Právě se nacházíte:

Čeho se nám nedostává?

9. 05 2020

www.inadhled.cz   Období, ve kterém se momentálně nacházíme, je pro velkou část našich spoluobčanů skutečně těžké. Uměle vytvořená světová koronakrize sebou přinesla tu ekonomickou, respektive její příchod víceméně urychlila, protože byla vcelku očekávaná. Ať už obě spustil kdokoli, a je divné, že tu virovou dopředu předpovídali Fauci a Gates, tedy lidé spojení s výrobou vakcín, následky jsou pro společnost drtivé. Řadě lidí se tak momentálně nebudou dostávat peníze.

  Rozjezd ekonomiky dost drhne. Řadě lidí vlastně dva měsíce flákání se vyhovovalo, a i když jejich příjmy poklesly o 40%, v podstatě si volno užívali a nebránili by se jeho protáhnutí do září. Průvodním jevem toho je neochota řady rodičů pustit děti zpět do škol společně s výmluvou, že jde přeci o jejich zdraví. Tuto hysterii podporuje i manuál Ministerstva zahraničí vydaný jako návod k zpětotevření školek a základních škol. Kdo ho četl a zároveň ví, že dětem se virus vyhýbá, musí si při existenci rozumu klepat na čelo. A odmítnutí poslat děti do škol navíc komplikuje jejich dalšímu vzdělávání. Učitelé tak pojedou na dvě směny. Nesmyslnost těchto devastujících opatření je děsivá a rozhazování peněz vyplácených proto, aby řada lidí zůstala doma, je nezodpovědné. Otevřou se kina, divadla, obchodní centra, sportovci se vrací na hřiště. A školáci budou trčet doma? Někomu tedy holt práce a peníze paradoxně nechybí.

  Je zvláštní, jak si Češi zvyknuli cestovat do zahraničí a pro mnohé je především moře balzámem pro tělo i duši. Přestože letos malinko hrozí, že se na oblíbenou pláž jen tak nedostaneme, dá se předpokládat, že se vše během měsíce dvou zklidní a cestování bude umožněno. Jsme sice svědky toho, jak letecké společnosti vymýšlejí způsoby oddělení pasažérů či provozovatelé pláží přemýšlí o jakýchsi boxech, ale upřímně. Platili byste za letenky trojnásobek ceny jen proto, abyste seděli samotní na několika sedadlech? Chtěli byste ležet na Bibione v boxech 3x3 metry? Jde o trochu schizofrenní představy, které nechcete zažít v realitě. Moře tak sice plno z nás skutečně chybí, atmosféra pláží, taveren a cikády jsou koloritem prázdnin, ale chceme návrat do prostředí, které máme rádi. Vzhledem k tomu, že se víceméně ukazuje, jak obrovského podvodu s covidem jsme byli svědky, a tendence v oblbování lidí na celém světě pokračuje, tak se veškerá opatření směřující k otrávení nás zdají být výrazně zbytečná.

  Dalším chybějícím atributem v nynější společnosti je selský rozum. Média do nás tlačí ze všech stran zaručené informace, které však záměrně ignorují skutečnou realitu. Jestliže na sociálních sítích a youtubu mažou okamžitě řadu příspěvků, které jsou v rozporu s doktrínou WHO a jdou i proti záměrům prosazovaným politiky a elitami, přičemž majitelé a provozovatelé těchto světových gigantů právě k těm zainteresovaným elitám patří, je vcelku logické, že se tak snaží umlčet pravdu. Přitom všichni víme, jak moc v poslední době nám oficiální média lhala. Boj proti fake news, jak označují likvidaci oponentů, je skutečně mocným nástrojem k udržení vlastní pravdy, která však na rozdíl od řady fake news je pouze vylhaným způsobem, jak si udržet pozornost a moc. Důkazem toho, jak velkou mají potřebu udržet si své diváky, kteří jsou zároveň pozornými posluchači, je na první pohled bombastické vysílací studium CNN Prima news. Přitom z obsahu samotných informací se chce většinou plakat a z každého koutu studia lze vnímat touhu ovlivňovat názor konzumenta tohoto nového formátu zpráv. CNN jsou dlouhodobě hlásnou troubou liberálů a z kdysi posledních relativně objektivních zpráv na Primě se stalo americké show v režii tamních Demokratů. Selský rozum tak zavelel tuto část vysílání Primy ignorovat. Kdo ho však nemá, hltá propagandu ve velkém.

  Takže čeho se nám mimo peněz, moře a selského rozumu ještě nedostává? Určitě toho je mnoho. Mimo objektivních a pravdivých informací, které by dokázaly dát možnost utvářet si vlastní názor a s ním spokojeně a bez obav z následků jeho vlastnictví žít, absentuje mezi lidmi radost, štěstí, vášeň pro život. Rozhádanost společnosti je na vysoké úrovni, mnoho záležitostí nás polarizuje. Politici chtějí za každou cenu měnit naše životy. Kolik z nás si tak rádo sedne za volant a jde se jen tak projet? Stále méně, protože zvyšující se množství omezování a následného trestání vymyšlených přestupků řidičů vede k tomu, že už při otevření dveří u auta myslíte na to, jak velkým průšvihem by bylo, kdybyste přišli o řidičský průkaz. Natož o možnost auto vlastnit a řídit. To proto, že k něčemu podobnému dle přání elit směřujeme. A podobné je to i v mnoha dalších oborech a odvětvích. Vše, co lidem přinášelo radost, svobodu a vášeň je postupně zakazováno. Elity z nás chtějí mít poslušné, naočkované, a tím předprogramované roboty. Rebelie se bude přísně a exemplárně trestat. Ptáte li se tedy, co nám bude brzy chybět nejvíce, pak to bude prostá svoboda.

Jindřich Kulhavý