Co nás čeká v roce 2021?

31. 12 2020

www.inadhled.cz  Uplynulý rok patřil skutečně pro většinu z nás k tomu nejhoršímu, co jsme prožili. Většina podnikatelů poznala, co to znamená ignorace státu, a to jak z pozice prezidenta, tak i vlády a poslanců. Naprosto jednoznačná protekce nadnárodních obchodních řetězců, které i přes složitou situaci zaznamenaly obrovské zisky, jsou předzvěstí toho, co bude v roce 2021. Ekonomické dopady jsou brutální a výhled do budoucnosti vzhledem k pokračující konstrukci koronakrize strašidelný.

  Předpovídat, co se bude dít v příštím roce, je tentokrát naprosto nemožné. Jedním z přelomových okamžiků by měl být 6.leden, tedy pokud se konečně dozvíme, kdo bude americkým prezidentem na další volební období. Přestože média několikrát vyhlásili Joa Bidena, realita může být úplně jiná. Takže být prognostikem by se vyplatilo být až po výše uvedeném dnu. Jde totiž o velmi zásadní tajenku, jejíž vyřešení může mít vliv na celý svět. Možná se Vám zdá být zvláštní, že se zabýváme jako prvním důležitým okamžikem Spojenými státy, ale jde opravdu o velmi podstatnou událost. Nyní bychom mohli rozvést, co bude, když vyhraje ten nebo ten. Dá se to říct velmi zkráceně. Bude li to Biden, je to obrovský průšvih pro celý svět. Podaří li se zvítězit Trumpovi, v USA bude množství nepokojů, které si Američané budou muset vyřídit mezi sebou a bez tvrdé ruky to nepůjde, zároveň bude Trump mít proto sobě celý liberální svět. Ale pokud porazí podvody zneužívající Demokraty a vyčistí americký vzduch, zvládne ustát i nenávist evropských liberálů.

  Evropský kontinent stojí na rozcestí. Evropská komise dělá jaksi podle manuálu, který je v podstatě nastaven tak, aby se vše dosud fungující zastavilo. Liberálové se spojili se Zelenými a společný výplod jejich chorých mozků se nazývá Green New Deal. Již tak covidem a migrací zdecimované ekonomiky jednotlivých států dostanou další smrtelnou ránu. Automobilky již nyní hlásí obrovské finanční problémy a propouští zaměstnance, nesmyslný přechod na elektromobilitu je nesmírně drahý. Navíc naprostá neznalost fyzikálních zákonů projevující se u evropských politických špiček (což platí i pro odešlou Velkou Británii) staví Evropu před neřešitelný problém. Jak zachovat přijatelnou cenu elektrické energie a její dostupnost při obrovském zvýšení spotřeby a neméně velkému snížení schopnosti ji bez tepelných elektráren dostatek vyrábět? Uspokojivé řešení v dohledné době nalezeno určitě nebude, takže je zjevné, že tady nejde o čistotu planety, ale o úplně něco jiného.

  To, co načal covid, samozřejmě v režii mocných, to má dorazit Zelený úděl. Navíc covid ukázal obrovské možnosti ovládat lid pomocí nesmyslných nařízení, lze tedy očekávat, že se pandemie budou opakovat. Ta nynější neskončí, dokud za a) neumře evidentně na následky jejího podávání více lidí, nebo za b) nebude ukončen proces naprosté degradace demokracie a svobody, případně za c) nedojde li k tvrdé reakci ze strany obyvatelstva a vzepření se moci. Takže covid tu s námi bude trávit i další rok a rozhodně nečekejte, že se něco vrátí zpět do doby, kdy tu nebyl. Kombinace Zeleného údělu s covidem a stále pokračující migrací naprosto změní vše včetně našich životů. Všimněte si, jak bylo pozastaveno vzdělávání, podnikání a jak dochází k znemožňování kontaktů mezi lidmi. Ti už se de facto potkávají jen ve velkoprodejnách potravin. Asocializace společnosti bude mít obrovský dopad na její chování a schopnost se sjednotit. Přidejme snahu změnit zároveň status klasické rodiny na zastaralý, bílou rasu prohlásit za zbytečnou a přežitou, zároveň předurčenou k namíchání, a perspektivní náhled na dění v Evropě je utopií.

  Česká republika svým odklonem od Polska a Maďarska ztrácí vlastní tvář. Vláda Andreje Babiše je díky blížícím se říjnovým parlamentním volbám v ohrožení. ČSSD je v podstatě nevolitelná, SPD je natolik dehonestována, že získat dost hlasů na to, aby měla většinu nebo byla dostatečným vládním  partnerem, nezvládne. Trikolóra tak nějak ztratila rok sázkou na dvě tváře a neschopnost pružně reagovat. Komunisté nejsou pro nikoho partnerem, ale zdá se, že je každá vláda bude potřebovat. Zbytek se spojil do koalicí. Sice není moc pochopitelné spojení Top09, ODS a KDU-ČSL, za to Piráti a STAN mohou nepříjemně překvapit. Mohou být důstojným soupeřem pro ANO, a pokud si budou blízko, což se stane, je jisté, že nás nečeká nic dobrého. Piráti jsou evropský plevel zatažený do naší země, který se množí a je problém ho vyhubit. ANO nepřineslo zemi nic dobrého a jeho předseda především bohatne a otáčí kormidlem směrem do područí Bruselu.

  Vše výše uvedené bude platit do té doby, dokud budeme ovcemi. Zůstaneme li roztříštění, nemáme šanci cokoliv změnit. Pididemonstrace vyvolávají spíše úsměv, plkání na sociálních sítích nestačí a silná osobnost chybí. Kdokoliv, kdo by se postavil do čela nespokojeného davu, nebude li mít dostatečnou podporu, bude smeten. Policie je loajální s vládou a bude i nadále, tedy pokud se nebude muset postavit proti velké části společnosti. A to prostě teď nehrozí. Takže upřímně? Rok 2021 nebude stát za nic. A rozhodně nepočítejme s tím, že bude tak, jak bylo před pár roky. Tedy vcelku dobře.

Jindřich Kulhavý