Právě se nacházíte:

Co vše prozradí léto?

10. 07 2016

      www.inadhled.cz   Teplé dny jsou v Čechách relativní vzácností, pokud se zrovna nepodaří prožít rekordně teplé prázdniny, je to s počasím v naší kotlině jako na houpačce. Což prozatím platí i letos. Plovárny a pláže u českých vodních ploch jsou střídavě prázdné, jindy obležené mnoha polonaháči. Změnou může být zájezd arabské komunity, ta dokáže i v horkých dnech překvapit a poměrně dost specifickým druhem dámských plavek překvapit.

  Většina z nás je však ovlivněna vyspělou civilizací, která již opustila striktní příkazy týkající se způsobu oblékání a užíváme si tak svobody. Z čehož plyne i to, že plavky zahalují jen to potřebné a zbytek těla je tak nabídnut slunečnímu záření. A všetečné paprsky dokážou mnohé. Vlivů jejich záření na náš organismus je dost, s trochou opatrnosti většinou těch pozitivních. Nabíjí nás energií, vrací dobrou náladu a úsměv, dodávají optimismus. Není tedy náhodou, že jižní národy jsou celkově živější, více se baví a řeší méně věcí. Bohužel jsou ale i pohodlnější, dalo by se i říct…línější.

  Podobný stav tedy zažíváme i při návštěvě některé z destinací kdesi u moře a oceánu. Místním často stačí postavit trochu slušnější stavbu, napsat na ni hotel, kuchyni zásobit tím, co roste za každým plotem, exotiku zajišťuje přísun ovoce i místních specialit. No, možná to není tak jednoduché, ale nejsem  daleko od pravdy, přiznejme si, že při troše snahy a investic lze díky krásnému počasí a teplému moři do slušně vybaveného hotelu s dobrou obsluhou nalákat movitou klientelu z bohatšího severu poměrně snadno.

  Pláže se poté zaplní davy lidí různých národností, stáří i z rozdílných prostředí. Tomu také odpovídá to, co vidíme. Luxusní destinace nám nabídnou pohled na upravené příslušníky vyšších vrstev, například v Monte Carlu, Nice a vzdálenějších luxusních destinacích mimo jachet a supersportovních aut najdete především prvotřídní postavy a ladné křivky u žen, i ty starší jsou velmi dobře udržované, playboyové pro změnu ve valné většině dodržují elegantní styl.

  Opakem je Chorvatsko, Řecko, Černá Hora, tedy destinace, kam jezdí střední a nižší vrstvy. Ne, že by zde nebylo možno narazit na krásné lidi, vždyť většina mladých musí nějak začít a mládí samotné umí být krásné. Ale u těch o něco starších už je přeci jenom vidět, jak se ne úplně dostává na zdravý způsob života. U mužů to ještě jde, buď mají bříško, nebo jsou vycvičení, ale ani ti mezi tím nejsou úplně tragičtí. Daleko větší šok způsobují ženy..

  Potkáváme li u nás na ulicích elegantní dámy v šatičkách a na podpatkách, často se za nejednou z nich my muži ohlédneme a mlsně zaostříme, netušíme však, jajá je skutečnost. Ženy jsou mistryně v matení našich smyslů a dokážou svým oblékáním zázraky. Navíc znají své přednosti i to, co má zůstat skryto. Všechno kouzlo ztratí ve chvíli, kdy se obléknou do plavek a vyrazí na pláž. Přichází šoky. Jen málokterá na sobě pracuje po celý rok. Ty ostatní zdobí povolené zadečky, celulitida, bříška, o nichž se rozhodně nedá říct, že jsou plochá, často i tetování s motivem moderním před pár léty. Bohužel se to netýká jen zasloužených mamin, ale často i těch, kterým je momentálním průvodcem puberta. Opět se ukazuje, že nahota nemusí být vždy více sexy, než její skrytá verze.

  Pánové a dámy, teprve pláže odhalí naše slabiny. Možná by stálo za to překonat celoroční lenost, zamyslet se nad jídelníčkem i pohybem a zkusit na sobě zapracovat. Možná vám je to jedno, máte li v zimě na sobě kabát, ale letní měsíce vám dobrou reklamu neudělají. Muži to mají jednodušší, ale i ženy při trošinku větším přídělu snahy dokážou udělat hodně proto, aby se líbili i na břehu moře či rybníku. Dobře lze vypadat i v padesáti a více. Nebo si myslíte, že je to zbytečné? Dle mne je lepší být na tom lépe, než se sám za sebe stydět. Letos to už nestihnete, tak zase za rok….

J3.K