Evropská unie a její papaláši žijící mimo realitu

8. 03 2020

www.inadhled.cz   Svět bojuje s několika zásadními problémy, Evropská unie si vytváří svoje samostatně a nezávisle na zbytku světa. Asi tak nějak by se dala charakterizovat momentální situace na našem kontinentu.

  Chřipkovou epidemii připomínající šířící se Koronavirus se stal mediálním tématem č.1. Půlhodinové bloky ve zprávách neustále se opakující vytváří dojem, že se na naši planetu řítí pohroma v podobě nárazu s jiným vesmírným tělesem, po němž všichni zemřeme. Ve skutečnosti se většina úmrtí týká stejné skupiny lidí, jako u běžné chřipky, tedy seniorů s horším zdravotním stavem. Ne, že by to bylo nepodstatné, nicméně vyšší úmrtnost u těchto lidí je prostě logickým vyústěním střetu viru a oslabeného organismu starších lidí. V historii byly daleko nebezpečnější pandemie, které dokázaly decimovat stavy lidstva podstatně agresivněji. To i přes omezené možnosti cestování a setkávání se ve velkých aglomeracích. Být ve střehu je jistě potřeba, ale nic se nesmí přehánět.

  Epidemie umožnila upozadit daleko nebezpečnější událost, o které se média příliš nešíří. Tou je Erdoganem spuštěná další vlna migrace. Turecký prezident otevřel brány vězení a vypustil mnoho delikventů se zahraničním původem, většinou Afgánce a Pákistánce. K nim přidejme prchající bojovníky Islámského státu a nečekaně i Afričany, kteří si sice prodloužili svou trasu do Evropy, ale o to sveřepěji se snaží prorazit zátarasy mezi Tureckem a Řeckem. Hledáte li Syřany prchající před válkou, je jich maximálně čtvrtina z celkového počtu, navíc jsou to ti s násilnou minulostí. Předpokládat, že jdou za prací, jako to dělali kdysi Jugoslávci mířící do Německa, by byla naivní představa. Touží po pohodlném životu zavánějícím luxusem, ovšem bez základních pracovních návyků.

   Přestože předešlé vlny nám již ukázaly, že do Evropy rozhodně nemíří lékaři, inženýři, dokonce ani manuálně zruční, politici, sluníčkáři, neziskovky a skuteční idioti nás neustále přesvědčují, že teď konečně přijdou ti, kteří nám budou přínosem. Nepřijdou. Kdyby ano, bylo by to vůči Africe a dalším územním celkům velmi sobecké, protože by to znamenalo odliv toho nejlepšího, co v daných lokalitách může být. Jenže tomu tak není a přichází líní, násilní, nepřizpůsobiví muslimové. A tím i neintegrovatelní. Takže naprosto zbyteční, které mohou chtít pouze ti, pro které je ideologie otevřených dveří buď tak sexy, nebo vůbec nechápou, že jde o kšeft, na který doplatíme my všichni.

  Erdogan je pragmatik, který touží po slávě, moci a majetku. Zároveň je to Turek, čímž je řečeno mnohé. Třeba to, že nenávidí Řeky. To je takový balkánský folklór. Import migrantů k řeckým hranicím placený vládou v Ankaře a pokusy o protržení hranice pomocí vojenské techniky z turecké strany je de facto narušením hranic jedním státem. Pohraničí se tak může stát rozbuškou vedoucí k eskalaci násilí a ozbrojenému konfliktu mezi zeměmi spadajícími pod NATO. Již dlouhodobě se tyto země přou o Kypr, nyní dojde k třenicím i na dalších místech. Turci evidentně provokují a zbytek Evropy až na výjimky pouze kouká…slušně řečeno.  Místo vděku za obranu vnější hranice Schengenského prostoru sabotuje loď Frontexu řeckou snahu ubránit své území a dováží tam migranty posbírané v Egejském moři. Finská feministická vláda chce dokonce poslat pomoc na tureckou stranu, která by dokázala vyřizovat žádosti o azyl. Náš Hamáček uvolnil celých 8 policistů, kteří mají pomoci řecké policii bránit hranice. To není směšné, to je urážející.

  V době, kdy Turci agresivně pomocí jakési cizinecké legie atakují východ Evropy, schází se zmetci s hodností europoslanec v Bruselu a řeší naprosto nedůležité věci. Místo generálů, kteří by měli co říct k situaci s migranty, si zvou švédskou dívku Gretu a zabývají se problematikou ekoteroru. Umíněná malá Švédka pocházející ze země, kde je ekologie daleko menší problém než kriminalita působená migranty, káže europoslancům o potřebě pečovat o planetu. Kárá je a oni z vděku tleskají. Jistě chápete, že je nazvat nějak slušně by bylo nemístné. Demence prostupující Evropským parlamentem je natolik zjevná, že ji již nelze ignorovat. Zvláště, když ti nejneschopnější a největší grázlové zasedají v Evropské komisi, která si přivlastnila vůdčí úlohu. Přestaňme se konečně schovávat za novinářskou etiku, politickou korektnost a začněme věci a lidi nazývat takovými, jací jsou.

  Řekové zakládají domobrany, Polsko, Maďarsko a Rakousko vysílají materiální i personální pomoc, neziskovky, liberálové a Zelení řvou a chtějí otevřít hranice. Porovnáme li tyto protiklady, je jasné, kdo bojuje za Evropu a kdo proti ní. Nelze už předstírat, že by Evropská unie byla ještě nějak reálně reformovatelná. Za stávající konstelace hvězd bude třeba se rozhodnout, v jakém prostředí chceme žít. Budeme li volit prounijně vystupující strany, dáme hlas Pirátům a spol, poneseme si dlouhodobě nevratné následky špatného rozhodnutí. Postavíme li se třeba i ve spolupráci V4 a dalších zemí zvůli Bruselu a Berlína, máme šanci po překonání především ekonomických počátečních problémů zůstat žít se vztyčenou hlavou a možností rozhodovat sami za sebe. Je to jen na nás.

Jindřich Kulhavý