Co znamená výraz sexistický bílý muž?

13. 11 2016

    www.inadhled.cz   V poslední době se výraz uvedený v nadpisu objevil ve spojení s vítězem amerických prezidentských voleb Donaldem Trumpem. Těm, kteří ho použili, byl vložen do úst samotnou Hillary Clintonovou, neboť právě ona jej tak nazvala. Úsměvné je, že mezi lidmi, kteří ji zkopírovali, jsou ženy i muži, u nás například mužsky nepříliš vypadající Matěj Stropnický.

   Především je třeba konstatovat, že toto slovní spojení má být poměrně urážlivým výrazem pro vítěze voleb. Smutné je, že zní z úst neméně bílých lidí. Od stejných, kteří by každého, kdo by černocha znásilňujícího ženu na ulici nazval nadrženým negrem, pojmenovali jako rasistu a xenofoba. Je třeba si také připomenout, proč si Donald Trump ,,zasloužil‘‘ toto pojmenování. Je to proto, že byl vícekrát ženatý, má úspěch u žen a nestydí se za to.

  Vztah mezi mužem a ženou je založen na vzájemné biologické přitažlivosti. Příroda sama způsobila vzájemnou kompaktibilitu obou pohlaví. Za normálních okolností tak dochází k rozmnožování a udržení lidského rodu. V dávné minulosti, tedy v době, kdy o manželství nikdo ještě neslyšel, a existovala hierarchie v tlupě, nejsilnější samci měli tu výhodu, že si vybírali ty nejlepší samičky. Plynuly roky, století a tisíciletí, evoluce změnila běh mnohého v přírodě i v samotném lidském rodu, nicméně si musíme uvědomit, že plno vlastností nám zůstalo. Něco díky genetice, zbylo nám i pár posledních pudů, které nám pomáhají setrvat na vrcholu potravního řetězce. Mezi ně patří i schopnost těch úspěšnějších vynikat nad těmi, kteří na sobě moc pracovat nechtějí. Platí to i o výběru partnerů, a to oboustranně. Je třeba si uvědomit, že u každého pohlaví jsou jiné priority při výběru.

  U mužů je jedním z hlavních pozitiv půvab potencionální družky. Na ten má každý muž jiný náhled, nicméně bylo by zvláštní, kdyby mu bylo jedno, jak jeho partnerka vypadá. Důvod je víceméně jasný. Ženské tělo je stvořené pro plnění mateřských povinností a každý muž má jiné představy o tom, která žena mu úspěšně porodí potomky. Přesto existují jisté standardy úspěšnosti a ženské krásy. To nic nemění na tom, že mimo kladných vjemů ženských křivek oceňují muži i jiné ženské vlastnosti, ideální je soulad půvabu, inteligence, umění a chování. Možná jsem nyní popsal velmi složitě jen těžko najditelný ideál, nicméně se za jeho objevem pachtí 96% mužů. Ptáte li se, kde jsou zbývající 4%, do většinové a normální skupiny nepatří homosexuálové, což je vcelku pochopitelné.

  Muži přitahují své protějšky daleko rozdílnějšími pozitivy, než je tomu naopak. Jsou dámy, pro které je podstatný zjev vybraného pána. I proto jsou plné posilovny a v nich k vidění nafouknutí siláci a vybroušené krásky. Být zajímavým na pohled pomáhá i módní oblečení, může zakrýt nedostatek návštěv ve sportovních zařízeních. Dalším plusem je plné bankovní konto, vynikající vystupování, šarm, znalosti, výkonnost. Z výše uvedených atributů se skládá jistý soubor charakterizující dotyčného jedince. Jeho kvalita je poté měřítkem při následujícím konkursu na co nejvhodnějšího partnera pořádaném ženou. Na tom snad není nic složitého.

  Pro ty méně chápající…muž si vyhlédne ženu, může to být i naopak, seznámí se a vše další už je na nich, na vzájemné chemii, chuti pokračovat v rozvíjení vztahu na všech úrovních. Jednu z nich zaujímá sex. Pokud někdo neví, co to je, případně si nepamatuje a také netuší, že existuje různě kvalitní, pak je třeba navštívit knihovnu, v encyklopedii nalézt slovo skládající se z písmen s,e,x a nastudovat příslušný článek.

  Vzhledem k spojení bílý sexistický muž je třeba ještě vysvětlit pojem bílý. Pro některé lidi je v poslední době označení běloch výraz pro rasistu, xenofoba a jiné rasy nesnášejícího člověka. To i přesto, že migrační vlna ukazuje na příchod mužů tmavé pleti extrémně neochotných vážit si žen a pochopit princip rovnoprávnosti mezi pohlavími, které se podařilo nejdříve prosadit především u bělochů. To i přes nepříliš přesvědčivou historii křesťanů. V zemích vyznávajících islám, paradoxně v nich převažují černoši a Arabové, kteří nyní zaplavují Evropu, je žena často svým postavením na místě až za domácím zvířetem. Tomu odpovídají její práva a povinnosti, o svobodě není řeč. Samozřejmě se uvedené liší dle vyspělosti oblasti, nicméně ani v bohaté Saudské Arábii nejsou ženy považovány za rovnocenné mužům. Čím více totiž zasahuje islám do státního práva, tím méně má žena šancí uspět se svým nárokem na cokoliv. Tedy i na ochranu před násilím vedoucím k nechtěnému pohlavnímu styku.

  Uvědomíme li si si tedy všechna tato fakta, je označení bílý sexistický muž de facto pochvalou znějící z úst každé normální ženy.  Zazní li od muže a má urážlivý tón, není se třeba znepokojovat, vyřknul ho buď neschopný a zakomplexovaný jedinec, často homosexuálně zaměřený, případně někdo ze skupiny naivních idealistů. Daleko horší je, projeví li se tak žena. U ní je více možností, proč jej použije. Buď je lesba a muže nesnáší, nebo jí sex přinesl v životě více utrpení než radosti, jde často o špatný výběr partnera. Nakonec je tu eventualita hovořící o velké sexuální náruživosti a touze po velkém penisu jiné barvy, než má prostý běloch. A zbývá ještě jedna varianta. Dotyčná je naprosto mimo, která si nevidí na špičku nosu, nebo patří do nově vzniklé vrstvy feministek jdoucích proti přírodě.  V tomto kontextu jsem pyšný na to, že jsem sexistický bílý muž vážící si žen, se slušným vychováním a uvědomující si hranice slušnosti, chápající výraz nemám zájem. A neomlouvám se za situaci, ve které se otočím za krásnou holkou, mrknu na ni, nebo ji rovnou pozvu na kávu. Tím jsem projevil zájem a ohodnotil to, že jí to sluší.

J3.K