Právě se nacházíte:

Bulvár…..

29. 01 2015

  www.inadhled.cz  Tentokráte trošku porušíme jednu zásadu. Při založení inadhledu jsem si dal předsevzetí, že se nikdy nesnížím k tomu, abych popisoval to, co prožívají hvězdičky z našeho showbyznysu. Jde totiž o ještě podivnější svět, než je imaginární oblast sociálních sítí.

  Je až s podivem, kolik lidí se zabývá životem těch, kteří se snaží za každou cenu udržet na výsluní a využívají k tomu každou možnost jakékoliv prezentace. Vejdete li do prodejny novin a časopisů, najdete dostatek tiskovin věnujících se módě, autům, sexu, bydlení a vaření, něco málo vědění a ekonomice, trochu politice a hromadu bulvárního škváru. Až na tu poslední kupu je celkem pochopitelné, že si lidé pro některý z výtisků sáhnou a odnesou jej domů. Získají tím příležitost rozšířit své obzory a znalosti, pobaví se nad křížovkou, potěší pohledem na krásné fotografie. Přečtením mohou získat motivaci k mnoha novým možnostem, změnit pohled na problémy, poučit se, získat informace, nebo jen zabít čas.

  U bulváru je to jinak. Především jeho čtenářská obec je trochu specifická. Pokud někdo dokáže hltat s otevřenou pusou zprávy o tom, že Leoš Mareš se opět rozešel se svou několikátou přítelkyní, zatímco je skvělým otcem, to i přesto, že mimo ranní show na Evropě 2 stihne v týdnu odmoderovat x akcí pořádaných po celé republice, nemůže být dotyčný normální. Je li někdo hotový z toho, že Rytmus opouští Rolincovou a druhý den si oddechne, že to byl jen promožvást, nemá moc starostí s vlastním životem. Obdivuje li někdo fotografie náhodně vyfocených star kdesi daleko u moře, které se nečekaně dostali do redakce jakéhosi plátku, musí být padlý na hlavu. Cesta těch fotek je naprosto dokonale vymyšlená a směřuje k jedinému, totiž být vidět.

  Konzumenti těchto médií nemusí být vždy podprůměrně inteligentní jedinci. Většinou jde o ženy, které se nedostatkem pohybu a jiných aktivit nudí, ale to nic nemění na tom, že i lidé s relativně vyšším IQ dokážou zůstat přilepeni na barevných stránkách a hltat nesmyslné zpovědi našich umělců. Proč tomu tak je? Je to o závisti, bezmezném obdivu, touze stát se součástí velkého světa? Nebo o neschopnosti žít vlastní bohatý život?

   Lidé, kteří jsou špičkami ve svém oboru a skutečně něco umí, nemají potřebu se zviditelňovat pomocí momentek z vlastní dovolené. Naopak se snaží zachovat své soukromí, čas trávený skrýváním před novináři považují za ztracený a mluví za ně výsledky jejich práce. Jejich jména najdete spíše v encyklopediích a seriózních časopisech. A může se to týkat i lidí, kteří jsou živí právě z oblasti tzv. showbyznysu. Jménům, jako Eben, Roden, Abrahám a plno dalších skutečně kvalitních umělců se autoři někdy až úsměvných článků vyhýbají, jejich nositelé se spíše než okázalou prezentací zabývají svou prací. Těm ostatním méně úspěšným nezbývá nic jiného, než vytvářet z prdu kuličky. Tedy rozesílat své fotky, vyrábět skandály, veřejně se rozcházet, občas nabourat, ale hlavně…..vždy vše zdokumentovat a honem s tím do nějaké redakce.

  Chcete li se stát podobnou celebritou, je mnoho cest ke kýženému cíli. Musíte být ve správnou dobu na správném místě, vdát se za viditelného člověka (zde je třeba si uvědomit, že o podobné se snaží mnoho sokyň), nebo se s ním aspoň vyspat tak, aby to viděl kdekdo, udělat pořádný trapas na sledované akci, být záviděníhodně bohatý a svůj majetek okázale prezentovat, nebo se tvářit, jako majitel latifundií a na ferrari si aspoň půjčit. Většinou půjde o jepičí délku slávy, ale když to nutně potřebujete…. Návod by Vám mohli poskytnout Rychtář, Mesárošová a pár dalších podobných vykuků. Je jich ažaž v tom našem malém českém rybníčku.

  Lepší je však podobné starosti vypustit z hlavy a začít žít vlastní život se vším reálným, co k němu patří. Ušetříte si blbý výraz nad nesmyslnými postřehy redaktorů, žvásty celebrit a diskuze se stejně postiženými kamarádkami, ušetřený čas pak můžete věnovat jiné bohulibé činnosti. Věřte mi, je plno věcí, které stojí za to prožít.

J3.K