Co přináší krásné počasí?

2. 06 2015

  Změna počasí v našem podnebí jsou poměrně časté a rozdíly v teplotách se umí lišit i o mnoho stupňů. V průběhu týdne tak každý den může vypadat jinak a kde kdo nadává Praotcovi Čechovi, že byl líný na krok.

  Je li ošklivě, jsou přeplněná obchodní centra a prodejci si mnou ruce. Také kavárny, kina, muzea a galerie jsou plné návštěvníků. Facebook se plní statusy a internet sténá pod náporem komunikujících lidí. Z děr vylézají i ti, kteří tvrdí, jak snadné je bez něj žít. Ono tedy je, pokud není podstatnou součástí života daného jedince. Takže se dozvíme, jak krásná má kdo vnoučata, co právě dělají psi, kočky a podobná domácí havěť, přistanou upozornění na to, co je právě v televizi, objeví se sdílené články zabývající se politickou situací, zamyšlení a úvahy.  Když prší, plno lidí nemá co řešit a internetuje.

  Vysvitne li sluníčko, situace se razantně změní.  Na facebooku zůstávají jen ti nejpohodlnější a nejzávislejší. Aspoň přes den. K večeru nikoliv, to se objeví sjetina toho, kdo kde jak odpočíval, potřeba se fotit je u mnoho lidí až zarážející. Ale to je každého věc. Za to zahrádky se naplní a ten skvělý mok teče proudem. U některých až po skutečně kvalitní relaxaci při sportu, jiní za ten nejdůležitější pohyb považují několikeré pozvednutí půllitru ke svým rtům. Břehy řek a rybníků se stanou přehlídkovým molem špeků, celulitidy a jen občas se zaleskne drahokam v podobě půvabné štíhlé dívky nebo muže s atletickou postavou. Mezitím si prodavačky nudou okoušou nehty za pulty v jindy poměrně životem pulsujícím betonovém kolosu na kraji města a cena elektrické energie pohánějící všechna potřebná zařízení v něm je výrazně vyšší, než tržby za prodané zboží.

  Na silnicích se objeví krásná rychlá auta, motorek je jako v Itálii a sanitky sbírají jejich pobité majitele kolem silnic. Transplantační centra dostávají tolik očekávaný materiál a ….pokud jste někdy leželi v mraveništi s otevřenou zlomeninou bérce, případně z Vás koukaly jiné kosti, jistě víte, že ve vedru to bolí nějak více. Následné ležení ve špitálu v době, kdy se ostatní válí také, ale na pláži, je de facto naprosto k vzteku a jeví se jako kontraproduktivní.

  Nicméně léto se hlásí o slovo, prázdniny jsou za rohem, a kdo se na ně netěší, musí mít opravdu vážný důvod. Tento víkend bude teplý a i my v našich hájích i lužinách se budeme moc naladit konečně na skutečně příjemnou notu ne nepodobnou jižním sousedům. Tedy…pokud se rosničky opět nezmýlí, jak je jejich dobrým zvykem. Tak hurá do plavek. Bohužel…většinou až po práci.

J3.K