Právě se nacházíte:

Čechy se vylidnily…

5. 07 2016

    www.inadhled.cz    Většina Čechů, údajně až 70%, využívá vhodnou konstalaci víkendu a dvou svátečních dnů k vybrání si do volené a opuštění své rodné hroudy. Zaplnila se nejen domácí dovolenkové areály, ale nával na těch pár letištích, která u nás najdeme, značí, že plno z vás nasměrovalo trávení volna do zahraničních destinací. A vzhledem k provozu na dálnicích směřujících k Jadranu je jasné, že kdo se nevešel do přeplněných letadel, sednul do aut a s vypětím si a troškou štěstí dorazil na pobřeží po vlastní ose.  

  Tímto přesunem připomínající migraci v opačném směru svou momentální velikostí začaly skutečné prázdniny. Někdo je však už má za sebou, třeba profesionální sportovci začali s přípravou na novou sezonu, případně brzy začnou, to se týká i těch mladších. Jiní zase umí počítat, a pokud to šlo, opustili republiku za poloviční cenu a do prázdnějších letovisek, sice se studenější vodou, ale ve větším klidu a pohodě.

  Cestovní kanceláře, jejich majitelé a provozovatelé si velmi dobře uvědomují, jak ochotně lidi zaplatí vyšší ceny za předem vybraný termín, takže kalkulace na následující dva týdny vyšplhaly na dvojnásobek oproti jiným termínům, letadla se odlepují od ranvejí naplněná po okraj a provoz v letištních halách je podobný tomu na Václavském náměstí. Boj o poslední volná místa a last minuty dosáhl vrcholu a na rozdíl od možností německých kolegů turistů, kteří si často vyberou až na letišti a mají z čeho, u nás někteří nakonec zůstanou doma. Šťastní to lidé. Prázdná města, nulová doprava a klid v okolí jsou balzámem na duši, jen to šplouchání moře chybí.

  Vážení čtenáři, užívejte si každého okamžiku, který vám život poskytuje a je vhodný k odpočinku, získávání nových poznatků a příjemných zkušeností, buďte opatrní. Inadhled není pesimistický, ale každodenní realita naší doby neposkytuje příliš optimismu, vytrácí se svoboda, neexistuje demokracie a vládnou nám prospěcháři (Sobotka, Babiš, Bradáčová, Ištván), hlupáci (Dienstbier, Šabatová), na ně se lepí různí lemplové, nadace, smyslem práce těchto všech je jen nejít do práce a mít se dobře a nadstandardně. V globálním měřítku je to ještě horší. Vypusťte tedy nyní z hlavy tyto naprosto nekvalitní jedince, zapomeňte na chvilku na každodenní problémy a žijte aspoň těch pár dní tak, jak o tom sníte. Život umí být krásný.

J3.K