Právě se nacházíte:

Facebook uvádí…

26. 09 2018

  www.inadhled.cz    Jste li přímým účastníkem dění na sociálních sítích, pohybujete se především ve své bublině, tedy skupině lidí, kteří mají podobné názory nebo se zabývají stejnou problematikou jako Vy. Nahlédnete li jakýmsi zázrakem do jiné, jste většinou překvapeni, co se tam dozvíte, čím se jiní lidé zabývají. Vyhledáváte li informační kanály, které Vám dle Vás přinášejí zajímavé informace, většinou se liší od těch, které mají v hledáčku lidé z jiné části spektra. Dá se tedy říct, že obyvatelstvo je rozděleno do určitých informacemi ovlivněných skupin, které spolu minimálně komunikují, zastávají rozdílné názory a naráží na sebe pouze při náhodných diskuzích například v práci či pohostinství. Rozdílnost názorů může být až tak velká, že dokáže ukončit dlouholetá přátelství. 

  Poslední dny nás zásobují svými aktivitami politické strany a jejich představitelé, kteří touží po zisku nějaké funkce, kterou by jim přinesly komunální volby. Velmi aktivní je například Pospíšil zTopky, kouká na nás úplně všude. Čím to je, že tato strana prosazující vše, co napadne bruselské elity, někam na pár týdnů schovala Kalouska, vystrčila právě Pospíšila s Marvanovou a slyšet je ještě starý lišák Schwarzenberg? Ono je to sice úplně jedno, rétoriku nezměnila a nadále pokračuje v kolaborantské politice, nicméně už jim asi došlo, že Kalousek je opravdu problém. Také by bylo vhodné uklidit Štětinu v Evropském parlamentu, tento příznivec fašistického praporu ukrajinské armády perlí natolik, že snad ani trochu soudní příznivci Topky s ním nemohou souhlasit. Přesto existuje pár nadšenců, kteří je budou volit a obdivují je. Takové Fórum 24 a poměrně výrazně i Česká televize si Topku dost oblíbily a snaží se udržet jejich šance na přežití. Doufejme, že se to podaří, ANO potřebuje opozici, ovšem ideální by bylo pod 5ti % voličů. K této partaji je třeba přilepit ještě STAN, zdá se, že to je její juniorka.

  ODS je také velmi aktivní. Bohužel v ní existují dvě osobnosti, z nichž ta slabší je u moci. Nechoďme kolem horké kaše, Václav Klaus ml. je skutečně tím, kdo díky konzistenci svých názorů patří na pravou stranu politického spektra, zatím co nevýrazný Petr Fiala je předsedou strany a jeho chování dělá z ODS středolevicovou liberální stranu (liberální je už díky tomu, kdo ho používá, sprosté slovo). Komu fandí která část návštěvníků facebooku, to je jasné. Příznivci Evropské unie tleskají Fialovi, zatímco Klaus je osobností pro ty, kteří sdílejí podobný osud. Jestliže má Václav Klaus ml. zablokovaný profil na 30 dní a mašinérie umlčující nesouhlasná stanoviska s unijními zájmy, čti se zájmy bruselských elit, pracuje skutečně spolehlivě, pak jeho fanoušky potkává to samé. Stávají se oběťmi blokací, agrese ze strany klubu bonzáků a jsou nuceni, tedy pokud chtějí pokračovat e své práci, hledat jiné cesty, jak uveřejňovat své příspěvky. Opět však existuje bublina, pro kterou je Fiala tou správnou osobností v čele kdysi tak úspěšné strany.

  Piráty by volilo více, jak 28% pražských studentů, takže i facebooková parta kolem nich je skutečně rozmanitá. Dočteme se v ní mnoho kritiky, naše oko mohou zaujmout příspěvky plné pravdolásky, touhy pomáhat bližním, nulovou konstruktivitu a schopnost vnímat realitu. Ovšem nadšení vítězí nad zkušeností, a jak víme, mladí svou agresivní kritičností dokážou zničit mnohé. Právě z bubliny kolem Pirátské strany a potažmo i Topky pochází nejvíce těch, kteří se zasluhují o mazání příspěvků a blokování profilů. Přebírání chování Antify podporované neziskovkami a Sorosem dopadlo na úrodnou půdu, a i když se předseda Pirátů Bartoš snaží sebevíce zatloukat a i přes svůj vzhled tvářit seriózně, fotky z nedávné minulosti ho pouze usvědčují ze lží. Jenže ten krásný název. Piráti. Jak romanticky to zní…. Což vypovídá o kvalitě a prioritách voličů. Mimochodem, u Zelených je to velmi podobné, vyznávají stejné hodnoty.

