit si vlastní názor. Vnímáme, že zatímco krajně levicové a multikulturní myšlenky mají dostatek prostoru pro prezentaci, běžné pravicové a vlastenecké prochází drsnou cenzurou. Levicové evropské elity si přivlastnili právo zasahovat do podnikání sociálně-komunikačních kolosů, jakými jsou Facebook, Twitter, Instagram.  Sledují zároveň i jednotlivé opačně laděné autory i prosté občany a znepříjemňují jim život. Představitelé euroskeptické části obyvatelstva jsou nazýváni ruskými šváby, přestože k nim patří významní bývalí či současní ústavní činitelé. Příčinou tohoto stavu je naprosto ohebná vláda bez schopnosti jasně říkat své názory a chovat se dle nich. Můžeme však chtít více od nad propastí balancují nereformovatelné ČSSD a na státních a evropských dotacích visícího premiéra vládnoucího tvrdou rukou pouze tam, kde strach z něj padá na úrodnou půdu?  Sám se pohybující na hranici zákona, a často i za ní, zneužívá moci Finanční i Celní správy a navyšuje množství úředníků zaměstnaných v kontrolních úřadech. Novodobý hon na čarodějnice, kterými jsou podnikatelé, jede na plné obrátky. Navíc mediální dům MAFRA je dostatečné zázemí pro šíření vlastních verzí informací.

  Nevyváženost informací a jejich relevantnost jsou coloritem dnešní doby. Z různých děr vylézají pseudonovináři bijíce se do prsou při snaze zachránit mediální obraz Evropy. Facku jim nyní vlepila nová společná smlouva Francie a Německa naznačující další směřování Evropské unie. V době, kdy se pod Macronem naklání i dobře podpíraná židle a Merkelová byla okolnostmi přinucena opustit vedení své strany, navíc těsně před volbami do Evropského parlamentu, je taková smlouva rudým hadrem. Nejenom, že naznačila ostatním kolem, kdo tu chce vládnout, ale zároveň se ukázaly priority dvou evropských velmocí a jejich neschopnost akceptovat vůli i jiných států. Netrpělivost, se kterou přistoupily k neochotě Italů, Poláků, Maďarů a částečně i nás a Rakušanů podvolit se diktátu mocností, hledají jinou cestu, kterou by tyto země přinutily k poslušnosti. Vytváření společných armád a bezpečnostních složek má být výstrahou pro všechny, kteří by nechtěli vnímat ,,správné´´ chápání světa, což platí i pro vnitřního nepřítele. Tedy v případu Macrona Žluté vesty.

  Naše média o vzájemné dohodě Francie a Německa mlčí, nedokážou zareagovat tak, aby nemusela přiznat jistou porážku ideálů jimi prosazovaných. Místo toho se bude stupňovat protiruská propaganda a dojde k dalšímu napadání čínských firem. Huawei svým vývojem 5G technologie rozšlápnul kyblíček americkým firmám a je za to ihned globálně potrestán. Směšné zastírání špionáží má na nás silně zapůsobit. Každý trochu inteligentní člověk ví, že každé mobilní zařízení, které nosíme u sebe, funguje jako dokonalý nástroj špehování. Američané v tom byli dlouhé roky na špici, a když se jim někdo vyrovnal, je třeba jej zlikvidovat. Pravdou je, že dvoubarevné vidění světa se mění. Už to není Sovětský svaz a Spojené státy proti sobě se zlobivým dítětem Izraelem, vyrůstají nové velmoci. Máme tu Turecko, Čínu, Írán, nějak zapáchající Evropskou unii. Tedy země s dostatkem obyvatelstva, velkým územím a slušným technologickým zázemím. Bohužel mediální analytici se snaží jet pořád ve starých kolejích. Dobro a zlo stojí proti sobě. Bohužel tomu tak není. Prolnutí těchto dvou pojmů vytváří bahno, ve kterém žijeme my všichni. Jen někdo v něm stojí v pantoflích, zatímco jiný má holínky až po pás.

J3.K

Autor: Administrator

Diskuse