Právě se nacházíte:

Další školní rok…

1. 09 2014

  Tak nám to už zase začalo. Prvňáčci nervózně přešlapovali před školními dveřmi, které je svým otevřením přivítaly v další etapě jejich života. Poprvé se začnou setkávat s realitou, nově zažijí rozdělování na úspěšné a na ty méně, končí jim doba plná hraní a přichází ta, v níž začnou nalévat do hlavy vědomosti. Občas to bude na slzičky, ale život není peříčko a určitě to zvládnou.

   Máte li děti již ve vyšších ročnících, uvědomíte si právě v první den školy, jak moc ten čas utíká. Ještě nedávno jste s potomkem poprvé stáli před školou a on nyní už téměř ani neřekne čau.  Řítí se nezadržitelně do puberty, tedy pokud v ní náhodou již není, a Vám nezbývá nic jiného, než zamáčknout slzu a uvědomit si, že toho holomka máte stejně rádi.

  No a těm ostatním, jejichž život již není zatížen nákupem školních potřeb, začalo období kolon, dopravního kolapsu a zvláště v ranních hodinách vyžadující velkou pozornost a postřeh, to aby ti školáci do svých lavic došli bez problému. Léto je na odchodu, dle momentálního počasí za sebou zabouchlo razantně dveře, a podzim se hlásí ke slovu.

  Vzhledem k bohatému a předčasnému výskytu hub se dá očekávat i blízký příchod zimy. Neklesejme však z toho všeho na mysli, naštěstí nás čeká pár volných dní v podobě svátků. Snad nejhorší na tom všem je to, že život utíká hrozně rychle a čím je člověk starší, tím více si uvědomuje, co už nestihne. Na to se sice myslet moc nesmí, ale když si uvědomíte únavu po takové činnosti, která Vám dříve nijak namáhavá nepřišla, znamená to, že jste zase o něco starší

  Škola nám tedy začala a my máme před sebou deset měsíců dohledu nad vzděláním mladé generace. Ať se jim všem daří a ani si to pořádně neuvědomí a prázdniny budou za dveřmi…

J3.K