  O ČSSD ani nemá cenu psát. Zapšklá součást naší historie s člověkem ve vedení, který je stejně škodlivý, jako Fiala v ODS. Zvolili jste si Hamáčka, co tedy můžete chtít. Poche vám dělá ostudu neméně, na facebooku jste vidět minimálně a kdo na něm není, jako by nežil. I když pravdou je, že vámi proklamované jízdné v MHD zadarmo je natolik naivitou do očí bijící, že na takový špek snad nikdo neskočí. Půlka lidí už tak neplsatí, takže by vlastně šlo o další legalizaci nějakého podvodu. A když ještě chcete vrátit narkomany do škol, tak to už snad od voleb odstupte. Mimochodem, už jste se vyrovnali s potomky advokáta Altnera?

  ANO dělá politiku nějak jinak, momentální tažení Babiše proti migraci zaujmulo každého Čecha, bohužel, jak všichni víme, korouhvička se otočí. Šrojdrová udělala pro ANO skutečně dost práce, přestože chtěla body pro sebe a KDU-ČSL. Její sirotci vzbudili pozornost, ovšem ne příliš pozitivní, to i přes obrovskou následnou aktivitu všech, kteří by rády 50 dvacetiletých pubescentů přivezli. Místo péče o naše sirotky, svobodné matky a seniory v nouzi by se rádi zviditelněli a ukázali své světoobčanství. Jaká je realita u dětí přicházejících z války, to už neřeší. Tady navíc o děti nejde. Jekot Kavárny, stále více promigračních politiků a šašků z neziskového sektoru zamotal hlavu i Babišovi, ale opět z toho nějak vybruslil. Zatím. Ovšem jeho europoslanci jsou zároveň eurohujeři, takže asi tak...

Takže nakonec potěšil jediný prezident Zeman, ovšem jen v naší bublině. Jeho výrok o tom, že nepracující Romové by neměli dostávat dávky, není žádným rasismem, ale pouhým vyjádřením nesouhlasu s nadstandartními příjmy Romů, kteří nedělají vůbec nic, tedy mimo nepořádku a kriminality. Opět je třeba připomenout, že existují nepočetné party těch pracujících vedených svým cikánským bossem. Ty fungují a dokonce nadmíru dobře. Ovšem zbytek množících se cikánů poflakujících se po městech v značkovém oblečení s kočárky, ověšený zlatem a hlučností davu, žije opravdu na úkor všech ostatních. Tady není místo pro politickou korektnost, je třeba nazývat vše pravým jménem. Podobně, jako u problematiky migrace, o které nám většinou lžou. Je třeba opět si zopakovat, že překročení desetiprocentní hrace muslimů ve společnosti znamená historicky nevratný proces islamizace celé země. Nějak začít se musí, třeba sirotky. A znevažování prezidenta, které se stalo hitem velké části politiků a médií, je pouze ukázkou toho, jak neúspěšní a zaprodaní kopou kolem sebe. To tvrdíme i přesto, že Miloš Zeman není nijak ideální hlavou této země. Rozhodně však nejlepší z toho, co se reálně nabízelo.

  Možná by tedy stálo za to být v bublině, ve které se ukazují pouze krásné holky a auta, také příroda. Ono by to šlo, jenže to byste museli z přátel vyhodit plno z Vašeho pohledu rozumných lidí. A nechat tam pouze naivní požitkáře. Jenže, auta už díky elektrifikaci nikdy nebudou to, co bývala. A krásné holky? Nahota je zapovězená, přestávají se udržovat, takže se zdá, že se k této tematice natočí brzy dokumentární film  nazvaný,,Návrat bobra´´. Navíc korektní je uvádět i to, že většina žen a mužů touží být homosexuály. A dívat se na dva líbající se pány? Ne děkuji. Pokud jde o krásu přírody, pak opravdu ještě existují místa, která stojí za to fotit. To ale nemá cenu sedět u počítače, chce je to vidět na  vlastní oči. Takže ani toto řešení není nijak ideální.

J3.K