Existuje evropský manuál na šíření hysterie?

29. 10 2020

  www.inadhled.cz  Covidmánie má nové oběti. Nejsou jimi udávané rekordní počty nakažených, ale jsou to další desítky milionů Evropanů postupně svíraných kleštěmi zvanými opatření proto šíření covidu-19. Evropa dle tvůrců této filosofie postavené na údajném šíření smrtelné nemoci s obrovskou mírou úmrtnosti na ní zažívá druhou vlnu koronavirové pandemie. Dlouho předpovídaný scénář návratu viru, který si dal v létě dovolenou, aby 1.záží zaútočil nebývalou silou a na konci října zdecimoval stavy obyvatelstva na našem kontinentu, se mediálně naplnil. Pokud tomu tak bude dále, vrátíme se do dob před rokem 1989, kdy se za možnost koupit si mrazák nabízeli solidní úplatky. Ne, že by nyní nebyly k mání, ale jeden z nejvyšších českých kněží covidové církve Flégr tvrdí, že už brzy ty nyní námi vlastněné budou plné mrtvol.

  Jaká je realita? Počty nakažených i přes všechna opatření stále razantně stoupají. Nikdo se tak nezabývá několika otázkami. Jsou ta čísla vypovídající o pokračujícím šíření covidu-19 reálná? Odpovídají možnostem testovacích míst a následně kapacitě laboratoří? Jaká je spolehlivost testů a co vůbec odhalují? Nejsou skutečně testovací sady už dopředu rozdělené na pozitivní a negativní, když je možné, že jednotlivec absolvující dva testy po sobě v průběhu dvou hodin je nejdříve pozitivní a vzápětí negativní? Proč je najednou WHO ignorována ve chvíli, kdy sama prohlásila, že smrtnost na covid 19 je shodná s tou chřipkovou? Jsou pozitivní nemocní, když 95% z nich nemá žádné příznaky, a proč ti s minimálními jsou hospitalizováni? Z jakého důvodu se staví polní nemocnice, když jsou z velké části klasické nevyužité? Proč se odkládají důležité a dlouho očekávané operace jiných pacientů? Jsou roušky skutečnou ochranou, nebo naopak přispívají ke snížení imunity a následným onemocněním? Jak může ,,odborník“ v televizních novinách říct, že je k dispozici několik vakcín, ale protože jsou ruské a čínské, tak my je používat nebudeme a počkáme si na ty ze Západu, protože budou účinnější? To aniž by s někdo zabýval skutečnými výsledky používání jedněch či druhých. Není to více než jen odpověď na předešlé otázky?

  Mohly by následovat další dotazy týkající se nejen našeho tělesného a psychického zdraví, ale i ty věnující se ekonomice. Katastrofální dopady na ni budou zatěžovat občany Evropy mnoho dalších let. Jakým způsobem chtějí evropské vlády reagovat na hluboký propad ekonomiky, kde chtějí vzít peníze na sanaci škod a skutečně chce Evropská komise pokračovat i za této situaci v prosazování liberálních cílů, tedy migrace a Zeleného údělu, přestože jde o nesmírně drahé projekty s naprosto nereálnými cíli? Jak je možné, že v době krize a neschopnosti podpořit vlastní občany česká vláda financuje zahraniční vojenské mise či odesílá byť jen korunu na projekty typu podpora muslimů, migračních center či podobných záležitostí? Je pravdou, že vláda jednala o opatřeních, která mají vrátit do státní pokladny stovky miliard tím, že bude zpětně perzekuována střední třída a budou se dodaňovat majetky získané v posledních 30ti letech? Samozřejmě za podmínek stanovených státem, které budou nastavené tak, že občan nebude mít moc šancí prokázat zákonné nabytí majetku a bude vyzýván k úhradě doměřených daní, přičemž obrana bude velmi složitá?

  Evropské vlády pracují podle určitého manuálu. Přestože žijeme na jednom kontinentu, kde jsou podmínky pro šíření jakéhokoliv viru víceméně stejné, čísla udávaná médii se liší. To i přes snahu je dorovnávat. Ve chvíli, kdy se navzájem přiblíží, začnou se vlády chovat stejně. Liší se v maličkostech v podobě uzavírání škol či sportovních aktivit, nicméně postupně nastupují stejná opatření, i když se ukazuje, že jsou jinde o něco dříve použitá a neúčinná. Buď jsou tedy statistiky zmanipulované k obrazu svých tvůrců, nebo jsou opatření naprosto neúčinná a zbytečná. Scénář se postupně opakuje ve většině zemí stejně. Je to proto, že se dopředu politici dohodli, jsou řízeni shůry nebo jim dochází fantazie? A skutečně si někdo myslí, že vir se kvůli rouškám a domácímu vězení ztratí? Dosud neexistuje účinný lék na chřipku, kterou známe po staletí. Dokonce ani vakcína není nijak převratně efektivní. Proč by se na příbuzný vir měl zaleknout rychlokvašky v podobě nevyzkoušených preparátů narychlo připravovaných? Neměli bychom v tomto případu nechat přírodu vytvořit přirozenou imunitu, dát jí čas a pomáhat jen těm skutečně s těžším průběhem? Tím není třídenní teplota a únava, momentální ztráta čichu a chuti. Jsou to ti se zápalem plic a skutečně ohrožení na životu. Zastavení sportovních aktivit je poté hřebíčkem do zdraví všech. Pozitivní test bez průvodních příznaků naprosto neomezuje pohybové aktivity a není důvod dotyčné nechávat v izolaci. Se začínají chřipkou jsme odehráli zápasů, absolvovali tréninků a často tím i virózu zapudlili.

  Těchto pár otázek není nikým zodpovězeno a při jejich položení by se Prymula jen začervenal, schoval by úsměv za roušku a tiskovou konferenci by opustil. Není sám. Společně s vládou naší i ostatními evropskými je pouhou loutkou, která na nastalé situaci zkouší vydělat co nejvíce. Možnost otevřená grázlům je využívána. Kdyby se podařilo někdy někomu sečíst skutečné škody a vyčlenit z toho odkloněné peníze do soukromých kapes politiků a s nimi spřízněných prodejců a nákupčích, rázem by se úplatky prokázané doktorovi Rathovi při modernizaci nemocnice stayi drobnými na žvýkačky. Devastace národních ekonomik je poté katastrofálním důsledkem nenasytnosti malé skupinky jednotlivců manipulujících s širokou společností. Stali jsme se hříčkou v rukách mocných, ovcemi ve stádu vedeným kolaboranty do brodu plného predátorů. Smutné je, že jedině jednota by mohla tento stav zvrátit. Místo toho se pouze vykupují zásoby jídla spotřebovávané lidmi sedícími doma na home officech, vyprázdnili se hřiště a parky, tupci dobrovolně chodí na testy či si rovnou lehnou do nemocnice a odmítají navštívit své rodiče a příbuzné, kteří samotou strádají. Za nynější stav si můžeme sami. Degradace společnosti je dokonána.

Jindřich Kulhavý