Právě se nacházíte:

Co lze a co nikoliv

19. 08 2019

www.inadhled.cz     Víte, jak chutná svoboda? Každý má na to jinou odpověď a jiný náhled. Pod pojmem svoboda si lze představit cokoliv. Vrah si může myslet, že zabít někoho je prostě její součástí, řidič přehlížející značky typu dej přednost v jízdě to s ní přehnal a důsledky mohou být fatální, zloděj si dělá nárok na cizí majetek a squatter na bydlení v domě, který mu nepatří. To svoboda není, společnost vytváří jisté mantinely, ve kterých je třeba žít, to abychom se odlišili od zvířat. Jisté právní normy jsou tedy předpokladem udržitelnosti vzájemných vztahů, nesmí jich však být příliš mnoho a hlavně by je měl vytvářet někdo, kdo ctí jistou individualitu, zvyky a lokalitu.

  Po roce 1989 jsme si mysleli, že se stáváme součástí epochy vracející se svobody. Chvilku to tak vypadalo, jistá forma bezvládí byla fajn, a když se přidaly možnosti volně cestovat, podnikat a vstupovat do politiky, mysleli jsme, že nás čeká krásný život. Ale protože většinou zdání klame, po nadšení ze změn přišlo nejdříve rozčarování, poté údiv a nyní skutečně agresivní utahování šroubů. Co jsme kdysi mohli, to je zapovězeno, co bylo zakázáno, vrátilo se. Opět jsme svědky agitace, blafování, ohýbání pravdy a popularizace totálních nesmyslů. A průvodním jevem se opět stala degenerace části spoluobčanů, také degradace pojmů, jako je svoboda slova, projevu, názorů. Vrátilo se dělení na správné a nepřípustné, přičemž dělitelů je mnoho. Od státu přes média, dobrovolné udavače sami sebe nazývající se Elfy, cenzory na sociálních sítích, Ministerstvo vnitra a Policii ČR, politiky a politruky. Spor se částečně vede o sociální sítě. Takový Facebook je sice soukromým nadnárodním podnikatelským subjektem s vlastní platformou a pravidly, které vyžaduje dodržovat, nicméně v jejich stanovování vychází vstříc pouze části politického spektra, to proto, že musí a chce, zatímco u druhé poloviny odmítá přistoupit na jejich požadavky a nemilosrdně ji potírá. Facebook už není nestranná sociální síť využívající svého rozsahu k obchodním aktivitám, ale stal se politickým nástrojem těch, kteří ho nestvořili, ale dokázali ho silou přemoci k vlastnímu prospěchu.

  Co je tedy povoleno a co nikoliv? Můžete žít, dokonce to je Vaší výsadou vedoucí k tomu, abyste pracovali a odváděli daně. To nejen, že můžete, ale musíte. Nesmíte se však ptát, co s těmito penězi děje, kam jdou. To je možné teoreticky změnit ve volbách, prakticky jen do doby, než dojde ke zvolení a rozdání postů- Poté už opět nemáte nárok cokoliv ovlivnit.  Dále lze mít svůj názor. Ovšem s ním si můžete akorát tak…jít do lesa. Nikoho nezajímá. Levicoví liberálové ovlivňující dění kolem Vám pomocí médií, umělců a agitátorů vysvětlí, že se mýlíte, pokud je rozdílný od jejich. Budou Vás tak dlouho tepat, až ty slabší nahlodají pochyby, ti silnější se prostě rozhodnou žít po svém a budou náležitě pomluveni, případně osočeni a potrestáni. Nynější režim prozatím také umožňuje podnikat. Usilovně však pracuje na tom, abyste to nedělali s radostí a perspektivou budoucího úspěchu. Když ten přijde, je velmi pravděpodobné, že Vás o něj buď stát, nebo někdo na něj dobře napojený, s úsměvem připraví. Nástrojů je hodně. Finanční úřady, exekutoři, soudy, policie. Ten výčet by byl delší, jisté je, že jít do podnikání znamená vstoupit do nejistoty. Takže podnikejte, ale nebuďte úspěšní. Natož abyste jen tak něco vlastnili. Piráti Vám vysvětlí, že takto ne.

  Vaše zdraví je jedna z nejcennějších komodit. A že se s ní pěkně obchoduje. Farmaceutické koncerny se vezou na vlně obchodu a neustále chrlí nové preparáty, které často nic neřeší. Mezitím ty přírodní a účinné mizí díky chemickým hnojivům, jedům a úbytku přirozeného prostředí. Můžete si jít natrhat téměř vše, když to najdete. Nemůžete to však konzumovat tak, jak byste měli, protože je pravděpodobné, že ve všem jsou určitá množství otrávených látek. Stěžujte si, ale oni do Vás od vakcín až po antibiotika vše dostanou. Tedy pokud nepřicházíte z Afriky, tam je to jedno, co v sobě máte. Kouříte? Zdravé to není, ale je to Vaše věc. Postupně kouřit nebudete mít kde a co, tedy při těch cenách. Budete vytěsněni. Jezdíte autem? Užívejte si to, dokud to jde. Za dvacet let už budete mít možná smůlu, vozidla budou drahá s neefektivním provozem a sešněrovanými možnostmi radovat se z nich. Tedy aspoň o to Zeleným a jim podobným jde. Rádi byste cestovali, jako dosud? No…letenky nezaplatíte a sportovní jachtu má k dispozici jen někdo.

   Dalo by se pokračovat dále, směrnic a zákonů beroucích nám nejen možnost se bránit, a tím někdy i žít, je mnoho. Rádi byste vychovávali své děti dle svého? Můžete, pokud je to v souladu se záměrem státu, neziskovek a propagandy. Jednou budou rodina, auta, motorky, minisukně, výstřihy, trampování, cestování, hotové peníze, soukromí a plno dalších atributů spojených s naším nynějším životem pouhou vzpomínkou. Příliš snadno si to vše necháváme vzít. Johne Spartane, snad budeš jednou zase probuzen.

J3.K