Právě se nacházíte:

Den blbec…

22. 06 2015

www.inadhled.cz  Jsou dny, ve kterých se vše daří, a jsou jiné, které mají navždy zmizet v propadlišti dějin. Což se bohužel nestává, protože dny blbec se často svými důsledky zapíšou do historie našeho života a nesmazatelně v ní zůstanou.

  Naši náladu může ovlivňovat mnoho událostí. Pracovní, veřejné, soukromé, mohou se týkat přímo nás i okolí. A podle toho se také třídí dále. Něco ovlivnit můžeme, něco jde mimo nás a nad mnohým jen kroutíme hlavou. Pracovní většinou záleží na tom, nakolik funguje spolupráce s nadřízenými a kolegy, jak jsme ohodnoceni a zda li nám námi vykonávaná činnost přináší radost a uspokojení. Někdo navíc potřebuje vidět před sebou možnost určitého progresu. Pokud některý z těchto atributů nenaplňuje očekávání, máme problém.

  Veřejné vlivy na naši špatnou náladu jsou poslední dobou velmi výrazné. Jde o politickou a ekonomickou situaci naší země, zvyšující se ceny, korupci, nefungující legislativu i administrativu. Pro většinu z nás je to i nebezpečí plynoucí z migrační vlny, ovšem i tady se najdou šílenci typu paní Šabatové, kteří mají radost z toho, co nás čeká. Poté tu máme vládu, v níž za delší konec tahá člověk bez svědomí. Snaží se z nás všech udělat kašpárky, které by vodil na provázku po českém jevišti a pod dohledem mnoha složek jím vytvořených. U předsedy vlády a koaličních partnerů se mu to daří, jeho další přání je vidět každému z nás do peněženky, dostat se mu svým zbožím do lednice a nádrže. Zároveň tomu, kdo se ozve proti, zavře ústa svitky o jeho prohřešcích, a pokud jej nedožene k sebevraždě, tak do kriminálu nebo na ulici určitě. Systém vyhrožování se naučil jako student pod jménem Bureš. Ovšem i tady existují jeho příznivci, kteří mu tleskají. Myslí si totiž, že vše dělá proto, aby zamezil lumpárnám. Což je omyl, on jen zakrývá ty své, to vše za dohledu roztřesené Sociální demokracie. Pokud tam neexistuje korupce, tak už nikde.

  Ve sféře soukromé to je vše jinak. V té jediné většinou můžeme z větší části ovlivnit dění tak, aby bylo k našemu obrazu. Ne vždy se to však daří a objeví se špatná nálada, i když někdy jde o maličkosti. Důvodů může být mnoho. Ztráta důvěry v partnerství, absence lásky a citu, hádky, problémy s dětmi, příbuznými. Občas se vše vyvíjí jinak, než bychom si přáli, jindy je vinna tchýně, vyhlédnutý objekt opačného pohlaví Vás ignoruje, nebo naopak o Vás stojí někdo, koho nechcete. Variant je mnoho, uniknout průšvihu je občas nemožné, a když se navíc přidá den blbec, může se na nějakou dobu zhroutit svět.

  Při tom všem je třeba si uvědomit, že život se neskládá z jednoho dne, také ne ze dní jen špatných, bohužel ani ne jen z dobrých. Proto je dobé vážit si krásných dní a s těmi ostatními se prostě poprat. Pokud to shrneme, tak novou práci najdeme, vláda jednoho dne padne a život si někdy zase uspořádáme. Špatná nálada je kontraproduktivní a úsměv údajně prodlužuje život. Proto stojí za to se zase usmát a doufat v lepší zítřek. A také zkusit pro něj něco udělat.

J3.K