Fiala je možná slušný člověk, ale odtržený od reality

4. 01 2022

   www.inadhled.cz  Stát se politikem ještě nemusí být zásadní změna v charakteru člověka. Řada těch komunálních žije normální úřednický život a je v kontaktu běžnými občany. Ovšem postupem času a jistou profesionalizací, případně vzestupem, dochází k určitému uzavření se do sociální bubliny, kterou tvoří podobně ,,postižení“ lidé fungující ve vrcholné politice. Je to u nich podobné, jako u špičkových manažerů, kteří žijí také v jiném světě než jejich podřízení. Takovým lidem většinou začnou unikat takové veličiny, jakými jsou reálné náklady na život, běžné starosti a potřeby. Soustředí se často jen na sebe a na svou práci, zaměří se na pro ně podstatné záležitosti a začnou jim unikat souvislosti. Zúží se jim obzory a plno věcí nejsou schopni chápat v širším úhlu a z různých pohledů.

 Petr Fiala se na funkci předsedy vlády třásl již dlouho a intenzita třesu připomínala tu, kterou se projevoval i předseda Pirátů Bartoš. Jeden zvítězil, byť ne úplně čestným způsobem, druhému nepomohlo nic. Fiala samozřejmě využil toho, co mu naše zákony a předseda Ústavního soudu posthavlista Rychetský umožnili. Díky několika nestandardním a nesourodým slepencům dosedl na post předsedy vlády a je třeba konstatovat, že aspoň jednu dobrou vlastnost má. Tou je určitá schopnost vyjadřování doplněná slušným chováním. Tím to sice končí, ale právě díky tomu získal řadu občanů na svou stranu. Jinak platí to, že je odtržen od reality. Profesor filozofie a politika je trochu protichůdné spojení.

  Žijeme v době, kdy se bojuje na všech frontách a slušnost není zdaleka nejpotřebnější zbraní. Agresivní prostředí, které sama v sobě Evropská unie vytvořila tím, že dění v ní není o spolupráci, ale o ostrých loktech, vyžaduje bojovníky. Vůdce, kteří neohýbají hřbet, jdou občas hlavou proti zdi a umí riskovat. Jejich tým musí být samozřejmě doplněn i obratnými diplomaty a stratégy, které ve Fialovo vládě nenacházíme. Stačí si uvědomit amatérského ministra zahraničí Lipavského, který již před jmenováním udělal tolik chyb, že se zkušeným diplomatům ježí chlupy ještě nyní. Ano, ani ostatní členové vlády nejsou zrovna odborníci na slovo vzatí a taková Langšádová ve vládě je stejným výsměchem jako Pekarová Adamová v parlamentním předsednickém křesle.

  Na Seznamu byl v úterý zveřejněn rozhovor s Petrem Fialou. Už jeho novoroční vystoupení bylo souborem nic neříkajících blábolů. Ať se na nás nezlobí, ale po mnoha letech Babišových lží, po měsících mediálních manipulací čekají občané reálná fakta, plány a skutečné představy. Filozofovo řečnění však bylo prázdné. I v samotném rozhovoru pro Seznam týkajícího se vakcinace ukázal absolutní ztrátu smyslu pro realitu. Je sice potěšující, že zatím prý neuvažuje o povinném očkování, na druhou stranu nechápe ty, kteří demonstrují a očkování proti covidu odmítají. Je škoda, že je někdo tak nechápavý. Je těžké pochopit logické uvažování, jehož výsledkem je odpor k experimentálním genovým mixům, když vidíme nulové až záporné výsledky vakcinace?  Je předseda vlády dalším z fanatiků, nebo se stal součástí korupční mašinérie? Či snad opravdu věří tomu, co říká?

  Pojďme si tedy zopakovat fakta. Produkty využívané k očkování proti covidu 19 jsou stále ve zkušební, potažmo experimentální fázi. To znamená, že dosud nejsou hotové žádné seriózní a konečné studie o jejich účinnosti a bezpečnosti, a to dokonce ani v krátkodobém horizontu. Toho svědectvím je potřeba dalších dávek, přestože se hovořilo o konečné Tečce. Vyskytlo se příliš mnoho komplikací, lidé po vakcinaci jsou nakažliví, přenašeči, mají i vážné průběhy a dokonce umírají. I bez covidu. Vakcíny vyvolávají zdravotní problémy, které jimi postižení neměly, často velmi závažné a nevyléčitelné či značně omezující.

   Není to poprvé v historii, kdy se preparáty od firem, které tyto očkovací látky vyrábí, staly později po uvedení předmětem soudů. Dosud nebyly uvolněny texty smluv mezi státy a výrobci vakcín, což na dálku smrdí špinavým byznysem. PCR testy byly v USA vyřazeny jako neschopné rozeznat od sebe jednotlivé koronaviry, přesto na nich stojí různá omezení a naprosto neúčinná opatření. Není umožněna odborná diskuse odpůrců vakcín s jejich propagátory, to i přes širokou základnu odborníků na obou stranách. Jednostranná cenzura je zaměřena proti odpůrcům, přestože tzv. konspirace z jejich břehu se dosud téměř všechny staly skutečností. Manipuluje se prokazatelně se statistikami, vyhrožuje se, policie je proti tzv. antivaxerům agresivní. I přes evidentní nefunkčnost pseudovakcín jsou jejich odpůrci terorizováni, osočováni a dehonestováni, trestáni a vyhazováni z práce. Lže se v tolika případech, že je s podivem nulová aktivita policie a soudů směrem vůči poplašným zprávám ze strany vaxerů a hlavních tváří pracujících v zájmu farmaceutických koncernů. Naopak proti odpůrcům je nastavena nekompromisní cenzura. Dalo by se pokračovat dále, ale už jen výše uvedené je dostatečným důvodem k tomu položit předsedovi vlády otázku.

  Pane předsedo, co na odporu velké části občanů nechápete? Kde berete jistotu, že vakcíny v průběhu příštích let Vaší vlády nezabijí velké množství lidí včetně dětí, když už nyní například v Německu stoupnula úmrtnost, která nemá nic společného se samotným onemocněním covidem-19? I průměrně inteligentní člověk by se u těchto faktů zamyslel a přestal by tvrdošíjně jednat tak, jako by nebyly. Nebo vůbec nejste slušný politik, případně skutečně žijete ve své bublině dofukované covidovou mafií. Vynecháváme nyní Váš přístup k EU, jistý druh zbabělosti a řiťolezectví. To je součástí Vašeho politického názoru. Ptáme se na míru lidskosti, inteligence, solidarity a logiky. S tím, jak se zdá jste hodně na štíru. A proto nemůžete být dobrým předsedou vlády. To i přes vcelku vnímatelnou slušnost. Ta opravdu nestačí. Budete totiž jen dalším tykadlem covidové mafie.

Jindřich Kulhavý

 
.